Megvillantak az oroszlánkörmök: az Arsenal legyőzte a PSG-t

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2024.10.01. 20:45
Kapussors (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája alapszakaszának 2. fordulójában az Arsenal 2–0-ra megverte odahaza a PSG-t.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
2. FORDULÓ
Arsenal (angol)–Paris Saint-Germain (francia) 2–0 (2–0)
London, Emirates Stadion, 60 103 néző. Vezette: Vincic (szlovén)
Arsenal: Raya – Timber (Kiwior, a szünetben), Saliba, Gabriel, Calafiori – Partey (Merino, 64.), Rice – Saka (Lewis-Skelly, 90.), Havertz, G. Martinelli – Trossard (G. Jesus, 74.). Menedzser: Mikel Arteta
PSG: G. Donnarumma – Hakimi, Pacho, Marquinhos, Nuno Mendes – Zaire-Emery, Vitinha (Fabián, 65.), Joao Neves – Barcola, Li Kang In, D. Doué (Kolo Muani, 65.). Vezetőedző: Luis Enrique
Gólszerző: Havertz (20.), Saka (35.)

A hamis 9-es poszt létezését megszoktuk lassan, pontosabban inkább csak beletörődtünk, az Arsenal egy szem éke a szélső Leandro Trossard volt az előre megadott kezdőcsapatok szerint, a vendégeké meg a támadó középpályás Li Kang In…

Trossard mellé később felhúzódott Kai Havertz, aki megszerezte a mérkőzés első gólját, de nem valamiféle taktikai csodaszer révén, hanem Gianluigi Donnarumma rossz kifutása után.

Igyekeztek azért meglepni egymást a menedzserek, Mikel Arteta és Luis Enrique másban is, a balhátvéd Riccardo Calafiori néha hamis 10-est, vagy mivel olasz, hamis fantasistát játszott, a vendégek első helyzete pedig a védekező középpályáshoz, Joao Neveshez fűződik, aki a 16-os elől nem sokkal vétette el a bal alsó sarkot.

Bukayo Saka jobb oldali szabadrúgásakor sem állt a helyzet magaslatán Donnarumma, igaz, megzavarták a berobbanó hazai játékosok, különösen Thomas Partey: bő harminc perc után eldőlni látszott a mérkőzés.

A bal oldali és középső védő Calafiori a szünet után a védelem jobb oldalán szerepelt, beállt később az új csapatában most debütáló Mikel Merino, aki több fontos szereléssel tűnt ki a mezőnyből.

Jól sültek el Luis Enrique cseréi is, sokkal veszélyesebb lett a PSG, miután beállt egy igazi középcsatár Randal Kolo Muani személyében. De csak egy kapufáig jutottak a párizsiak, Joao Neves akrobatikus megmozdulása után, a hajrában már nem sok érdekes eseményt láthattunk: két góllal három pontot szerzett az Arsenal, megvillantva oroszlánkörmeit a BL-ben. 2–0