Új remények az új esztendőben

CSILLAG IMRE, GALAMBOS PÉTERCSILLAG IMRE, GALAMBOS PÉTER
2004.01.04. 22:23
A három szombati mérkőzésen hat gól született, de azt két együttes  a Murcia ellen sovány és szerencsés győzelmet arató Real Madrid és a térségi riválisát tönkreverő Deportivo  hozta össze.
Raúlnak (jobbra) köszönhetôen a Real Madrid gyôzelemmel kezdte a 2004-es évet, és továbbra is vezeti a spanyol bajnokságot
A Zaragoza és az Atlético Madrid csak csalódást keltő 0–0-ra volt képes a rövid téli szünet utáni első fordulóban. A tabellát két pont előnnyel vezető Real Madrid hazai pályán továbbra is százszázalékos.
Kezdjük a galíciai rangadóval, amelyet beárnyékolt az a tény, hogy a Celta Vigo ebben az idényben kóstolt bele először a Bajnokok Ligájába. A csapatnak nyilvánvalóan sok a pluszterhelés, így a bajnokságban nagyon gyatrán teljesít. Nagyjából úgy, mint most, a Depor ellen, amikor is Albert Luque és Víctor két villámgyors akció végén a szünetig 2–0-s előnyhöz juttatta a vendégeket. A helyzet később már csak rosszabbodott, Víctor a második félidőben – többek között Pablo Cavallero kapus siralmas hibája segítségével – egészen mesterhármasig jutott, aztán a végén Diego Tristán is betalált. "Öt nullás hazai vereség után az a legjobb, ha befogom a számat" – gyakorolt önkritikát Miguel Ángel Lotina, a Celta vezetőedzője. "Úgy gondolom, az eredmény túlzott, a Celta nem érdemelt ekkora vereséget" – mondta együttérzően kollégája, Javier Irureta.
Az idényben eddig csupán egy sikert elkönyvelő Murcia szurkolóinak a fejében is megfordulhatott egy katasztrofális kudarc lehetősége, amikor a Bernabéuban korán hátrányba került a gárda, de a továbbiakban egészen másképp alakultak az események. A második játékrészben három alkalommal is jogosnak tűnő büntetőt reklamáltak a Murcia játékosai, ám a bíró megkönyörült a Real Madridon.
Luis Figo a 8. percben az alapvonalig cselezte magát, ívelését a hosszú oldalon érkező Ronaldo visszafejelte, Raúlnak egy méterről nem volt nehéz dolga, máris vezetett a Real. Bár ezt követően David Beckhamnek és Iván Helguerának is volt egy-egy jelentősebb helyzete, érződött, hogy erősen csikorog az ünnepek alatt kissé berozsdásodott madridi gépezet. A már említett, tizenegyesgyanús eseteken kívül is volt lehetőségük a látogatóknak, Richi hatalmas lövése centikkel süvített el a kapufa mellett, Luis García szabadrúgása után pedig a lécről pattant vissza a labda. Maradt az 1–0, a blancók tehát sorozatban ötödik bajnokijukat is megnyerték. Carlos Quieróz, a Real szakvezetője úgy vélte, emberei nagyobb különbségű győzelmet is megérdemeltek volna. "Jól kezdtünk, és sokáig a kezünkben volt a meccs, de a szünet után sokakon a fáradtság jelei mutatkoztak. A murciaiak sok gondot okoztak nekünk, és noha rosszul állnak, látszik, hogy nem adták még fel" – tette hozzá. A vesztes együttest irányító Joaquín Peiró csak ennyit mondott: "Akárcsak a mérkőzések többségén, most sem voltunk rosszabbak, mint az ellenfél."
Az Atlético Madrid Bajnokok Ligáját érő helyre küzdötte fel magát az előző év végére, és az új esztendő első napján arra készült, hogy megerősíti ezt a pozíciót. A terv végrehajtásához sokkal több ötletre lett volna szükség a Zaragoza elleni összecsapáson, elképzelés híján csak meglehetősen rút 0–0-ra futotta a felek erejéből. A hírek szerint helyzet is alig akadt a kilencven perc folyamán… "Ha ki akarnak rúgni, hát rúgjanak ki, én azt csinálom, amit lehet. Ha bárki úgy gondolja, rosszul csinálom, szívesen átadom a helyemet. Ami a közönséget illeti, nem hiszem, hogy a belépőjegy kifizetése bárkit feljogosít az állandó inzultálásra" – háborgott a feltehetőleg erősen frusztrált zaragozai tréner, Paco Flores.
Végül pedig említsük meg, hogy a vasárnapi játéknapon az eddig csak szenvedő Espanyol és Real Sociedad is győzött, így mindkét együttes új reményekkel vághat neki az új évnek. A baszkok ráadásul már el is kerültek a kiesőhelyről, a már említett Celtát taszítva a másodosztály közelébe.

Primera División
18. forduló:
Real Madrid–Murcia 1–0 (Raúl 8.), Celta Vigo–Deportivo 0–5 (Luque 16., Victor 42., 71., 80., Tristán 87.), Zaragoza–Atlético Madrid 0–0, Athletic Bilbao–Osasuna 1–1 (Del Horno 45., ill. Izquierdo 35.), Espanyol–Mallorca 2–0 (Tamudo 1., 75.), Málaga–Real Sociedad 1–2 (Litos 25., ill. Karpin 37., Nihat 45.), Sevilla–Albacete 2–0 (Baptista 40., Antonito 90.), Valladolid–Betis 0–0, Santander–Barcelona 3–0 (Juanma 52., Requeiro 80., Javi Guerrero 84.), Valencia–Villarreal 4–2 (Baraja 57., 73., Aimar 58., Ferrer 87., ill. Riquelme 15., Belletti 78.))

Tabella, fordulóról fordulóra

Következik (január 10–11-én) a 19. forduló: Villarreal–Valladolid, Betis–Málaga, Real Sociedad–Real Madrid, Murcia–Espanyol, Mallorca–Celta, Deportivo–Racing, Barcelona–Zaragoza, Atlético Madrid–Bilbao, Osasuna–Sevilla, Albacete–Valencia