Ligue 1: Mbappé kétszer kihagyott egy tizenegyest, majd megsérült

Kétgólos győzelmet aratott a Paris Saint-Germain Montpellier-ben a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójában.

Ligue 1: nyert a Brest, és elmozdult a kieső helyről

A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnap játéknapján a Brest 4–0-ra legyőzte az Angers-t, a Toulouse és a Montpellier is nyert idegenben, míg a Nantes gól nélküli döntetlent játszott a Clermont-nal. A Lyon 2–0-ra verte az Ajacciót.

Ligue 1: ötöt rúgott a Troyes-nak a Lille, simán nyert a Nantes

Kiütéses vereséget mért a Troyes-ra a hazai pályán szereplő Lille a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában és feljött az Európa-konferencialiga-selejtezőt érő ötödik helyre, megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó AS Monacót. Simán nyert a Nantes, gól nélküli döntetlen született a Reims és a Nice összecsapásán.

Ligue 1: ötöt rúgott a Toulouse, botlott a Lyon és a Rennes

Gól nélküli döntetlent játszott az Olympique Lyon a Nantes vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában. A többi kora esti meccsen a Toulouse kiütötte az Auxerre-t, a Reims egy góllal nyert Korzikán, a Clermont otthon gyűrte le a Rennes-t, míg a Brest és a Lille találkozóján nem született gól.

Ligue 1: a Monaco győzelemmel indította az évet

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 17. fordulójában a Monaco 1–0-ra legyőzte a Brestet. A Nantes az Auxerre-t, a Toulouse az Ajacciót múlta felül, míg a Lorient 2–1-re nyert az Angers vendégeként. A Clermont idegenben megverte a Lyont.

Ligue 1: Neymart műesés után állították ki, a PSG a 95. percben nyert

A francia bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójában a PSG a Strasbourgot, míg a Brest a Lyont fogadta. A PSG-ben Marquinhos gólt és öngólt szerzett, Neymar pedig két perc alatt két sárga lapott szerzett. A PSG csak a 96. percben szerzett Mbappé büntetővel nyerte meg a mérkőzést. Az este másik találkozóján a Lyon gólgazdag mérkőzésen magabiztosan verte idegenben a Brestet.

Ligue 1: idegenben nyert a Monaco; győzött a Nice

A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján az AS Monaco idegenben 2–0-ra legyőzte a Toulouse-t, a Nice pedig hazai pályán verte meg 1–0-ra a Stade Brestet.

Ligue 1: tovább folytatja parádés sorozatát a Rennes

Minden sorozatot figyelembe véve zsinórban tizennegyedik mérkőzésén őrizte meg veretlenségét a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójában a Rennes, amely hazai pályán könnyedén győzött a Montpellier ellen. Az FTC Európa-ligás csoportellenfele, az AS Monaco tizenegyes hibázva is 2–0-ra nyert az utolsó helyezett Angers ellen, míg a Nantes a Clermont-nal, a Brest a Reimsszel osztozkodott a pontokon.

Női kézi BL: Háfra Noémi megsérült, ölben vitték le a pályáról – videó

Háfra Noémi súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, és ölben kellett levinni a pályáról a Brest Bretagne és az Odense mérkőzésén a Bajnokok Ligájában. A 24 éves magyar válogatott balátlövő nyolc percet töltött a pályán a dán csapatban, mely négygólos győzelmet aratott.

Ligue 1: nyert a Monaco, már csak egy pontra a PSG-től a Lorient

Elvitte a három pontot az AS Monaco a Montpellier otthonából a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Ferencváros El-ellenfele ezzel már az ötödik helyet foglalja el hazája bajnokságában. Tovább folytatta remek sorozatát a Lorient, újabb győzelmének köszönhetően már csak egy pontra van a listavezető Paris Saint-Germaintől.

Ligue 1: Neymar ezt a meccset is eldöntötte, újra élen a PSG

A Paris Saint-Germain hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Brestet a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójának szombati játéknapján, és visszavette a tabella első helyét. Késő este nyert a Marseille is a Lille ellen (2–1), és felzárkózott a párizsiak mögé.

Ligue 1: nem okozott gondot az újonc a Lille-nek

Már a harmadik percben 2–0-ra vezetett a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) nyitó fordulójában az újonc Auxerre ellen a Lille, amely sima győzelemmel kezdte a 2022–2023-as idényt. A Montpellier és a Lens is nagy csatában győzte le a Troyest és a Brestet, míg az Angers és a Nantes nem bírt egymással.

Ligue 1: Gameiro 11 gólnál jár, él a Racing európai reménye

A Strasbourg idegenben 1–0-ra győzött a Brest ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 36. fordulójának szombati mérkőzésén, így továbbra is jó esélyt őriz arra, hogy ott legyen az európai kupaporondon a következő idényben.

Ligue 1: emberhátrányban nyert simán a Brest

A Brest, a Reims, a Monaco és a Nice is győzött vasárnap a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójában, amelyben a Metz kétgólos előnyt bukott el a Montpellier ellen a végjátékban – 2–2 lett a találkozó végeredménye.

Ligue 1: az északi derbin ért véget a Lille veretlenségi szériája

Február óta tartó bajnoki veretlenségi sorozatát siratja a Lille: a LOSC hazai pályán kapott ki 2–1-re regionális riválisától, a Lenstól a francia élvonal 32. fordulójának szombati játéknapján. A délutáni mérkőzésen is megszakadt egy széria, de annak örült a tulajdonosa: a Saint-Étienne négyfordulónyi nyeretlenség után győzte le 2–1-re a Brestet, és bennmaradást jelentő helyre emelkedett.

Női kézi BL: megvan a Győr–Brest meccsek időpontja

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) hivatalos honlapján hirdette ki a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek időpontjait. A Győri ETO április 30-án Brestben lép pályára, majd egy héttel később, május 7-én az Audi Arénában fogadja a francia együttest.

Női kézi BL: az Odense került közelebb a Győr elleni negyeddöntőhöz

Az Odense került előnybe a női kézilabda Bajnokok Ligája nyolc közé jutásért zajló párharcának első mérkőzésén, mert a dán csapat hazai pályán 25–24-re legyőzte a francia Brestet. A továbbjutóra a Győri ETO vár a negyeddöntőben.

Ligue 1: a végén csattant az ostor, a PSG kikapott Nizzában

A PSG 1–0-ra kikapott a Nice-től a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának szombati játéknapján.

Ligue 1: idegenben nyert a Montpellier, otthon a Rennes

Szoros mérkőzésen 1–0-ra győzte le idegenben a Montpellier a Lorient-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában. A Rennes hazai környezetben 4–1-re kiütötte a Troyes-t.

Női kézi BL: kikapott a Fradi Franciaországban

A női kézilabda Bajnokok Ligájában az FTC 30–25-re kikapott Franciaországban, a Brest vendégeként.

Kézilabda Eb: Tudta-e?