Megvan Pintér első győzelme a Vasassal, a Szeged nyerte a délkeleti rangadót, rekordgyors gól Budafokon

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2024.10.20. 18:51
A BVSC két gólt kapott a Vasastól (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában hét mérkőzést rendeztek vasárnap. A Kisvárda–Gyirmót meccs a bajnokság leggólgazdagabb találkozóját hozta, s bár a Várda már 6–1-re is vezetett, 6–4 lett a vége. A délkeleti rangadón a Szeged legyőzte a Békéscsabát, a Vasas pedig a BVSC-t múlta felül, így megvan Pintér Attila első sikere az angyalföldiek kispadján. A Budafok az idény leggyorsabb góljának is köszönhetően verte meg a Csákvárt, az Ajka pedig a hajrában egyenlített a Kazincbarcika ellen. A Tatabánya a Mezőkövesdtől is kikapott, míg a Kozármisleny otthon ikszelt a Soroksárral.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

VASAS FC–BVSC-ZUGLÓ 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1358 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
VASAS: Kiss Á. – Lehoczky, Otigba, Iyinbor – Szánthó (Németh B., 72.), Cseke B. (Radó, 59.), Hidi M. S. (Vida M., a szünetben), Urblík J., Doktorics – Tóth M., Pintér F. (Bodnár G., 59.). Vezetőedző: Pintér Attila
BVSC: Megyeri G. – Benkő-Bíró, Babós, Vinícius, Király Á. – Mucsányi Miron (Tóth K., 62.), Szilágyi M. (Zamostny, 81.) – Kocsis B. (Bacsa P., a szünetben), Nwachukwu (Kelemen P., 86.), Pekár L. – Batai (Nemes M., 81.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Urblík J. (1–0) a 29., Bacsa P. (1–1) az 50., Tóth M. (11-esből, 2–1) a 75. percben
Kiállítva: Vinícius a 88., Csábi (a kispadról) a 90. percben
Pintér Attila: – Nagy teher volt a játékosok vállán, a sors igazságtalansága lett volna, ha ezúttal sem nyerünk.
Csábi József: – Nehéz ilyen mérkőzés után csak magunkkal foglalkozni. Egyvalamivel nem tudtunk csupán megbirkózni, de nem szeretném magam még nehezebb helyzetbe hozni… Sokkal több volt ebben a meccsben.

SZEGED-CSANÁD GA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 2067 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Dobos Dávid)
SZEGED: Takács J. – Szilágyi Z., Pejovics, Horváth M. – Palincsár (Könczey, 72.), Márkvárt, Haris (Biben, 80.), Mohos (Pruska, 80.), Tóth B. – Novák Cs., Borvető (Lacza, 90+1.). Vezetőedző: Michael Boris
BÉKÉSCSABA: Uram – Fazekas L., Kovács G., Csató M. – Gyenti (Maronyai, 57.), Hodoniczki (Szabó B., 76.), Hursán, Pintér N. (Sármány, 76.), Mikló – Vólent (Szatmári I., 67.), Kóródi (Czékus, 57.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Borvető (1–0) a 29., Novák Cs. (2–0) a 65. percben
Michael Boris: – Mind a csapatnak, mind a szurkolóknak, mind a városnak fontos ez a siker. Az első perctől úgy álltunk a meccshez, hogy nyernünk kell, és ezt próbáltuk tudatosítani a fiúkban is. Vezetést szereztünk, majd még egy gólt rúgtunk, uraltuk a mérkőzést, és ugyan volt egy hibánk, de abból nem büntettek meg minket. Tudunk gólt szerezni, ezt bebizonyítottuk ezen a találkozón. Ma még örülünk, holnaptól viszont egy fontos periódus kezdődik.
Csató Sándor: – Gratulálok a Szegednek, egy Novák Csanáddal volt jobb nálunk. A kapu előtt nem tudunk elég helyzetet kialakítani, ez nagy hibánk, és ezen dolgozunk is, miközben a mezőnyben elfogadható, amit nyújtunk.

FC AJKA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Szécsényi István, Bertalan Dávid)
AJKA: Szabados – Tóth G. (Doncsecz, 80.), Tar, Kenderes, Csemer – Kopácsi, Csizmadia Z. (Sejben, 59.) – Kovács N., Zsolnai, Borsos F. (Nagy K., 71.) – Szarka Á. (Bobál G., 59.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KAZINCBARCIKA: Fadgyas – Bacsa B., Polgár K., Debreceni Á., Demeter M. – Varga J. – Szabó M. (Pintér Á., 64.), Kártik (Ferencsik, 83.), Lucas, Bódi Á. (Herjeczki, 83.) – Pethő B. (Katona I., 73.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Pethő B. (0–1) a 23., Bobál G. (1–1) a 87. percben
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben rosszul játszottunk, a másodikban viszont megnyerhettük volna az összecsapást.
Erős Gábor: – Az első félidőben jól játszottunk, a második félidőben elkezdtük védeni az eredményt, pedig nem ezt beszéltük meg – reális a végeredmény.

