Továbbra is padlón a Honvéd, a Szentlőrinc győzelemmel távozott a Bozsik Arénából

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.10.21. 21:55
Nem tudott elmozdulni a kieső helyről a Honvéd (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 10. fordulójának záró mérkőzésén a Budapest Honvéd a Szentlőrincet fogadta. Helyzeteket mindkét csapat előtt adódtak, azonban gólt csak a vendégek tudtak szerezni – 1–0-s győzelmének köszönhetően a Szentlőrinc ismét feljutó helyre lépett előre a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD FC–SZENTLŐRINC 0–1 (0–0)
Budapest, Bozsik Aréna, 600 néző. Vezette: Takács Tamás (Belicza Bence Péter, Máyer Gábor)
HONVÉD: Dúzs – Pauljevics, Szabó A. (Rácz B., 86.), Szabó T., Hangya – Csilus T., Kesztyűs B. (Nyitrai B., 71.) – Benczenleitner (Keresztes N., 55.), Lőrinczy (Ihrig-Farkas, 86.), Medgyes Z. – Farkas B. (Simon B., 71.). Vezetőedző: Laczkó Zsolt
SZENTLŐRINC: Gyurján – Szekszárdi T. (Keresztes B., a szünetben), Szekszárdi M. (Tarcson, 80.), Dinnyés O., Stifter – Vingler, Kiss-Szemán (Medgyesi, 65.) – Heles (Bíró D., 54.), Nagy R., Hajdú R. – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Keresztes B. (81.)
Laczkó Zsolt: – Sajnos jelen pillanatban ugyanazokat tudom elmondani, mint az előző meccseken. Azokból a szituációkból kapunk gólt, amire edzéseken felkészülünk, saját magunkat kell legyőzni, hogy sikeresek legyünk.
Waltner Róbert: – Nem volt könnyű, de ezer sebből vérezve is nyertünk. Mindenki beletette a magáét, az utolsó percig egymásért küzdve arattunk értékes győzelmet. Nem rossz csapat a Honvéd, jó játékosok alkotják, sok együttes nem tud majd nyerni a Bozsik Arénában.

Sorozatban negyedszer kapott ki a Honvéd (Fotó: Török Attila)

Első alkalommal találkozott egymással bajnoki mérkőzésen a Budapest Honvéd és a Szentlőrinc. A hétfő esti találkozónak mindkét csapat részéről volt tétje, hiszen a hazaiak egy győzelemmel elléphettek volna a kieső helyről, míg a vendégek egy győzelemmel újra feljutó helyen találhatták magukat.

Lőrinczy Attila (balra) játékában volt a legtöbb veszély a hazaiaknál (Fotó: Török Attila)

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, az ETO FC Győrrel kötött kooperációs szerződés értelmében pályára lépő Vingler László rögtön az első percben helyzetbe került, de fejese a kapu mellé szállt. A 7. percben ismét Vingler szerezhetett volna gólt, de hiába érkezett üresen a hosszú saroknál, nem tudott a kapuba fejelni. A hazaiak nehezen találták a rést a vendégek védelmén, egyedül Lőrinczy Attila próbálkozott távoli lövésekkel, de Gyurján Márton eszén ő sem tudott túljárni. A 35. percben Nagy Richárd távoli szabadrúgásból célozta meg a hazai kaput, Dúzs Gellért nagy bravúrral szögletre tolta a léc alá tartó labdát.

Nagy Richárd (balra) jól játszott, gólpasszt jegyzett (Fotó: Török Attila)

A második félidő első említésre méltó eseménye a hazaiak előtt adódott. Az 57. percben Hangya Szilveszter lövését kellett védenie Gyurjánnak. A 62. percben a vendégek is távolról próbálkoztak, de Hajdú Roland nem talált kaput. Mindkét edző folyamatos cserékkel próbált frissíteni csapatán. A hazaiaknál a 71. percben lépett pályára Simon Benedek, aki szinte első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna, 13 méteres kísérlete azonban elkerülte a kaput. Már-már úgy tűnt, gól nélkül zárul a találkozó, ám a 81. percben a Szentlőrinc gondoskodott arról, hogy ez ne így legyen – Nagy Richárd kapu elé ívelt szabadrúgása után a félidőben beálló Keresztes Bence  5 méterről a hazaiak kapujába csúsztatta a labdát. A hajrában újabb gól már nem született, így a Honvéd sorozatban negyedik bajnokiján maradt pont nélkül. A kulturált játékot produkáló Szentlőrinc győzelmével a tabella 2. helyére lépett előre. 0–1

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.