Marozsán három szettben kikapott a 10. kiemelt Dimitrovtól a Garroson

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2024.05.30. 13:45
Marozsán Fábián kikapott Dimitrovtól (Fotó: AFP)
A legjobb magyar férfi teniszező, a világranglistán 43. helyet elfoglaló Marozsán Fábián a 10. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovval játszott a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyes versenyének 2. fordulójában, és három szettben vereséget szenvedett.

Marozsán Fábián nem kezdte jól a mérkőzést. A lassú pályán inkább fogadóként volt esélye gémet nyerni, de az első szettben ez nem sikerült neki. Grigor Dimitrov egyre jobban játszott, és magabiztosan nyerte meg az első játszmát. A bolgár remekül röptézett, és jóval több nyerőt is ütött ellenfelénél. 0:6

A második szett sem indult jól, Dimitrov gyorsan elment 3:0-ra. De utána Marozsán játéka feljavult, míg a bolgár egy kicsit kiengedett, és elkezdett rontani. Ennek az lett az eredménye, hogy a magyar játékos visszabrékelt és egyenlített. 3:3 után viszont Dimitrov feljavult és a soron következő két játékot egyaránt semmire hozta. Innen nézve a legjobbkor jött az esőszünet. 3:5

Nagyjából 45 perccel később folytatni tudták a meccset, amit a bolgár egy magabiztos adogatójátékkal folytatott, és ezzel lezárta a második játszmát. 3:6

A harmadik volt a legkiegyenlítettebb, de 2:2-nél Dimitrov ismét brékelni tudott, előnyét pedig megtartotta. 3:5-nél Marozsán bravúrosan visszajött a gémbe, és fordított, de utána fogadóként már nem tudott játékot nyerni, így kikapott. 4:6

Marozsán vereségével nincs már magyar játékos versenyben sem a férfi, sem a női egyesben.