Férfi vízilabda ob I: simán nyert az FTC és az OSC

2023.02.14. 22:10
Illusztráció: Madar Dávid
Az OSC 19–9-re legyőzte a Szegedet, míg a Ferencváros 14–9-re múlta felül a Szentest a férfi vízilabda ob I keddi játéknapján.

Mivel pénteken már egymással találkozik a Bajnokok Ligájában az OSC és az FTC, élcsapataink már kedden lejátszották soron következő bajnoki mérkőzésüket. Az újbudaiak hamar eldöntötték a három pont sorsát Szegeden, miután a második negyed elején már 7–1-re vezettek, és az ötgólos Burián Gergely vezérletével 19–9-es győzelmet arattak.

A bennmaradásért harcoló Szentes egy negyeden át tudta tartani a címvédő és listavezető Ferencváros tempóját, amely 2–2 után ritmust váltott, és hat gólt szerzett válasz nélkül. A végjátékban közelebb zárkóztak a vendégek, ám az FTC így is könnyedén, 14–9-re nyert.

VÍZILABDA
FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
15. FORDULÓ

ZUE.HU SZEGEDI VE–
GENESYS OSC ÚJBUDA 9–19 (1–6, 3–6, 2–3, 3–4)
Szeged, 200
néző. V: Tordai, Rubos.
SZEGED: Kovács K. – Leinweber 1, BOROS T. 5, Vékony, BAJ 2, Lakatos S., Tóth Gy. Csere: Gyovai (kapus), Kardos A., Bóbis B., Kürti, BÁTHORY B. 1, Horváth V. Edző: Kiss Csaba
OSC: Bisztritsányi – Vigvári Vince, Salamon F. 1, ANGYAL 2, Tóth M., Csacsovszky E. 1, BURIÁN 5. Csere: Lévai (kapus), ARANYI M. 2, Dala D. 1, BUNDSCHUH 2, MANHERCZ K. 3, Várnai 1, Petik H. 1. Edző: Varga Dániel
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 6/3. Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kiss Csaba: – Az elején nem koncentráltunk kellőképpen. Az utolsó két negyedben látottakkal elégedett vagyok, különösen tetszett fiataljaink játéka.
Varga Dániel: – Az első három negyedben jól játszottunk, több kiemelkedő egyéni teljesítmény is volt. Csupán a kapott gólok száma miatt van hiányérzetem

FTC-TELEKOM–METALCOM-SZENTES 14–9 (4–2, 4–2, 4–2, 2–3)
Népliget, 70 néző. V: Tóth I., Tóth K.
FTC: Szakonyi – MERKULOV 3, Damonte 2, VIGVÁRI VENDEL 2, Ubovics 1, Vadovics V. 1, Molnár E.
Csere: Haverkampf, Fekete G. 1, Varga Vince, Varga Bence, NAGY ÁDÁM 4.
Edző: Varga Zsolt
SZENTES: Kovács B. – Hajdú A. 1, BIROS B. 2, Fülöp B. 1, VISMEG B. 2, Hegedűs B., Mátyók 1.
Csere: Pethe, Kürti-Szabó, Bozó, Tapasztó 1, Vasics, Guszarov 1.
Edző: Komlósi Péter
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 7/1.
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Varga Zsolt: –
Volt néhány kiemelt kérésem a játékosaimhoz, ezekből valamit viszontláttam, valamit kevésbé, de összességében az elvárásaimnak megfelelően zajlott a mérkőzés.
Komlósi Péter: – Nagyon jó csapat a Ferencváros, idénybeli menetelését látva biztató az eredmény, ám ezzel együtt van mit javítani a játékunkon.