CSILLAG IMRE, GALAMBOS PÉTERCSILLAG IMRE, GALAMBOS PÉTER
2003.05.11. 23:17
Az erősen tartalékos Real Madrid szombaton  többek között Figo, Raúl, Ronaldo és Zidane nélkül  csak 00-ra volt képes a kiesés elől elszántan menekülő Recreativo Huelva otthonában.
Primera División
33. forduló: Atlético Madrid–Alavés 0–1 (Ilie 55.), Recreativo Huelva–Real Madrid 0–0, Athletic Bilbao–Valladolid 0–0, Málaga–Deportivo 0–2 (Donato 13., Scaloni 93.), Espanyol–Osasuna 0–0, Celta Vigo–Racing Santander 2–2 (Juanfran 37., Edu 86. – 11-esbôl, ill. Guerrero 56. – 11-esbôl, Diego Alonso 99.), Mallorca–Real Sociedad 1–3 (Eto'o 61., ill. De Pedro 9., Karpin 25., Kovacsevics 54.), Rayo Vallecano–Betis 1–1 (Bolo 5., ill. Fernando 43.), Valencia–Villarreal 1–2 (Juan Sánchez 80. – 11-esbôl, ill. Jorge López 37. – 11-esbôl, Farinós 41.), Sevilla–Barcelona 0-0.

Következik (május 17–18-án) a 34. forduló: Barcelona–Mallorca, Deportivo–Valencia, Osasuna–Betis, Real Sociedad–Recreativo, Sevilla–Rayo, Villarreal–Celta, Valladolid–Espanyol, Racing–Atlético Madrid, Alavés–Athletic, Real Madrid–Málaga

Vicente del Bosque, a "királyiak” szakvezetője egy pillanatig sem próbált mentségeket keresni a pontvesztésre: "Igaz, hogy tartalékosak voltunk, de a keretben huszonnégy egyenrangú játékos van. A Recreativo produkciója nagyon tetszett volna nekem, ha nem éppen a Real lett volna a szenvedő fél” – ismerte el. Kollégája, Lucas Alcaraz viszont nem látszott túl boldognak a világ legjobb csapata elleni iksszel. Annyit mondott, hogy "furcsa játék a futball, mert amikor jól játszik a csapat, csak döntetlent ér el, amikor nem játszik jól, akkor néha győzni tud”. A Real gondjait szaporítja, hogy Claude Makelele is a sérültek listáján van, s lehet, hogy a francia középpályás nem léphet pályára Torinóban, a Juventus elleni BL-elődöntő visszavágóján.
Szombaton késő este aztán kiderült, nem kizárólag a Bajnokok Ligája-cím megvédése van közvetlen veszélyben, hanem a spanyol bajnoki cím visszaszerzése is. A Deportivo idegenben 2–0-ra megverte a Málagát, amivel – a szezon során először! – a táblázat élére állt. A liga legidősebb labdarúgója, a 40 éves brazil védő, Donato (aki a minap csúnyán összekapott, majd kibékült Javier Irureta vezetőedzővel) egy szép fejessel szerzett vezetést még az első negyedórában, s bár a hajrában a Málaga kétségbeesetten támadott, egyenlítés helyett Lionel Scaloni talált be egy kontra végén.
Sajnos 0–0-t nemcsak a Recre és a Real játszott, hanem még másik négy csapat. Pedig majd mindannyiuk számára nagy tétje van a hátralévő mecscseknek, az Osasuna és az Espanyol például a kiesőzóna közeléből próbál minél messzebbre iszkolni, de ehhez a későbbiekben meggyőzőbb teljesítmény kell, mint a mostani, egymás elleni. A Valladolidot talán már nem fenyegeti a búcsú, az Athletic Bilbao ugyanakkor a második UEFA-kupás helyre hajt (az elsőt alighanem "elviszi” a Celta vagy a Valencia), ennek ellenére képtelen volt otthon tartani a három pontot. Elsősorban Javi González és Joseba Exteberría lelkén szárad a döntetlen, mert mindketten számos helyzetet elrontottak.
Egészen más volt a helyzet a Valencia–Villarreal találkozón, ahol ugyan eleinte fölényben futballozott a címvédő, de helyzetdömpingről szó sem volt. Igaz, az első félidő derekán Vicente lőtt egy sistergős kapufát, ennél tovább azonban 80 percen keresztül nem jutott a hazai gárda. A másik oldalon Jorge López, a sárga-kékek karrierje századik bajnokiján szereplő játékosa igencsak ficánkolt, az általában oly megbízható Valencia-védelmet többször zavarba hozva, egy ízben Santiago Canizarest bravúrra kényszerítve. A játékrész hajrájában büntetőből be is talált – a bíró egy szöglet utáni kavarodásban látott lerántást, s tulajdonképpen igaza volt, bár ilyenért ritkán adnak tizenegyest. A második gólért, amely csupán négy perc múlva érkezett, Canizarest kell hibáztatni, aki hajmeresztő mozdulattal, a kesztyűje alatt engedte be az exvalenciai Farinós nem kifejezetten félelmetes, lapos lövését.
A második félidőre jócskán visszaesett a színvonal, mivel a látogatók már nem nagyon akartak, Rafa Benítez tanítványai viszont nem tudtak felpörögni. A közönség időnként ollézott, ha a Villarreal játékosai tetszetősen adogattak a pálya közepén. Tíz perccel a lefújás előtt a nézők abbahagyták a gúnyolódást: Juan Sánchez visszahozta a reményeket, amint kiharcolt egy tizenegyest, majd be is lőtte, ám az egyenlítés már nem jött össze.
A Valencia szerencséje, hogy a Celta, amely a negyedik BL-helyért folyó versenyben a legnagyobb riválisa, szintén nem tudott nyerni. Pedig a vigóiak kétszer is vezettek a Balaídosban, először Juanfran révén, aki Catanha visszafejelt labdáját küldte közvetlen közelről a kapuba a 37. percben. A szünet után nagyot fordult a világ, a játékvezető kiállította a galíciaiak kapusát, Pablo Cavallerót, Javi Guerrero meg bevágta az egyúttal megadott tizenegyest. Fertályóra sem telt el, és nemcsak az eredmény, de a csapatok létszáma is kiegyenlítődött (Corminas kapott piros lapot), a végére pedig még maradt egy gólváltás: Edu ugyancsak büntetőből volt eredményes, míg Diego Alonso a 99. (!) percben fejelt a kapuba.
A Betis formáját elnézve nem meglepetés, hogy csak 1–1-re volt képes a sereghajtó Rayo Vallecano ellen, az viszont érdekes, hogy a Real Madridot nemrég elpáholó Mallorca otthon simán kikapott a Real Sociedadtól – amely így, a madridiakat megelőzve a második helyre lépett.