Az Alba Fehérvár 31 ponttal kikapott Franciaországban a férfi kosárlabda Európa-kupában

B. O. B.B. O. B.
2024.10.15. 22:01
David Nichols 23 pontot szerzett a fehérvári csapatban, itt Kristers Zoriks igyekszik elvinni mellette a labdát (Fotó: FIBA
Hiába vezetett még a 22. percben is az Alba Fehérvár a francia élvonalbeli Le Portel otthonában, nem bírta a tempót, és súlyos vereséget szenvedett a FIBA Európa-kupa csoportkörének második fordulójában.

A hosszabb kispadú Le Portel az első pillanattól nagy nyomást helyezett a fehérváriakra, akik ennek ellenére jól állták a sarat, felvették a kesztyűt, és a harmadik negyed elejéig többször is vezettek.

Aztán elfogyott a szufla, a franciák nem lassítottak, és mivel a magyar csapat egyre többet hibázott, ezt ki is használták a hazaiak. Az utolsó negyedben pedig nagy ellenállásba már nem ütköztek, akkor tudták harminc pont fölé növelni előnyüket.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ
F-CSOPORT
ESSM LE PORTEL (francia)–ALBA FEHÉRVÁR 104–73 (23–24, 25–20, 27–18, 29–11)
Le Portel, 1400 néző. V: Tomasovic (szlovák), Grigioni (olasz), Gonzalez Gálvez (spanyol)
LE PORTEL: Zoriks 10/9, Konate 4/3, DIAWARA 16/9, FEVRIER 18/6, NUNGE 12. Csere: Pinckney 8, Ba 7, GHOLSTON 14, Kelly 10/6, Meyniel 5. Edző: Eric Girard
FEHÉRVÁR: Nichols 23/9, Vojvoda 18/6, Filipovity 8/6, Horne 10/6, A. Smith 10. Csere: Thomas 2, Krivacsevics 2, Kass. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–5. 6. p.: 13–13. 8. p.: 19–20. 13. p.: 31–28. 15. p.: 32–35. 19. p.: 44–38. 22. p.: 50–51. 28. p.: 73–62. 33. p.: 85–64. 37. p.: 95–71
Alejandro Zubillaga: – Úgy gondolom, 25 percig jól játszottunk, sikerült lépést tartani az erős hazaiak ellen, sajnos aztán elvesztettük a fonalat, én sem tudtam többet rotálni a csapatot. Ahogy a korábbi mérkőzéseken is előfordult, nem tudtunk kellően összepontosítani. Igyekszünk fejlődni, napról napra kell valamennyit előrelépni.

A csoport másik mérkőzését (Rilszki Szportiszt–BC Kalev/Cramo) szerdán játsszák le.