A Pécs 122 pontot dobva ütötte ki vendégét a női kosárlabda Európa-kupában

K. Zs.K. Zs.
2024.10.16. 19:45
A kosárra dobó Török Ágnes 18 ponttal járult hozzá a pécsiek győzelméhez (Fotó: FIBA)
A Pécs hazai pályán kiütéses, 122–55-ös győzelmet aratott az örmény Yerevan Foxes ellen a női kosárlabda Európa-kupa szerdai játéknapján, míg a Szekszárd kikapott francia vendégétől, a Tarbes-tól (59–68). Mindkét magyar csapat egy-egy győzelemmel és vereséggel áll a csoportjában. A Sopron ugyanakkor már két győzelemnél tart, miután szerda este 75–63-ra nyert francia Charnay ellen.

A Pécs már az elején igazolta a papírformát, 20–3-nál sejteni lehetett, hogy az örmények nem képesek jelentős ellenállásra. A második negyedben a baranyai gárda 31 ponttal elhúzott, főként a svéd Alexa Held volt elemében, és a folytatásban még tovább nőtt a különbség – a pécsiek 67 pontos diadallal könnyedén hozták a „kötelezőt”.

A soproniak 6–5-nél vezettek először, de onnantól már nem adták ki kezükből az irányítást, és tíz ponttal nyerték a nyitó negyedet. A folytatás szorosabban alakult, ám az amerikai Jacinta Monroe révén a hazaiak tartották a távolságot, a nagyszünetben 50–39 volt az állás. A második félidő is kiegyenlített csatát hozott, ami azt is jelentette, hogy a franciák nem tudtak felzárkózni.

A szekszárdiak főként az amerikai Kathryn Westbeldnek köszönhetően kiválóan kezdtek, ám a második negyedben a Tarbes fokozatosan felzárkózott. Térfélcsere után az ellenfél 14–4-es rohamot mutatott be, és a 4–20-as harmadik negyed után már hiába nyitott nagy hajrát a hazai csapat, nem volt esélye a fordításra.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ
G-CSOPORT
TARR KSC SZEKSZÁRD–TARBES GESPE BIGORRE (francia) 59–68 (26–20, 11–18, 4–20, 18–10)
Szekszárd, 700 néző. V: Zubak (szlovák), Lapanovic (szlovén), Ribakovs (szlovák)
SZEKSZÁRD: Bejedi, Horváth Bernadett 4, WHITTLE 17/3, WESTBELD 16/6, Johnson 5. Csere: Bernáth 5/3, Mányoky 2, Boros J. 1, Theodoreán 5/3, Baa 4. Edző: Magyar Bianka
TARBES: Barahman 9/3, Droguet 2, SIVKA 14/9, MUSA 23, Zodia 6. Csere: Fora 3/3, Strunc, EWODO 11/3, Monasse. Edző: Francois Gomez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–9. 7. p.: 19–13. 14. p.: 28–27. 18. p.: 33–33. 21. p.: 39–40. 23. p.: 39–48. 27. p.: 41–52. 30. p.: 41–58. 33. p.: 47–60. 36. p.: 52–62. 39. p.: 54–68
Magyar Bianka: – Az első félidőben szépen járattuk a labdát, de azzal valamit kezdeni kell, hogy amikor fáradni kezdünk, a hirtelen, kidolgozatlan dobásokhoz ragaszkodunk. A harmadik negyedben dőlt el a mérkőzés, illetve azzal, hogy tizenhét támadólepattanót engedtünk, ezekből demoralizáló ziccereket kaptunk. Festéken belül nagyon jól harcoltak a lányok, de látszik, hogy hiányzik egy kimondott center a csapatból.
Francois Gomez: – Az első negyedben a részünkről nem beszélhettünk védekezésről, a huszonhat kapott pont rengeteg, ráadásul a Szekszárd jól dobta a triplákat. A mérkőzést egyértelműen a harmadik játékrészben nyertük meg, akkor elkezdtünk küzdeni a lepattanókért, amelyekből sok gyors kosarat szereztünk. Néhány év kihagyás után tértünk vissza a nemzetközi kupába, kis csapatként minden meccsnek örülünk, ilyen közönség előtt pedig öröm játszani.
Tudósított: BERG SÁNDOR
A csoport másik mérkőzése (Iraklisz–Movistar Estudiantes) csütörtökön lesz.

