Férfi röplabda: aranyszettben győzött a Kaposvár a CEV-kupában

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2024.10.16. 20:32
Aranyszettben nyert a Kaposvár (Fotó: facebook/Fino Kaposvár)
Minkét magyar férficsapat kiharcolta a továbbjutást szerdán: a Fino Kaposvár az északmacedón Sztrumicát búcsúztatta aranyjátszmában, a CEV-kupában, míg a MÁV Előre Foxconn a horvát Medimurje Centrometalt búcsúztatta kettős győzelemmel a Challenge-kupában.

Nagyot fordult a világ egy hét alatt Kaposváron, már csak azért is, mert az utolsó pillanatban mégis sikerült megszerezni kínai légiósuk, Pao Csi-jang versenyengedélyét, aki aztán a kezdőcsapatban kapott helyet a Sztrumica elleni visszavágón, s az első szettben szerzett tíz pontjával nem tudtak mit kezdeni a vendégek. Ettől kezdve öldöklő csata kezdődött a pályán, a második szettben a vendégeknek, a harmadikban a Finónak volt először játszmalabdája, de mindkétszer a kaposváriak kerültek ki győztesen belőle, így következett az aranyszett. Itt pedig már lendületbe jött a Kaposvár, amely behúzta a ráadást is, így a következő fordulóban a török Galatasaray ellen léphet pályára.

A MÁV Előre eleve előnyből indult és az első játszmában alaposan sokkolta a vendégeket, hiszen mindössze 13 pontot engedélyezett ellenfelének. A második szettre viszont összeszedték magukat a horvátok, akik nem hagyták lerázni magukat és a végjátékhoz érve 19:19 volt az állás. Ezt követően viszont megint a fehérváriak percei következtek, akik négy szettlabdához jutottak és a harmadikat értékesítették. Újabb hatalmas csata következett, hiszen a Medimurjénak már az életben maradás volt a tét. A szett közepén öt ponttal is vezettek, majd a végén háromszor is szettlabdához jutottak, de Pestiék mindhármat hárították, a végén pedig a saját másodikukat beütötték, ezzel pedig 3:0-val lezárták a párharcot. A következő körben az osztrák UVC Holding Graz lesz az ellenfelük.

RÖPLABDA
FÉRFI CEV-KUPA, 1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
FINO KAPOSVÁR–VC SZTRUMICA (északmacedón) 3:0 (19, 26, 24) – aranyjátszmában 15:11
Kaposvár, 784 néző. V: Bardic (horvát), Kralovic (szlovák)
FINO: HUBICSKA 12, NOVOSZELOV 14, PAO CSI-JANG 27, Bögöly 10, Iván B. 2, Magyar 4. Csere: Jorge Feliciano (liberó), Djordjevic 1, Boldizsár 5. Edző: Szlobodan Prakljacsics
SZTRUMICA: Ricsliev, Milev 7, Nakov 2, N. GJORGIEV 26, Ljaftov 9, Madjunkov 9. Csere: Angelovszki (liberó), Gj. Gjorgiev 1, Volkov 2, Lepidovszki. Edző: Kiril Ricliev
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:0, 8:2, 9:6, 12:7, 14:11, 18:12, 20:16, 24:18. 2. játszma: 3:4, 6:5, 10:11, 11:13, 15:18, 21:21, 23:24. 3. játszma: 4:1, 6:8, 8:11, 14:14, 17:20, 21:22, 24:23. Aranyjátszma: 4:2, 9:5, 9:8, 13:10
Továbbjutott: a Fino Kaposvár, aranyjátszmában (15:11)

FÉRFI CHALLENGE-KUPA, 1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
MÁV ELŐRE FOXCONN–OK MEDIMURJE CENTROMETAL (horvát) 3:0 (13, 22, 27)
Tatabánya, 420 néző. V: Elezaj (koszovói), Sztojanov (bolgár)
MÁV ELŐRE: Tomanóczy 6, SZABÓ V. 5, BAKIRI 19, Luna Slaibe 9, PESTI 16, Fazekas 5. Csere: Takács M. (liberó), Szentesi, Eke 1. Edző: Omar Pelillo
MEDIMURJE: Peterlin 11, Zelenika 4, RAIC 20, Juras 4, Brcic 5, Matej Martinko 1. Csere: Rados (liberó), Marko Martinko, Lucic. Edző: Sinisa Novak
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:4, 16:6, 18:9, 24:11. 2. játszma: 4:1, 7:5, 10:6, 15:14, 19:19, 24:20. 3. játszma: 6:3, 6:8, 8:12, 9:14, 13:15, 16:19, 21:21, 23:24
Továbbjutott: a MÁV Előre, kettős győzelemmel