Az Alba Fehérvár 12 pontos győzelemmel kezdte meg szereplését a kosárlabda Európa-kupa csoportkörében

2024.10.09. 20:10
Vojvoda Dávid 14 pontot szerzett (Fotó: FIBA)
A férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének 1. fordulójában az Alba Fehérvár 100–88-ra legyőzte a bolgár Szamokovot.

A bajnoki bronzérmes fehérváriak az Európa-kupa selejtezőjében kezdték meg a nemzetközi szezont, ahol a szlovák Prievidzát (Privigye) búcsúztatták.

A csoportkör rajtján az Alba a bolgár bajnokot fogadta, amely a Bajnokok Ligája sikertelen selejtezője után került át az EK-ba. Az Alba Regia Sportcsarnok szurkolói már a nyitó negyedben lázba jöttek, mivel az amerikai Jeriah Horne révén a hazaiak egyszer sem voltak hátrányban, és 13 ponttal elléptek.

A folytatásban a magyar válogatott Filipovity Márkó is elkapta a fonalat, a 18. percben már 21 pontra nőtt az előny, a nagyszünetben pedig 52–37 volt az állás. Horne ekkor 17 pontnál tartott. Térfélcsere után 66–44-nél eldőlni látszott a találkozó, ekkor már Vojvoda Dávid is 10 pontnál járt. A két csapat támadójátéka közti különbséget jelezte, hogy a 25. percben Alejandro Zubillaga vezetőedző együttese 12, míg a bolgárok csak 5 büntetőnél tartottak. A 85–58-ról induló zárószakaszra már nem maradtak izgalmak, a kék-fehérek magabiztos győzelemmel kezdték meg az Ek-idényt.

Az Alba kedden a francia Le Portel csarnokában lép pályára.

KOSÁRLABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA
1. FORDULÓ
F-CSOPORT
Alba Fehérvár–Szamokov (bolgár) 100–88 (30–17, 22–20, 33–21, 15–30)
Székesfehérvár, 1200 néző. V: Kukelcík (szlovák), Szimeonidisz (görög), Sahin (török)
ALBA: NICHOLS 12/3, VOJVODA 14/3, FILIPOVITY 18/6, HORNE 27/15, Krivacsevics 7. Csere: A. Smith 10, Thomas 9/3, Kass 3/3, Kertész D., Párkányi. Edző: Alejandro Zubillaga
RILSKI: RIDEAU 13/3, Arnett 7, Bacskov 4, Georgiev 3/3, Planinic 8. Csere: SESSION 12/3, KOSZTOV 16/6, Szimeonov 10/6, Karamfilov 3/3, Vaszov 12/9. Edző: Ljubomir Kirov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 5. p.: 10–6. 8. p.: 21–8. 12. p.: 32–20. 15. p.: 41–25. 18. p.: 50–29. 22. p.: 55–42. 25. p.: 68–47. 28. p.: 74–53. 32. p.: 88–63. 35. p.: 94–70. 38. p.: 100–77. Kiállítva: A. Smith (26. p.). Kipontozódott: Krivacsevics (40. p.)
Alejandro Zubillaga: – Kiegyensúlyozottan sikerült azon a szinten játszanunk, amit én szeretnék látni, elégedett vagyok a játékunkkal. Talán az utolsó negyedben voltak olyan időszakok, amikor több hiba becsúszott, de úgy gondolom, folyamatosan fejlődik a csapat. Örülök, hogy jobban eloszlott a labda támadásban, erről beszéltünk az elmúlt két napban, a 21 gólpassz ennek ékes bizonyítéka.
Ljubomir Kirov: – Megérdemelten nyertek a fehérváriak, a vereségünk oka egyértelmű, nem állt készen a csapatom erre a mérkőzésre. A statisztika is bizonyítja, hogy húsz eladott labdánk volt, és ezekből az Alba 28 könnyű pontot szerzett. Így nem lehet nyerni!