Elmaradt fújás döntött a Celtics–Lakersen, Joel Embiid 47-et dobott

A Sixers és a klasszis center nyerte a Nuggets és Nikola Jokics elleni rangadót, a Nets legyőzte a New Yorkot, a Minnesota a Sacramentónál is jobbnak bizonyult, a Celtics–Lakers derbi vége pedig kissé botrányosra sikerült a legutóbbi NBA-játéknapon.

NBA: LeBron Jamesék hosszabbítás után kaptak ki a keleti elsőtől

Hiába zárt 41 ponttal, kilenc lepattanóval és nyolc gólpasszal LeBron James, csapata, a Los Angeles Lakers hosszabbításban 125–121-re kikapott a Jaylen Brown (37 pont, kilenc lepattanó, három assziszt) és Jayson Tatum (30–11–4) vezette keleti első Boston Celticstől az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti vasárnapi játéknapján.

NBA: két All Star-játékos pénzbüntetést kapott a ligától

Két All Star-játékos is 25 ezer dolláros (körülbelül 9 millió forintos) pénzbüntetést kapott az észak-amerikai kosárlabdaligától (NBA) egy-egy szerdai incidensért.

NBA: Janisz 41, Curry 35 pontot szórt, nyert a Bucks és a Warriors is – videók

Az NBA magyar idő szerint péntek éjjeli játéknapján a Milwaukee Bucks Janisz Adetokunbo remeklésével 141–131-re nyert az Indiana Pacers ellen, míg a Steph Curry vezette címvédő Golden State Warriors 129–117-re legyőzte a Toronto Raptorst.

NBA: LeBron James beérte Abdul-Jabbart, 19. alkalommal szerepelhet All Staron

LeBron James, a legendás Karim Abdul-Jabbar rekordját beállítva, 19. alkalommal szerepelhet majd az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság All Star-mérkőzésén, miután a szurkolók, játékosok és szakírók szavazatai alapján ő lett az egyik együttes csapatkapitánya.

A New York is legyőzte a Bostont, kikapott a Nets

Luka Doncic megsérült, de így is nyert Phoenixben a Mavs, nem hibázott a Cavaliers és a Clippers, kikapott a Bulls: ez történt hajnalban az NBA-ben.

NBA: Doncic nélkül is megtörte a Mavs a Suns jó sorozatát

A legutóbbi négy mérkőzését megnyerő Phoenix Suns hazai pályán 99–95-re kikapott a Luka Doncicot a harmadik perctől nélkülöző Dallas Maverickstől az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti pénteki játéknapján. A Keleti főcsoportot vezető Boston Celtics hosszabbításban kapott ki hazai pályán 120–117-re a New York Knickstől, így az éllovas sorozatban harmadik vereségét szenvedte el. A Los Angeles Clippers Paul George vezérletével ütötte ki a San Antonio Spurst, ugyanis a kaliforniaiak könnyedén nyertek 138–100-ra.

Ismét legyőzte a Grizzliest a GSW, Damian Lillard 60 pontot dobott

Rangadót nyert a 76ers, legyőzte a tartalékos Denvert a Milwaukee, a visszatérő Anthony Davisszel a soraiban verte a Spurst a Lakers, pontzáporos meccset nyert a Hawks, Anthony Edwards elrontotta Brandon Ingram visszatérését – ez történt az NBA ma hajnali 10 meccsén.

NBA: Lillard 60 pontot dobott; már LeBroné a 9. legtöbb hármas – videók

Elképesztő, történelmi mérkőzéseket hozott az NBA alapszakaszának magyar idő szerint szerda éjjeli játéknapja: Damian Lillard 60 pontjának köszönhetően a Portland Trail Blazers 134–124-re legyőzte a Utah Jazzt; a Los Angeles Lakers 113–104-re nyert a San Antonio Spurs ellen, LeBron James pedig mérföldkőhöz érkezett; a címvédő Golden State Warriors egy utolsó másodperces kosárral győzte le a Nyugati konferencia egyik esélyesét, a Memphis Grizzlest, míg a Philadelphia 76ers egy elképesztően pontgazdag meccsen, 137–133-ra múlta felül a Brooklyn Netset...

