Ökölvívó ob: Káté Gyula ezúttal is legyőzte Bacskai Balázst

MTI MTIMTI MTI
2007.12.08. 19:05
Káté Gyula a tavalyi évhez hasonlóan idén is legyőzte Bacskai Balázst a 64 kg-osok aranymérkőzésén a Hajdúsámsonban zajló 84. férfi amatőr ökölvívó magyar bajnokságon, a finálék legjobban várt összecsapásán.
A döntők napján, ha lehet még a pénteki érdeklődést is sikerült túlszárnyalniuk a helyieknek, így szinte a csilláron is lógtak a bokszrajongók a helyi általános iskola aulájában. A program kezdése előtt kisebb fajta ünnepséget rendeztek a szervezők, így a mérkőzések a tervezett 16 órás kezdéshez képest csúsztak.A finálék sorát aztán a 48 kg-osok nyitották. A kategória bajnoka Ungvári István lett, Tudós Gábor elleni magabiztos sikerével (18-8). Ezután következhetett a 2005-ös világbajnoki ezüstérmes, Bedák Pál, aki - a szokásoknak megfelelően - az ob-n eredeti súlycsoportjánál eggyel feljebb indult. Az idei vb-n már a második körben elvérzett kispesti öklözőnek az esélyeknek megfelelően nem jelentett gondot Lakatos Krisztián legyőzése (18-1) és könnyedén lett aranyérmes. Miután ebben az egy kategóriában körmérkőzéssel dőlt el a végső sorrend, Lakatos a harmadik helyen végzett az őt csütörtökön legyőző Szalay Gergő mögött.Igazi ki-ki mérkőzésre került sor a 54 kg-os döntőben, ahol a chicagói vb-n nyolcaddöntős Oltványi Dávid a debreceni Kalucza Norberttel csapott össze. A kiváló összecsapáson mindkét sportoló jól bokszolt, s végül Oltványi - talán kicsit túlzó - 18-10-es pontozással nyert.Az 57 kg-ban a pénteken remeklő Mihály János győzött, s ezzel 2007-ben a juniorok után a felnőttek bajnoki címét is begyűjtötte. Mihály Hódosi Zsoltot győzte le egy sok ütéssel tarkított találkozón (28-20).A helyiek a 60 kg-os finálét várták leginkább és nem is kellett csalódniuk: a hajdúsámsoni kedvenc, Varga Miklós kiváló, látványos teljesítménnyel verte nagy fölénnyel Görbics Gábort (26-9) és szerzett ismét ob-aranyat.Az egész bajnokság talán legizgalmasabb mérkőzésének a 64 kilósok aranycsatája ígérkezett, hiszen - a tavalyi év után ismét - a 2003-ban vb-bronzot szerzett és évek óta hazai egyeduralkodó Káté Gyula szállt ringbe a junior világbajnok Bacskai Balázs ellen, aki idén a visszavágásra készült.A nagy csata végül mégis elmaradt, Káté ugyanis szebbik arcát mutatta, és már az első perctől dominálni tudott. Az MTK klasszisa folyamatosan ment előre és kemény jobb horgokkal rendre eltalálta fiatal riválisát, aki nem tudott vele mit kezdeni, így a vége nagyon sima, 24-5-ös Káté-siker lett.A program további részében még öt döntőre kerül sor.