PL: Palmer-mesternégyes 20 perc alatt – a Chelsea őrült meccsen nyert

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2024.09.28. 18:08
Palmer tarthatatlan volt (Fotó: Getty Images)
A Chelsea őrült első félidő után, Cole Palmer négy góljával odahaza 4–2-re legyőzte a Brighton & Hove Albiont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának szombati játéknapján. Ezzel a mérkőzéssel párhuzamosan az Arsenal is 4–2-re nyert hazai pályán a Leicester City ellen.

ARSENAL–LEICESTER

Eseménydús napokon van túl az Arsenal: a gárda csúcsrangadón ért el döntetlent a Manchester City otthonában, aztán szerdán 5–1-re győzte le a Boltont az angol Ligakupában. A Leicester csak tizenegyesekkel jutott túl negyedosztályú ellenfele ellen, míg a bajnokságban öt forduló után még nyeretlen volt.

Leandro Trossard visszakerült az Arsenal kezdőjébe, miután a Bolton ellen letöltötte az eltiltását.

Az első nagy helyzet a Leicester előtt adódott az 5. percben, de James Justin lövését blokkolták. Negyedóra elteltével Gabriel Martinelli az öt és feles sarkáról lőtt fölé. Nem sokkal később viszont már pontosabb volt, és a kapuba helyezett (1–0).

A szünet előtt aztán Trossard duplázta meg az Arsenal vezetését (2–0).

A második félidő elején szépített a Leicester: egy oldalszabadrúgásra James Justin érkezett, de a labda végül Kai Havertz testéről került a kapuba (2–1).

Justin aztán a 64. percben egy hatalmas kapásgóllal egalizált (2–2)!

A 68. percben Havertz került nagy helyzetbe, de közelről a kapusba lőtt. Hat perccel később Trossard is betalálhatott volna, de Mads Hermansen résen volt. A dán kapus parádésan védett, összesen 12 hárítása volt.

A 94. percben csak megszerezte az Arsenal az újabb gólját, Trossard lövése/bepassza után Wilfred Ndidiről került a labda a kapuba (3–2).

A hosszabbítás utolsó pillanataiban Havertz állította be a 4–2-es végeredményt, így Mikel Artetáék kihasználták a Manchester City botlását.

BRENTFORD–WEST HAM

A West Ham szörnyű formában volt, a gárdától az elmúlt négy tétmérkőzésen három vereség mellett csak egy döntetlenre futotta, ráadásul a legutóbbi két meccsen nyolc gólt kapott. Ez a találkozó is borzalmasan indult Julen Lopeteguiék számára, mivel Bryan Mbeumo 37 másodperc alatt előnybe juttatta a Brentfordot (1–0).

Sokáig nem született újabb gól, aztán az 54. percben Tomas Soucek egalizált (1–1).

Az eredmény a folytatásban már nem változott.

CHELSEA–BRIGHTON

Már a 7. percben megszületett az első gól, egy felpattanó labdát Georginio Rutter fejelte a rosszul kijövő Robert Sánchez kapujába (0–1).

A 16. percben a Brigton majdnem megduplázta az előnyét, de a Chelsea kapusa ezúttal a helyén volt. Nem sokkal később a hazaiak ziccerbe kerültek, de Cole Palmer a kapufát találta el. Ezek az angol válogatott játékos percei voltak, ugyanis egy perccel később lesről már a kapuba talált, aztán egy újabb perccel később Nicolas Jackson már szabályos körülmények között hozta őt kihagyhatatlan helyzetbe (1–1).

Utána megint nem kellett sok idő, hogy a labda a Brighton kapujába kerüljön, de ez most (ismét) les volt. A londoniak ezekben a percekben megállíthatatlanok voltak, és Jadon Sancho révén büntetőhöz jutottak. A labda mögé Palmer állt, és magabiztos volt (2–1).

Ha egy üzlet beindul! A 31. percben Palmer egy káprázatos szabadrúgásból a harmadik gólját is megszerezte (3–1).

Őrült egy meccs! A 34. percben Sánchez elpasszolta a labdát, Carlos Baleba pedig a félig üres kapuba helyezett (3–2). Mire kettőt pislogtunk, a Brighton ismét helyzetbe került, a Chelsea kapusának kellett nagyot védenie, hogy ne legyen 3–3. Újabb egy perc elteltével Danny Welbeck lőtt fölé. Egy pillanatra sem volt megállás! A 38. percben Noni Madueke lépett ki és került ziccerbe, de nem tudott betalálni.

A 41. percben a Brighton kapusa, Bart Verbruggen is elpasszolt egy labdát, majd Sancho passza után megint Palmer lőtt gólt. Elképesztő teljesítmény! (4–2)

Aztán a túloldalt ismét Welbeck került helyzetbe, Sáncheznek kellett leérnie a lövésére.

Egy kis összegzés az első félidőről: Cole Palmer 20 perc alatt szerzett négy gólt, volt egy kapufája és egy meg nem adott gólja. Egy félidő alatt még soha senki nem volt négyszer is eredményes a Premier League történetében!

A fordulás után Jacksonnak két nagy helyzete is volt, de mindkettő kimaradt. Az 56. percben Palmer ismét ziccerbe került, de nem tudta berúgni az ötödiket.

Maradt a 4–2!

EVERTON–CRYSTAL PALACE

Ezen a mérkőzésen is esett egy viszonylag korai gól: a 10. percben Marc Guéhi kotorta a labdát az Everton kapujába (0–1).

A szünet után rögtön egyenlített az Everton: Dwight McNeil lőtt nagy gólt (1–1). Hét perccel később aztán ismét ő volt eredményes, és ezzel pár perc alatt fordított az Everton (2–1).

NOTTINGHAM–FULHAM

Az első félidő nem hozott érvényes gólt, csak egy érvénytelent: Chris Wood lesről talált a kapuba.

A fordulás után aztán Raúl Jiménez büntetőből volt eredményes, így a Fulham került előnybe (0–1).

A Fulham a Newcastle után a Forestet is legyőzte.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Arsenal–Leicester City 4–2 (Gabriel Martinelli 20., Trossard 45+1., Ndidi 90+4. – öngól, Havertz 90+9. – öngól, ill. Justin 47., 63.)
Brentford–West Ham United 1–1 (Mbeumo 1., ill. Soucek 54.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 4–2 (Palmer 21., 28., 31., 41. – a másodikat 11-esből, ill. Rutter 7., Baleba 34.)
Everton–Crystal Palace 2–1 (McNeil 47., 54., ill. Guéhi 10.)
Nottingham Forest–Fulham 0–1 (Jiménez 51. – 11-esből)
Newcastle United–Manchester City 1–1 (Gordon 58. – 11-esből, ill. Gvardiol 35.)