Sportlövészet: Jákó negyedik, Domsits és Nagy hatodik a junior-vb-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.10.01. 21:52
A junior sportlövők limai vb-jén Jákó Miriam a negyedik, Domsits Olívia és Nagy Ákos Károly a hatodik lett a 25 méteres pisztolyos versenyszámban.

Remekül szerepeltek a magyar ígéretek a Peru fővárosában, Limában zajló junior sportlövő-világbajnokság 25 méteres pisztolyos döntőjében.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint a lányok alapversenyében Jákó Miriam 577 kört lőtt, és hatodikként jutott a nyolcas döntőbe, míg Domsits Olívia 573 kört teljesített, amellyel a hetedik helyen lett finalista.

A döntőben aztán Jákó Miriam 24 találattal a negyedik,

Domsits Olívia 14 találattal a hatodik helyen végzett. Az aranyérmet az indiai Divanshi Divanshi érdemelte ki 35 találattal.

Jákó Miriam negyedik lett a junior-vb 25 méteres pisztolyos döntőjében Forrás: MSSZ

A junior fiúk 25 méteres pisztolyos versenyszámában Nagy Ákos Károly 575 körrel hatodik lett, itt is indiai siker született: a győztes Mukesh Nelavalli 585 kört ért el. Mivel ez nem ötkarikás szám, az alapverseny rangsorolt.

(Kiemelt képünkön: Jákó Miriam Forrás: MSSZ)