Hátrányból zsebelte be a pontokat a sereghajtó a Valencia otthonában

S. B.S. B.
2024.10.21. 22:58
Fordított a Las Palmas (Fotó: Getty Images)
A Las Palmas 3–2-re győzött a Valencia ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

A tabella utolsó helyein kullogó gárdák kifejezetten szép futballt mutattak be a kezdő sípszótól, nem mondhatjuk, hogy tele volt helyzettel a meccs, de mindkét oldalon láthattunk szép megoldásokat. Az első gólt a 14. percben szerezte meg a Valencia Pepelu büntetőjéből, ám még a félidő előtt a vendégek egyenlíteni tudtak Álex Munoz révén.

A második félidőben pedig hamar meg is fordították az eredményt, Fábio Silva góljával az 54. percben már ők voltak előnyben, majd a hajrában Alberto Moleiro növelni tudta a különbséget. A Valencia ugyan közelebb zárkózott a ráadásban, de így sem tudta megakadályozni, hogy a Las Palmas megszerezze első győzelmét az idényben. 2–3

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Valencia–Las Palmas 2–3 (Pepelu 14. – 11-esből, Tárrega 90+5., ill. Álex Munoz 43., F. Silva 54., Moleiro 85.)
Kiállítva: Pepelu (70.)
VASÁRNAP
Atlético Madrid–Leganés 3–1 (Sörloth 69., 90+10., Griezmann 81., ill. Neyou 34.)
Villarreal–Getafe 1–1 (Comesana 44., ill. Arambarri 87. – 11-esből)
Mallorca–Rayo Vallecano 1–0 (Muriqi 76.)
Barcelona–Sevilla 5–1 (Lewandowski 24., 39. – az elsőt 11-esből, Pedri 28., Pablo Torre 82., 88., ill. Idumbo 87.)
SZOMBAT
Celta Vigo–Real Madrid 1–2 (Swedberg 51., ill. K. Mbappé 20., Vinícius 66.)
Athletic Bilbao–Espanyol 4–1 (Vivian 6., I. Williams 28., 30., Berenguer 55., ill. Tejero 90+2.)
Osasuna–Real Betis 1–2 (Torro 59., ill. Vitor Roque 7., Chimy 73.)
Girona–Real Sociedad 0–1 (Oyarzabal 44.)
PÉNTEK
Alavés–Valladolid 2–3 (T. Martínez 6., K. García 90+7. ill. Sylla 17. –11-esből, Amallah 72. – 11-esből, Anuar 76.)