Tokió 2020: a franciák már a négy között férfi kézilabdában

Elsőként a riói ezüstérmes francia válogatott jutott be a négy közé a tokiói olimpia férfi kézilabdatornáján – írja az MTI.

Tokió 2020: legyőzték a franciák a németeket kézilabdában

A dán férfi kézilabda-válogatott a csoportkör harmadik fordulójában 31–21-re legyőzte Bahreint a tokiói olimpián, Norvégia 27–23-ra nyert Argentína ellen, míg Franciaország 30–29-re gyűrte le Németországot.

F1: Vettel beismerte hibáját, bocsánatot kért – videó

Az Aston Martin versenyzője, Sebastian Vettel elismerte, hogy ő hibázott a Bahreini Nagydíj során, amikor Esteban Oconnal összeütközött.

F1: Sokkal közelebb vagyunk a Mercedeshez – Marko

A Formula–1-es Red Bull tanácsadója, Helmut Marko továbbra is a Mercedest tartja a favoritnak, de úgy érzi, sokkal közelebb kerültek a címvédőhöz.

F1: a Red Bull a teszt királya, de mire lesz ez elég a Mercedes ellen?

Vasárnap véget ért a 2021-es Formula–1-es idényt megelőző teszt, amelyen minden eddiginél kevesebb idő állt a csapatok rendelkezésére. A csupán három napot felölelő gyakorlás során a Red Bull nyújtotta a legerősebb teljesítményt, míg a fő esélyesként számon tartott Mercedes tőle szokatlanul sok hibával találta szemben magát, s az alakulatok közül a legkevesebb kilométert gyűjtötte. Hozzájuk hasonlóan az Aston Martinra is sok munka vár, főleg, hogy a középmezőnyben a tavalyinál is szorosabb harc várható. A Haas a viszonylag sima teszt után sem számíthat túl sok jóra, nagy eséllyel a Williams mögé szorult vissza az erősorrendben.

F1: Verstappen a teszt legjobb idejével zárt az élen az utolsó napon

Akárcsak az első napon, az utolsón is Max Verstappen volt a leggyorsabb az idényt megelőző kollektív teszten Bahreinben. A Red Bull versenyzőjét az AlphaTauri újonca, Cunoda Juki követte, a harmadik helyen Carlos Sainz Jr. végzett a Ferrarival. A tesztnap ezúttal lement megszakítás nélkül, ám a Mercedes, a Ferrari és az Aston Martin is sok időt veszített technikai problémák miatt.

F1: Ingatag és könyörtelen a Mercedes hátulja – Bottas

A Formula–1-es Mercedes finn pilótája, Valtteri Bottas elmondása szerint a W12-es hátulja nagyon ingataggá vált, s nem bocsátja meg a hibákat.

Verstappen az élen, Vettel alatt a 3. tesztnapon is elromlott az Aston Martin

F1: a 2. napon a Mercedes volt a leggyorsabb, a Haas a legaktívabb

Valtteri Bottas elsőségével zárult az idény előtti kollektív teszt második napja Bahreinben. A Mercedes versenyzője a tesztnap utolsó fél órájában ugrott az élre, ám a megtett köröket tekintve csak a lista második felében helyezkedik el. A legszorgalmasabb versenyző a williamses Nicholas Latifi volt, aki 132 kört teljesített a második tesztnapon, amely néhány perccel a tervezett előtt, a piros zászló lengetésével ért véget.

Nehezen indult a Mercedesnek, de Bottas végzett az élen a 2. tesztnapon

Erősen kezdett a Red Bull, a Mercedes teljesítette a legkevesebb kört

A Red Bull holland versenyzője, Max Verstappen zárt az élen az idény előtti teszt első napján. A legtöbb kört megtevő holland mögött Lando Norris (McLaren), illetve Esteban Ocon (Alpine) következett az első hármasban. A címvédő Mercedes nem kezdett jól: Lewis Hamilton és Valtteri Bottas együtt sem érte el az 50-es korhatárt, s több probléma is hátráltatta a munkájukat. A tesztnapon egyszer lengett a piros zászló, Charles Leclerc alatt még délelőtt állt le a Ferrari. Folytatás szombat reggel 8 órakor!

