F1: koronavírus-fertőzés miatt hagyja ki a bahreini tesztet Ricciardo

Vágólapra másolva!
2022.03.11. 20:16
null
Daniel Ricciardo kihagyja a bahreini tesztet, de reményei szerint felépül az idénynyitóig (Fotó: AFP)
Pozitív lett Daniel Ricciardo legutóbbi koronavírustesztje, így a McLaren versenyzője az első két nap után a harmadikon sem ülhet autóba a bahreini kollektív teszten.

 

Daniel Ricciardo már a csütörtökön kezdődő teszt előtt jelezte csapatának, hogy nem érzi jól magát, így végül a teljes első napon Lando Norris tesztelte az új McLarent. Természetesen igen hamar felvetődött, hogy az ausztrál versenyző is megfertőződött a koronavírussal, ám a McLaren péntek reggeli közleménye szerint Ricciardo összes tesztje, amit az elmúlt napokban elvégeztek rajta, negatív lett.

A versenyző a második nap elején sem volt még teljesen jól, így ismét Norris kezdte meg a munkát a McLarennél, a tesztnap végén pedig jött a bejelentés: Ricciardo legutóbbi koronavírustesztje pozitív lett, ez okozta a rosszullétét. Az ilyen esetekben alkalmazott protokoll szerint az ausztrál pilóta karanténba vonult, ám jelenleg arra számít, hogy felépül a jövő hétvégi Bahreini Nagydíjig. A McLaren azt is megerősítette, hogy a bahreini teszt utolsó napján is Norris vezeti az autót.

A harmadik tesztnap szombaton 8 órakor veszi kezdetét, a Nemzeti Sport már előtte kicsivel élő szöveges közvetítéssel jelentkezik.

Legfrissebb hírek

Jön a 40. Magyar Nagydíj! – „az első osztály” emlékei

F1
4 órája

Jön a 40. Magyar Nagydíj! – így kezdődött minden

F1
20 órája

Különleges programok és vendégek a 40. F1-es Magyar Nagydíj hetében

F1
Tegnap, 13:40

F1 75: ismét Japánban dőlt el a vb-cím, de most fordított kimenetellel

F1
Tegnap, 13:11

Norrist probléma hátráltatta, de szerinte Piastri megérdemelt győzelmet aratott Spában

F1
2025.07.27. 20:02

Piastri vezérletével kettős McLaren-siker és Leclerc-dobogó a spái versenyen

F1
2025.07.27. 14:33

F1 75: így énekelték meg a magyar lapok Mansell szenzációs mogyoródi győzelmét

F1
2025.07.27. 12:52

Hamilton, Alonso és Antonelli is a bokszutcából rajtol az esős Belga Nagydíjon

F1
2025.07.27. 12:22
Ezek is érdekelhetik