Férfi kosár Ek: a Szolnok hosszabbításra mentette a meccset, de ott kikapott

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
2024.10.16. 20:27
Nem jött össze a győzelem az Ek-ban (Fotó: Árvai Károly)
A Szolnoki Olaj 100–95-re kikapott a belga Limburgtól a férfi kosárlabda Európa-kupában szerda este, hazai pályán.

KOSÁRLABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ
I-CSOPORT
NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–HUBO LIMBURG UNITED (belga) 95–100 (17–22, 30–19, 17–25, 22–20, 9–14) – hosszabbítás után
Szolnok, 1600 néző. V: Padros (spanyol), Krajnc (szlovén), Petkovics (szerb)
SZOLNOK: SZ. JOVANOVICS 27/9, Pallai 5/3, Lewis 12, SZUBOTICS 19/3, AIMAQ 16. Csere: Krnjajszki 8/6, Rudner 3, Lukács N. 6/3. Edző: Oliver Vidin
LIMBURG: Hammonds 6/6, PEMBERTON 29/6, Raedschelders, DELALIEUX 17/9, R. Jones 8. Csere: Giltay 4, LESUISSE 23, Abelshausen 6/6, Vanderhaegen 7/3. Edző: Raymond Westphalen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–11. 8. p.: 15–14. 14. p.: 35–28. 18. p.: 45–39. 24. p.: 56–49. 28. p.: 59–58. 33. p.: 68–71. 37. p.: 78–78. 39. p.: 85–94. 40. p.: 86–86. 42. p.: 89–93. 44. p.: 93–97. Kipontozódott: Pallai (25. p.), R. Jones (40 p.), Delalieux (41. p.)
Oliver Vidin: – A mérkőzés nagy részében mi vezettünk, és ez semmit sem ért, sajnos kikaptunk. A támadópalánk alatt többet dolgoztunk, mint a belga csapat, mégis kevesebb büntetőt dobhattunk, mint ők. Sajnos Pallai Tamás kiválása után egy kis időre elveszítettük a lendületünket. Túl kell lépnünk a vereségen, hiszen a folytatásban újabb kemény mérkőzések várnak ránk.
Raymond Westphalen: – Nagyon boldogok vagyunk, kemény ellenféllel szemben sikerült nyernünk. Két kulcsemberünk is hiányzott, a helyükre beszálló fiatal játékosaink jól teljesítettek. Stabilan védekezünk, jól lepattanóztunk, a kulcsszituációkban többször is jól döntöttük.

MAGAS SZÍNVONALÚ, izgalmas, jó tempójú meccsen a belga Limburg hosszabbítást követően öt ponttal nyerni tudott az NHSZ-Szolnoki Olajbányász vendégeként a negyedik számú európai férfi kupasorozat második fordulójában.

Az I jelű kvartett küzdelmeit portói vereséggel kezdő piros-feketék hiába nyújtották az idény legjobb teljesítményét, a fordulás után feljavuló idei Belga Kupa-győztes játékosai a kulcspillanatokban kevesebbet hibáztak, így hiába játszott kiemelkedően a szerb Sztrahinja Jovanovics az Olajban, továbbra is nyeretlen a gárda a sorozatban.