Ligue 1: hiába vezetett két góllal a PSG, a Brest nem hagyta magát, pontot szerzett Párizsban

K. Zs.K. Zs.
2024.01.28. 17:50
Kylian Mbappé a bresti Kenny Lalával csatázik (Fotó: AFP)
Hiába vezetett két góllal a Paris Saint-Germain, nem tudta legyőzni a Brestet a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnap késő esti programjában: a két csapat rangadóvá előlépő párizsi mérkőzése 2–2-re végződött. Loic Nego csapata, a Le Havre a 94. percben szerzett góllal mentett pontot a Lorient vendégeként (3–3).

PSG–BREST 2–2

A PSG kényelmes előnnyel vezeti a francia bajnokságot, de vasárnap este olyan ellenfelet kapott, amelyik meglepetésre remek idényt fut, az előző négy bajnokiját kapott gól nélkül nyerte meg, és a tabellán is viszonylag közel áll hozzá.

A Brest nem is okozott csalódást, az első félidő nagy részében egyenlő partner volt a mezőnyben. A szünet előtt aztán villant kettőt a PSG: a 38. percben Bradley Barcola emelte a védők mögé a labdát a bal oldalon, és Marco Asensio remek mozdulattal, kapásból egyből a hálóba lőtt (1–0, VIDEÓ ITT!), majd a 45.-ben egy újabb Barcola, Asensio összjáték után Randal Kolo Muani érkezett a legjobbkor egy kipattanóra (2–0, VIDEÓ ITT!).

A második félidő elején gyorsan megfelezték hátrányukat a bretonok: Romain Del Castillo jó cselek után lőtt, labdája lepattant, Mahdi Camara duplázásába is belenyúltak, de így volt szerencsés a Brestnek – Danilo Pereiráról a saját kapujába gurult a laszti (2–1, VIDEÓ ITT!).

Jókor jött a gól ahhoz, hogy a Brest pontszerzésbe vetett hite erősödjék, és nem is maradt el az egyenlítés: a 83. percbeli ellencsapás végén Martín Satriano, az uruguayi cserejátékos Danilo Pereira lába között centerezett, és egy másik csereember, a brazil Mathias Pereira Lage pedig gyönyörű sarokmozdulattal a hálóba küldte a labdát (2–2, VIDEÓ ITT!).

LORIENT–LE HAVRE 3–3

A Le Havre korán vezetést szerzett, majd a csereként beálló rutinos André Ayew fejesével a 85. percben sikerült kiegyenlítenie az időközben megforduló állást, de úgy tűnt, mégsem jut ponthoz.

Hiába szerzett azonban gólt a hazai csapat a 91. percben, a nagyszerű cserének bizonyuló Ayew a 94. percben akrobatikus mozdulattal másodszor is egyenlített – és ez már pontot ért! Ayew legutóbb több mint kilenc éve, a Marseille játékosaként duplázott a francia élvonalban, azóta öt csapatban is megfordult.

Loic Nego tagja volt a kezdőcsapatnak, de a hajrá mozgalmas perceiben már nem volt a pályán – a második kapott gól után nem sokkal, az 56. percben lecserélték.

A Le Havre a legutóbbi négy forduló során hét pontot szerzett, tartja helyét a középmezőnyben, a négy vereségből érkező Lorient-nak az egy pont nem volt elég ahhoz, hogy elmozduljon az utolsó helyről.

Egy kis stat: a 19 éves és 70 napos Ayman Kari a legfiatalabb Lorient-játékos, aki egy élvonalbeli meccsen gólt és gólpasszt is jegyzett, amióta az Opta gyűjti ezeket az adatokat (2006–2007).

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

A Strasbourg nem tudott nyerni Clermont-ban, de veretlenségét immár hat forduló óta őrzi, míg a Nantes négy vereség után pontot szerzett, ám lehetett volna az egyből akár három is, csakhogy Tino Kadewere tizenegyesét Yehvann Diouf kivédte.

Két vereség után sikerült nyernie a Lensnak, amely a szünet előtti és a szünet utáni percekben szerzett egy-egy gólt Toulouse-ban. A hazaiaknak tizenegyesből sem sikerült a kapuba találniuk, Vincent Sierro a lécre bombázta a labdát a 82. percben.

FRANCIA LIGUE 1
19. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
PSG–Brest 2–2 (M. Asensio 38., Kolo Muani 45., ill. Mahdi Camara 55., Pereira Lage 83.)
Kiállítva: Barcola (90+4., PSG)
Lorient–Le Havre 3–3 (Luza 33., Kari 51., Bamba 90+1., ill. Sabbi 15. – 11-esből, A. Ayew 85., 90+4.)
Reims–Nantes 0–0
Clermont–Strasbourg 1–1 (Nicholson 52., ill. Sahi 34.)
Montpellier–Lille 0–0
Kiállítva: Bouaddi (Lille, 45+1.)
Toulouse–Lens 0–2 (Pereira Da Costa 42., A. Diouf 55.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Olympique Marseille–Monaco 2–2 (Aubameyang 38., Balerdi 50., ill. Ben Yedder 7., Akliouche 45+3.)
Kiállítva: Maripán (Monaco, 11.), Zakaria (Monaco, 87.)
Nice–Metz 1–0 (Guessand 77. – 11-esből)