NBA: huszonöt pontos győzelemmel szerzett előnyt a GSW

Sima mérkőzéssel kezdődött az NBA-rájátszás nyugati döntője, a Golden State elsőre lejátszotta a pályáról a Dallast.

NBA: a Magic választhat elsőként a drafton

Az Orlando Magicnek kedvezett a szerencse, így a floridai csapat választhatnak először az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) idei amatőr játékosbörzéjén.

A Miami győzelmével indult a keleti döntő

Jimmy Butler 41 pontot dobott, a harmadik negyedben érvényesítette akaratát a Heat az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) keleti döntőjének első meccsén.

NBA: Butler szenzációs vezér volt, fordított a Heat – videók

Az első félidőben jól játszott a vendég Boston Celtics, azonban a folytatásban az elmúlt négy éve legrosszabb negyedét fogta ki (15 mezőnydobásból mindössze két kosár a harmadikban), és ennek ára volt: a Jimmy Butler vezérelte Miami Heat fordított, és 118–107-re megnyerte az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) keleti döntőjének kedd este megrendezett első mérkőzését. Folytatás magyar idő szerint péntek hajnalban, szintén Miamiban.

NBA: Stephen Curry diplomás szociológus lett

Stephen Curry, a Golden State Warriors háromszoros bajnok kosárlabdázója lediplomázott a Davidson Egyetem szociológia szakán.

NBA: kiejtette a Sunst a Dallas, keleti döntős a Boston

Döbbenetesen nagy különbségű győzelmet aratott Phoenixben a Mavericks, így az alapszakasz győztese búcsúzott a szezontól – Keleten a Milwaukee kifulladt, így a második félidőben dominált és megnyerte a hetedik meccset a Celtics.

Túlsúlyos gyerekből az NBA legjobbja – Nikola Jokics útja az MVP-címekig

Karrierje során immár másodszor vehette át az adott NBA-alapszakasz legértékesebb játékosának járó MVP-díjat a Denver Nuggets 27 esztendős szerb klasszisa, Nikola Jokics, akiről bátran kijelenthetjük, hogy ő minden idők legsokoldalúbb centere. Portré az egykor pufók, 211 centiméter magas virtuózról, aki meghódította az Egyesült Államokat.

NBA: nyugati döntős a Warriors, kiharcolta a hetedik meccset a Celtics

Lepattanózásban dominált, és az utolsó negyedben a Grizzlies fölé nőtt a Warriors, míg Milwaukee-ban Jayson Tatum 46 pontja ellensúlyozta Janisz Adetokunbo 44 egységét.

NBA: Jokics Szerbiában, egy istállóban vette át az MVP-díjat – videó

Mint beszámoltunk róla, 2021 után 2022-ben is a Denver Nuggets centerét, Nikola Jokicsot választották meg az NBA legértékesebb játékosának. A szerb szupersztár hazájában, lovai társaságába töltötte jól megérdemelt pihenőjét, amikor egyszer csak meglepték az MVP-díjjal.

NBA: ismét Jokicsot választották meg a liga legjobbjának

Ismét a szerb Nikola Jokics érdemelte ki a legértékesebb játékosnak járó díjat az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA).

Megint nyert Bostonban a Milwaukee, közel 40-nel győzött a Memphis

Érthetetlen összeomlást produkált a Warriors, amely nemhogy nem zárta le a párharcát Memphisben, de 55 pontos hátrányban is volt az este folyamán, a Bucks viszont nagy hajrával győzni tudott Bostonban és 3–2-es előnybe került a szériában az NBA rájátszásában.

NBA: hihetetlen! Hogyan tudta ezt elbukni a Boston?! – videók

A címvédő Milwaukee Bucks hatalmas hajrával 110–107-re nyert a Boston Celtics vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) szerdai játéknapján, ezzel 3–2-es vezetést szerzett a Keleti főcsoport négy győzelemig tartó elődöntőjében. Nyugaton a Memphis Grizzlies hazai pályán nagyon megverte a Golden State Warriorst (134–95), ám összesítésben az oaklandiek vezetnek 3–2-re.

NBA: film készült az Adetokunbo fivérekről

Film készült az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) címvédő Milwaukee Bucks görög sztárjáról, Janisz Adetokunbóról és testvéreiről – írja az MTI.

A Heat és a Suns is kiütéssel nyerte az ötödik meccset

A Miami 35 pontos verésben részesítette a Philadelphiát, míg a Phoenix harminccal nyomta le a második félidőre teljesen széteső Dallast.

NBA: a Sixers és a Mavs is kiütéses vereséget szenvedett – videók

A Miami Heat 120–85-re legyőzte a Philadelphia 76erst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Keleti főcsoportjának elődöntőjében, így 3–2-re vezet a párharcban. Nyugaton a Phoenix Suns szintén kiütéssel nyert (110–80) a Dallas Mavericks ellen, s egy sikerre került a továbbjutástól.

NBA: Milwaukee–Atlanta bemutatómeccs lesz Abu-Dzabiban

A Milwaukee Bucks és az Atlanta Hawks játssza az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) első mérkőzését az Arab Emírségekben.

NBA: Monty Williamst választották az év edzőjének

Az alapszakaszgyőztes Phoenix Suns kispadján ülő Monty Williams lett az év edzője az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

3–1-re vezet a Warriors, egyenlített a Celtics

Csak az utolsó másfél percben tudott fordítani a GSW, és a Boston is úgy nyert, hogy csak a hajrában vette kezébe az irányítást – Curryék egy lépésre kerültek a nyugati döntőtől, Tatumék viszont visszavették a pályaelőnyt.

NBA: Curry történelmet írt, egy győzelem kell a GSW-nek

A Golden State Warriors 101–98-ra nyert a Memphis Grizzlies ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Nyugati főcsoportjának elődöntőjében, így már csak egy győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz.

Gyász: lövöldözésben elhunyt egy korábbi első körös NBA-játékos

Több hivatalos forrás is megerősítette, hogy hétfőn elhunyt Adreian Payne, korábbi első körös NBA-játékos, görög és francia bajnok kosárlabdázó.

Kézilabda Eb: Tudta-e?