Darwin Núnez triplázott, Uruguay kitömte Mexikót

H. Á.H. Á.
2024.06.06. 10:01
Nunez három gólnak örülhetett
Magyar idő szerint csütörtök hajnalban Uruguay Darwin Núnez mesterhármasával és Facundo Pellistri góljával 4–0 győzött a Mexikó pályaválasztásával az egyesült államokbeli Denverben rendezett felkészülési mérkőzésen.

Az egyaránt a június második felében kezdődő Copa Américára készülő Mexikó és Uruguay összecsapása a dél-amerikai együttes váratlanul sima győzelmével végződött. Darwin Núnez már a hetedik percben megszerezte a vezetést az uruknak, majd húsz perccel később a tavaszt a Granadánál töltő Facundo Pellistri is betalált – a 22 éves szélsőnek ez volt az első válogatottbeli gólja. A meccs a szünet „körül” dőlt el végleg: az első félidő végén és a második elején ismét beköszönt Núnez, így Uruguay megszerezte idei első győzelmét, a Liverpool támadója pedig első mesterhármasát jegyezte a nemzeti csapatban. Amúgy a 24 éves támadó legutóbbi öt válogatott meccsén nyolc gólt szerzett, míg összesen 23 fellépésén 11-et , amivel a jelenlegi urugayi válogatottból ő a legeredményesebb.