Szerb Szuperliga: sima győzelmével már második a Topolya

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2024.05.12. 16:33
A Topolya két gólt is szerzett az első félidőben a Csukaricski ellen (Fotó: Pócs Attila)
A Topolya 2–0-ra legyőzte a Csukaricskit a szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) rájátszásában, a 35. fordulóban.

SZERB SZUPERLIGA
RÁJÁTSZÁS, 35. FORDULÓ
Topolyai SC–Csukaricski 2–0 (2–0)
Topolya, TSC Aréna. V: D. Trifkovics.
Topolya: Szimics – Krsztics, Sztojics, Antonics – Petrovics, Radin, Djakovac (Rakonjac, 68.), Miloszavljevics (Sós B., 84.) – Csirkovics (Cvetkovics, 84.), Pantovics (Jovanovics, 68.) – Sztanics. Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Csukaricski: Szamurovics – Tosics, V. Jovanovics, Sztevanovics, Sztankovics – Sissoko (Milojevics, 76.) – Ivanovics (Tedics, 76.), Miladinovics (Adzsics, 64.), Kovac, Nikcsevics – Cvetkovics. Vezetőedző: Goran Sztanics
Gólszerző: Sztanics (6.), Djakovac (28.)

Jobban nem is kezdődhetett volna a szerb Szuperliga 35. fordulójának rangadója a TSC Arénában a hazaiak számára, akik már a hatodik percben megszerezték a vezetést az ötödik helyezett Csukaricski ellen: egy gyors akció során Djakovac pöccintette a labdát a hamis kilences, Petar Sztanics elé, aki a kapus feje fölött tizenkét méterről a kapu közepébe bombázott, Szamirovics mire felemelte a kezét, a labda már a hálóban volt.

A Csukaricski nem találta a mérkőzés ritmusát, lomhának és körülményesnek tűntek a vendégjátékosok, míg a hazaiak rövidpasszos játéka remekül működött, s előbb Alekszandar Csirkovics, majd Milos Pantovics hagyott ki egy nagy helyzetet, mindketten a kapu mellé lőttek. Ami nem sikerült nekik, az összejött Ifet Djakovacnak, aki a 28. percben remek labdát kapott Pantovicstól, s a ziccert magabiztosan váltotta gólra.

A játék képe a hazaiak kétgólos vezetése után se változott, hiába próbálkozott a második félidő elején a Csukaricski edzője cserékkel: a hazaiak kicsit visszahúzódtak, átengedték a területet a vendégeknek, amikor viszont megszerezték a labdát, nagyon gyorsan helyzetet alakítottak ki. A második játékrészben jelentősen csökkent az iram, a vendégek hiába igyekeztek, a TSC védelme hibátlanul végezte a feladatát, így a hazaiak megszerezték a 21. győzelmüket, s 72 ponttal a második helyen állnak, igaz, a belgrádi Partizan, amely eddig 71 pontot gyűjtött, egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. 2–0

A TSC legközelebb pénteken lép pályára, amikor a Mladoszt Lucsani vendége lesz a 18.30-kor kezdődő mérkőzésen, az utolsó fordulóban pedig a Napredak érkezik a TSC Arénába.