A svájciak nem voltak egy súlycsoportban a Barcával, fölényes győzelmet arattak a katalánok a BL-ben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.01. 22:55
Robert Lewandowski (jobbra) góljával szerzett vezetést a Barca (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 2. fordulójában a spanyol Barcelona könnyed sikert aratott, 5–0-ra legyőzte a svájci Young Boyst.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
2. FORDULÓ
BARCELONA (spanyol)–YOUNG BOYS (svájci) 5–0 (3–0)
Barcelona, Olimpiai Stadion, 45 097 néző. Vezette: Lambrechts (belga)
BARCELONA: Pena – Koundé, Cubarsí (Fort, 63.), I. Martínez (Cuenca, 84.), Balde – Pedri (Ansu Fati, 63.), Casadó – Raphinha – Yamal (F. de Jong, 75.), Lewandowski (P. Víctor, 75.), Ferran Torres. Vezetőedző: Hansi Flick
YOUNG BOYS: Keller – Blum (Athekame, 58.), Mo. Camara, Zoukrou, Hadzsam – Monteiro, Ugrinic (Niasse, 58.), Lauper, E. Colley (Virginius, 73.) – Imeri (Lakomy, 82.) – Itten (Ganvoula, 73.). Vezetőedző: Patrick Rahmen
Gólszerző: Lewandowski (8., 51.), Raphinha (34.), I. Martínez (37.), Mo. Camara (81. – öngól)

Öt gólt gurított a Barca (Fotó: AFP)

Javítania kellett a Barcelonának, szombaton ugyanis 4–2-re kikapott az Osasuna elleni bajnokin, ráadásul a Bajnokok Ligája jelen kiírását vereséggel kezdte, a Monaco otthonában 2–1-re maradt alul. Ennek ellenére ez a mérkőzés országos egyesnek számított, és a Young Boys nem is tudott túl nagy ellenállást kifejteni.

A Barca már a 8. percben megszerezte a vezetést, Robert Lewandowskinak csak az üres kapuba kellett bepasszolnia a labdát. Sokáig nem alakítottak ki újabb nagy helyzetet a hazaiak, s egyszer a svájciak is eljutottak a katalánok kapujáig, de Ebrima Colley elpuskázta a lehetőséget. Az utolsó negyedórában pedig beindult a Barca-henger, Raphinha és Inigo Martínez is betalált, de könnyedén még tovább nőhetett volna a különbség a szünetig.

Marvin Keller nem tudott hárítani, Raphinha góljával gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés (Fotó: AFP)

A második félidő elején újabb gólt szerzett a Barcelona, Lewandowski megduplázta találatai számát. A folytatásra azért már visszavettek a gránátvörös-kékek, így néha picit többet birtokolhatta a berni együttes a labdát, és a gólhoz is közel járt, amikor Joël Monteiro a lécet találta el. Nyugodt hazai labdázgatásba torkollott a mérkőzés, de így is született még gól, mivel Mohamed Camara olyan pechesen lépett bele Alejandro Balde beadásába, hogy a saját kapujában kötött ki labda.

A hajrára kicsit dekoncentrálttá vált a hazai védelme, a Young Boys Monteiro révén lesgólt szerzett – csak néhány centiméteren múlt –, és még Silvére Ganvoula előtt is adódott helyzet, azonban így is könnyed győzelemmel köszörülte ki az elmúlt hetek csorbáit a Barcelona. 5–0

Mohamed Camara (balra) rendkívül balszerencsés öngólt szerzett (Fotó: AFP)