Az én futballenciklopédia-kalandom az 1990-es elejéhez kapcsolódik. Internetről még nem is hallottunk, az is nagy szó volt, hogy korábbi óvodás társamnál kétdimenziós focis játékot játszottunk apukája piros Commodore 64-es számítógépén.
Olimpiatörténet: az első négy évtized – Sportkönyvtár
A száraz életrajzi adatokon túl kisebb-nagyobb történeteket, sztorikat olvashatunk arról a 620 olimpikonról, aki valamilyen formában részt vett a második világháború előtti nyári és téli olimpiákon, ideértve az 1906-os nem hivatalos versenyeket is Athénban.
Sportkönyvtár: Grosics Gyula így látta a kapuból – is
Órákon át álltak sorban az emberek, amikor a szerző a város különféle pontjain dedikált – a lapokban riportok, fotók mutatták be a könyvsátrak előtt kígyózó tömeget.
Eb-sztorik kifogyhatatlanul – sportkönyvtár három ajánlóval
Most, a németországi Európa-bajnokság vége felé közeledve talán kicsit elkésettnek tűnik egy efféle könyv kirakatba helyezése, mi mégis jó szívvel ajánljuk.
Három vaskos kötetben dolgozta fel Csapó Zoltán és Laszip Gábor Újpest sporttörténetét, amely nemcsak a klubhoz bármilyen formában kötődő szurkolónak, sportolónak, családtagnak, de minden sporttörténelem iránt érdeklődő olvasónak izgalmas csemege lehet.
Hitt a befektetett munkában – Bene, az újpesti mesterlövész
Dunai Ede legutóbbi, tizenegyedik könyve a honi futball valaha élt egyik legjobb, 2006-ban 61 éves korában elhunyt, 76-szoros válogatott csatáráról szól.
Figyelemre méltó vállalkozás Schaffer Alfrédól, a magyar labdarúgás felülmúlhatatlan futballkirályáról könyvet írni, még akkor is, ha esetleg nem klasszikus életrajzi műről van szó.
Ma már csak emlék, amikor még az számított kivételnek, ha valaki nem vonult be katonának, és már arra a későbbi időszakra sem emlékeznek sokan, amikor az volt a különleges, ha valakit bevittek, hiszen hazánkban húsz éve sorkatonaság sem létezik.
Senki drága idejét sem szeretném rabolni, így Kertész István 1995-ös kötetének bemutatását rendhagyó módon azzal kezdem, kinek nem ajánlható jó szívvel a jeles ókor- és sporttörténész munkája.
Matt Clough könyve remek olvasmány, valóban nehéz letenni, ahogy a magyar kiadás előszavát jegyző Marco Rossi, válogatottunk szövetségi kapitánya – az Aranycsapatnak gyermekkora óta rajongója – írja.
Egy régi vágású úriember – Íróasztal nem terem a mi számunkra
Fábián László, a MOB főtitkára, nem mellékesen olimpiai bajnok öttusázó (Szöul, 1988, csapat) nem véletlenül írja Killyéni András könyve előszavában: Bay Béla a magyar vívás egyik legnagyobb mestere volt.
Könyvében szó esik egyebek mellett a Nagyvárad–Kolozsvár rivalizálásról, a budapesti Erdély-futballpolitika visszásságairól, a nagyváradi zsidó sportmecénások elhallgatott szerepéről, a világháborús körülményekről, sőt még néhány csendes egyetértésben megbeszélt eredményről is.