F1: Schumacher, Verstappen, Vettel – pénteken indul a tesztidény!

Péntek reggel veszi kezdetét a 2021-es Formula–1-es idényt megelőző téli teszt Bahreinben, ahol a csapatok megkezdhetik a téli felkészülés érdemi részét. A megtett futásmennyiség minden eddiginél meghatározóbb lesz, hiszen mindössze három nap áll a mezőny rendelkezésére a március 28-i idénynyitó előtt.

F1: Bahreinben beoltották a Ferrari legtöbb tagját – sajtóhír

Bár a Formula–1 vezetősége korábban kollektíven nemet mondott a bahreini szervezők ajánlatára, miszerint beoltják a koronavírus elleni vakcinával a teljes mezőnyt, a legfrissebb hírek szerint a Ferrari alkalmazottainak a 90 százaléka mégis élt a lehetőséggel.

F1: megerősítették az idény előtti teszt időpontját

Megerősítették, hogy március 12. és 14. között Bahreinben tartják a Formula–1-es autós gyorsasági világbajnokság idény előtti hivatalos tesztjét.

F1: megegyeztek a csapatok a szezon előtti bahreini tesztről – sajtóhír

Sajtóértesülés szerint a Formula–1-es csapatok megegyeztek abban, hogy a március 28-án sorra kerülő bahreini idénynyitó versenyhétvége előtt két héttel tartják meg a hivatalos szezon előtti teszteket szintén Szahírban.

F1: Ausztrália helyett Bahreinben kezdődhet az F1-es idény – sajtóértesülés

Sajtóértesülések szerint Ausztrália helyett Bahreinben kezdődik majd márciusban a Formula–1-es autós gyorsasági világbajnokság 2021-es idénye.

Gumikáosz a Mercedesnél – Pérez az mezőny végéről aratta első győzelmét

A mexikói Sergio Pérez (Racing Point) pályafutása első futamgyőzelmét aratva nyerte az első Formula–1-es Szahíri Nagydíjat, a második helyen a karrierje első dobogóját szerző Esteban Ocon (Renault) végzett, a harmadik helyen Pérez kanadai csapattársa, Lance Stroll ért célba. A Mercedesnél a koronavírusos Lewis Hamiltont helyettesítő George Russell a 9., Valtteri Bottas a 8. helyen végzett.

F2: Cunoda nyert, Schumacher előnye megmaradt az utolsó futam előtt

Cunoda Juki győzelmével ért véget a Formula–2 bahreini idényzárójának fő futama. A japán versenyző mögött Csou Kuan-jü és Nyikita Mazepin ért célba. A bajnoki éllovas Mick Schumacher a hetedik helyen látta meg a kockás zászlót – egy pozícióval a bajnoki rivális Callum Ilott mögött.

F2: Mick Schumacher ütközött az időmérőn, csak a 18. lett – videó

A bajnoki éllovas Mick Schumacher Roy Nissanyval ért össze a Formula–2-es idényzáró hétvége időmérőjén. Bár a két autó közül nem Schumacheré volt az, amelyiket jobban megviselt az ütközés, a német versenyző számára nem zárult jó eredménnyel a kvalifikáció, és csak a 18. helyről rajtolhat az első versenyen. Az élről a bajnoki pontverseny negyedik helyén álló Cunoda Juki vághat neki a fő futamnak. Schumacher legfőbb riválisa, Callum Ilott a kilencedikként végzett az időmérőn Bahreinben.

F2: Mick Schumacher bajnokként léphet feljebb – jön az idényzáró!

Utolsó fordulójához érkezett a Formula–2-es bajnokság, amelyben matematikailag még öten esélyesek a végső győzelemre. A pontversenyt Mick Schumacher vezeti, akinek az előnye 14 pont Callum Ilott-tal szemben. Íme, a legfontosabb tudnivalók az idény utolsó versenyhétvégéjéről!