L-CSOPORT
NKA UNIVERSITAS PÉCS–BC YEREVAN FOXES (örmény) 122–55 (29–12, 38–20, 26–14, 29–9)
Pécs, 900 néző. V: Hordov (horvát), Baigoric (bosnyák), Zsivkovics (szerb)
PÉCS: Studer 9/3, SZMAILBEGOVICS 13/9, ZSEBE-WENINGER 13/3, OLAWUYI 11, Kiss A. 6. Csere: Tóth O. 4, Rátkai 6, TÖRÖK 18/3, HELD 27/18, Reisingerová 6, Laczkó 5/3, Josepovits 4. Edző: Djokics Zseljko
FOXES: Efszejicseva, BUZADIN 18, RESZETNYIKOVA 15/3, Clarke-Nicholas 5, Mbandu 13. Csere: Szamarjan, Grigorjan 2, Titanian, Habokjan 2, Zejnarjan. Edző: George Kazanjian
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–2. 7. p.: 23–5. 13. p.: 35–16. 18. p.: 57–29. 23. p.: 73–34. 29. p.: 87–44. 32. p.: 102–51. 38. p.: 115–55
Kipontozódott: Mbandu (34. p.)
Djokics Zseljko: – Mindig boldog vagyok, ha győzünk. Most azonban mindegy, ki volt az ellenfél, azt éreztem, a játékosok nem magukért, hanem a közönségért kosaraztak. Nem lankadtak akkor sem, amikor már minden eldőlt. Gólpasszokban és lepattanókban is kiválót nyújtottunk.
George Kazanjian: – Sajnos jelentős gondokkal küszködtünk, néhány játékosunk ugyanis csak közvetlenül a találkozó előtt érkezett meg. A jobbik nyert, de a visszavágón szeretnénk megmutatni az igazi arcunkat.
Tudósított: PUCZ PÉTER
A csoport másik mérkőzésén
Uni Girona (spanyol)–Campobasso (olasz) 74–66

E-CSOPORT
SOPRON BASKET–CHARNAY BASKET (francia) 75–63 (23–13, 27–26, 18–18, 7–6)
Sopron, 800 néző. V: Pipan (szlovén), Scholze (cseh), van Hoye (belga)
SOPRON: Reid 4, Friskovec 11/9, Böröndy 11/3, VARGA A. 10/6, MONROE 19. Csere: Pavlopulu 7/3, Krivacsevics 2, Papp 11/3, Sitku. Edző: Gáspár Dávid
CHARNAY: Balogun 10/6, Chabrier 12/3, AKOA MAKANI 19/9, Strautmane 4, Djaldi-Tabdi 8/6. Csere: Garrick 7/3, Daramy 3/3, Desset, Gaye. Edző: Stéphane Leite
Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–5. 8. p.: 16–8. 12. p.: 34–21. 15. p.: 39–32. 18. p.: 44–34. 22. p.: 52–44. 24. p.: 52–51. 28. p.: 62–53. 32. p.: 73–59. 38. p.: 75–61
Kipontozódott: Friskovec (40. p.)
Gáspár Dávid: – Értékes győzelmen vagyunk túl, különösen amiatt, mert másfajta stílust képviseltek a franciák. Magasak, atletikusak, rengetegszer váltanak védekezést, amihez nehéz volt alkalmazkodni. Első hazai Európa-kupa-meccsünk volt, jó ellenféllel szemben, örülünk a sikernek.
Stéphane Leite: – Az első félidőben sok betörést engedélyeztünk, pedig készültünk a védésére. Túl sok pontot is kaptunk. Visszajöttünk a nagy hátrányból, de nehéz ilyenkor az energiát sokáig fenntartani, így a hajrában nem voltunk elég frissek, hogy folytassuk az üldözést. Védekezésben nem teljesítettünk jól, sem egyénileg, sem támadásban, de összességében örülök, hogy így is ilyen eredménnyel zártunk egy jó csapat ellen.
Tudósított: KOVÁCS GERGELY
Piestanske Cajky (Pöstyén, szlovák)–Bodrum Basketbol (török) 63–79