A Heat is legyőzte a Bostont, ismét kikapott a Dallas

A Washington is nyert a Mavs pályáján, simán hozta a városi derbit a Clippers, legyőzte a Clevelandet a Knicks, javított a Nuggets, megtörte szériáját a Pacers: ez történt hajnalban az NBA-ben.

NBA: hiába LeBron 46 pontja és karriercsúcsa, a Clippers simán nyerte a városi derbit

Hiába nyújtott extrát és szerzett 46 pontot – közte karriercsúcsot jelentő kilenc triplával – LeBron James, a Los Angeles Lakers már az első félidőben elvesztette a városi rivális Clippers elleni derbit az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján, hiszen a hazaiak két negyed után 77–54-es hátrányban voltak, végül 133–115-re kaptak ki.

NBA: korábbi első körös japán zászlóvivőt igazolt a Lakers

Az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Los Angeles Lakers megszerezte a japán Hacsimura Rujt a Washington Wizardstól.

Szétdobta a Memphist a Kings, kikapott Orlandóban a Celtics

A Milwaukee 150, a Portland pedig 147 pontig jutott, megtörte rossz sorozatát a Houston, nem hibázott a Jazz, legyőzte az Atlantát a Chicago: ez történt a legutóbbi NBA-játéknapon.

NBA: Adetokunbo visszatért, 150 pontig meg sem állt a Bucks

Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) visszatért a Milwaukee Bucksba, csapata pedig meg sem állt 150 pontig és hússzal nyert a Detroit Pistons ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján. A Boston Celtics kilenc győzelem után szenvedett 113–98-as vereséget az Orlando Magic otthonában, míg a Houston Rocketset Jalen Green vezette győzelemre a Minnesota Timberwolves ellen, megtörve a texasiak 13 mérkőzés óta tartó vereségsorozatát.

A Thunder állította meg a Denvert, megint bukott a Memphis is

Mindkét nyugati topcsapat vereséget szenvedett, legyőzte a GSW-t a Nets, Dallasban nyert a Clippers, Portlandben a Lakers: a legutóbbi NBA-játéknap eseményei.

NBA: 51 éve nem nyert csapat úgy, ahogyan most a Lakers – videók

A Memphis Grizzlies után a Portland Trail Blazerst is legyőzte (121–112) a Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). LeBron James csapata nem is akármilyen körülmények között tette ezt: 25 pontos hátrányt ledolgozva húzta be a vasárnapi mérkőzést. A nyugati élcsapatok közül kikapott a Denver Nuggets és a már említett Memphis – utóbbi legyőzője, a Phoenix Suns sorozatban a harmadik sikerét aratta.

Tatum nélkül nyert a Celtics, Embiid és Harden nélkül a 76ers

Evan Mobley 38 pontjával verte a Milwaukee-t a Cleveland, Anthony Edwards 44 pontjára épített a Timberwolves, –19-ről állt fel a Hornets, tartalékosan nyert a Suns, magabiztos győzelmet aratott a Wizards – ez történt az NBA alapszakaszának a legutóbbi játéknapján.

NBA: a zsinórban ötödször nyerő 76ers törte meg a Kings sorozatát

Pontgazdag mérkőzést vívott egymással a Sacramento Kings és a Philadelphia 76ers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti vasárnapi játéknapján. A kiváló formában lévő két csapat rangadóját a vendégek nyerték meg, akik Tyrese Maxey vezérletével győztek 129–127-re.

NBA: a Lakers állította meg a Memphist, növelte előnyét a Denver

A Los Angeles Lakers 122–121-re legyőzte a Memphis Grizzliest az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszában. Az Orlando Magic a New Orleans Pelicans ellen, az Atlanta Hawks a New York Knicks ellen nyert magabiztosan. Luka Doncic 34 ponttal segítette győzelemre a Dallast, míg Kawhi Leonard 36 pontot dobott a Spurs elleni Clippers-siker során. A Golden State Warriorsnál a 32 pontig jutó Jordan Poole volt a nyerőember a Cleveland ellen.

NBA: Tatum ismét zseniális volt, a Celtics hosszabbításban győzte le a GSW-t – videók

A 2022-es döntő második alapszakaszbeli visszavágóját rendezték meg magyar idő szerint csütörtök éjjel az NBA-ben: a Boston Celtics egy parádés mérkőzésen, hosszabbítás után győzte le 121–118-ra a Golden State Warriorst.

Kézilabda Eb: Tudta-e?