OPUS TIGÁZ  TATABÁNYA–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 0–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 1000 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Zoltán, László István Sándor)
Tatabánya: Lóth – Buna (Vass P., 54.), Jagodics M., Deutsch B. (Forró, 74.) – Bertus (Soltész B., 54.), Harsányi D., Szegleti G., Eördögh – Csernik, Kiprich D. (Jelena, 69.), Árvai D. (Vida K., 54.). Vezetőedző: Gyürki Gergely
Mezőkövesd: Juhász I. – Horváth K. (Krausz, 68.), Zachán, Bora, Kállai K. (Csirmaz, 90+1.) – Zvekanov, Cseri (Cibla, 68.), Vajda S., Varjas – Szalai J. (Harsányi I., 90+1.), Bartusz (Bányai, 59.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Bartusz (0–1) a 48., Szalai J. (0–2) az 51. percben
Gyürki Gergely: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat megszerezhette volna a vezetést. Mi a kapufánk által valamivel közelebb álltunk ehhez, de az elmúlt hetek szokásának megfelelően ezúttal is kifelé pattant a labda. A második félidő elején két súlyos hibát is vétettünk, amelyeket ezen a szinten megbüntetnek. A kapott gólokra rosszul reagáltunk, nem volt esélyünk a pontszerzésre. A rutinosabb csapat nyert.
Csertői Aurél: – Az első félidőben nem találtunk fogást a Tatabányán, a másodikat viszont nagyon jól kezdtük. Ha a két gólunk után pontosabbak a kontráink, hamarabb is lezárhattuk volna a találkozót, de így is megérdemelt győzelmet arattunk.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SOROKSÁR SC 1–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 500 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Mohos Milán)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter (Beke P., 72.), Vajda R., Gajág, Turi – Horváth D., Major S. – Kócs-Washburn (Kiss B., 72.), Kirchner, Cipf (Koszovscsuk, 72.) – Horváth P. (Barkóczi, 61.). Vezetőedző: Pinezits Máté
SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Króner (Dobos, 80.), Bolla G., Kékesi – Vass Á., Tóth A. – Szabó Sz. (Gálfi, 80.), Korozmán, Halmai Á. (Manner, 80.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Kócs-Washburn (1–0) a 47., Lovrencsics B. (1–1) a 49. percben
Pinezits Máté: – Az első gólig a mi akaratunk érvényesült, utána viszont rossz felfogásban játszottunk.
Lipcsei Péter: – Jó csapattal játszottunk, a látottak alapján itt hagytunk két pontot.

KISVÁRDA MASTER GOOD–GYIRMÓT FC GYŐR 6–4 (5–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kisvárda, Várkerti Stadion, 950 néző. Vezette: Pillók Ádám (Nagy Viktor, Topálszki Szabin)
KISVÁRDA: Kovács M. – Stefan (Széles, 8.), Jovicic, Chlumecky, Körmendi – Cipetic (Camaj, 65.), Osztrovka (N. Ponomarenko, 76.), Szőr, Bíró B. – Mesanovic (Molnár G., 65.), Szpaszics (Soltész D., 65.). Megbízott vezetőedző: Révész Attila
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi (Kiss N., 57.), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Katona M. – Horváth R. (Hajdú Á., 84.), Kovács D. (Hudák M., 57.), Madarász M. (Miknyóczki, 57.), Ugrai (Lányi, a szünetben) – Piscsur. Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Széles (1–0) a 11., Piscsur (1–1) a 16., Szőr (2–1) a 20., Mesanovic (3–1) a 23., Szpaszics (4–1) a 34., Chlumecky (5–1) a 40., Cipetic (6–1) az 53., Hudák D. (6–2) a 67., Kiss N. (6–3) a 72., Hudák M. (6–4) a 83. percben
Révész Attila: – A kellemetlen végjáték miatt nem lehet maradéktalan az örömünk. Ugyanakkor az első félidőben nagyon nagy dinamikával játszottunk, remek akciókat vezettünk és szép gólokat szereztünk. Ehhez kellett a Gyirmót bátor futballja is. A cseréink után sajnos visszaestünk, egyúttal az is kiderült, miért nem azok játszanak, akiket sokan a kezdő tizenegybe követelnek.
Tamási Zsolt: – A huszadik és a negyvenedik perc között kaptunk négy gólt, teljes zavarodottság és rengeteg hiba jellemzett ekkor bennünket. Ezt a Kisvárda minőségi labdarúgói révén kihasználta és jelentős előnyre tett szert. Arra büszke vagyok, hogy a második félidőben nemcsak tartása volt a csapatnak, hanem a rosszul sikerült első játékrészt követően mert is futballozni. Az első félidei hibákból tanulnunk kell, a szünet utáni játékunk viszont optimizmusra ad okot.

BUDAFOKI MTE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Budafoki MTE Sporttelep, 300 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Márkus Péter, Szabó Dániel)
BUDAFOK: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Sztojka D., Németh M. (Kovács D., 68.) – Zuigeber (Balabás, 90+4.), Merényi (Szabó Bence, 68.), Szűcs P. (Rétyi, 80.) – Elek B. (Vasvári, 90+4.). Vezetőedző: Nikházi Márk
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Murka, Gregor (Umathum, 38.), Varga B. – Major M. (Baracskai, 75.) – Haragos (Szabó Bence, a szünetben), Farkas A. (Szakály D., 61.), Dusinszki (Juhász L., 61.), Gazdag V. – Nagy Z. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Merényi  (1–0) az 1., Elek B. (11-esből, 2–0) a 88., Nagy Z. (11-esből, 2–1) a 90+1. percben
Nikházi Márk: – Mást játszottunk, mint az előző öt bajnokin, de jól működött a változtatás. A korai gól önbizalmat adott a csapatnak, amiatt viszont mérges vagyok, hogy a második félidőben nem zártuk le hamarabb a találkozót, és az utolsó percig izgulnunk kellett a három pont miatt. Szervezett, jó Csákvárt győztünk le.
Tóth Balázs: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, ez meg is mutatkozott. Rögtön gólt kaptunk, majd dominálni akartunk, és ezt valamelyest engedte is a Budafok az első félidőben, de a kontrák után sajnos ők alakítottak ki gólhelyzeteket. A szünet után igyekeztünk változtatni, ám továbbra is meddőek voltunk, és az újabb kontrákat követően a hazai csapat lezárhatta volna a meccset. Ennyire meddő támadójátékkal sehonnan nem lehet pontot elvinni.