Gólzáporos, izgalmas, iksszel végződő meccsel zárta a BL-csoportkört a Győr

2024.02.17. 17:45
Győri-Lukács Viktória szórta a gólokat – hatalmas napot fogott ki a Brest ellen (Fotó: Török Attila)
A már csoportelső Győr 32–32-es döntetlent játszott otthon a Brest ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó fordulójában szombaton.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
A-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–BREST BRETAGNE HB (francia) 32–32 (18–18)
Győr, 4511 néző. V: Metalari, Nikolovszki (északmacedónok)
GYŐR: S. Toft – GYŐRI-LUKÁCS 6, NZE MINKO 6, Haugsted 1, Brattset Dale 1, V. KRISTIANSEN 5 (1), Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Duijndam (kapus), S. Oftedal 3, Blohm 4, De Paula, Hovden 4. Edző: Ulrik Kirkely
BREST: Filter – Toublanc 3 (2), MASZLOVA 8, J. Carlson 2, FOPPA 6, CABRAL BARBOSA 5, C. Lassource 3. Csere: N.’Diaye, Jarrige, Coatanea 1, Mauny, Kouyaté 1, A. Dembélé 2, Faure 1. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 11. p.: 8–8. 17. p.: 12–14. 27. p.: 17–18. 36. p.: 22–20. 42. p.: 25–21. 47. p.: 27–24. 54. p.: 28–27. 58. p.: 30–30
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteres: 1/1, ill. 2/2
Ulrik Kirkely: – Rendkívüli tempójú volt a játék az első félidőben, a csapatok kevesebb figyelmet fordítottak a védekezésre. A folytatásban mi jobban védekeztünk, de a kiharcolt előnyt nem sikerült megtartani, ami csalódás.
Pablo Morel: – Büszke vagyok a csapatomra, mert ugyan nem győztünk, de a játékosok küzdőszelleme és magabiztossága mindenképpen dicséretre méltó. Ez a döntetlen számunkra győzelemmel ér fel.

Két vereség után igyekezett javítani és győzelemmel zárni a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörét a Győr a vendég francia Brest ellen. Az A jelű nyolcast már korábban megnyerő, így biztosan negyeddöntős ETO-nál a hosszabb időre kidőlő szlovén válogatott Ana Gros után a kisebb térdsérülése miatt pihentetett dél-koreai Rju Un Hi sem volt bevethető, így klasszikus balkezes jobbátlövő nélkül kellett helytállni.

A találkozó előtt a győri klub vezetősége és a szurkolók az Audi Arénában lévő domborműnél koszorúzással emlékeztek a tíz évvel ezelőtt elhunyt norvég trénerre, Karl Erik Böhnre, aki szerdán töltött volna be az 59. életévét.

A két együttes az elmúlt években rendre végletekig kiélezett, kiegyenlített és izgalmas csatát vívott egymással, most sem alakult másként. Jó tempóval indult a meccs, a játékosok nagy kedvvel lövöldöztek, kevés hibával, ami kapura ment, az bement, így rengeteg gól esett az első félidőben. A győriek rendre eggyel vezettek, a vendégel rendre egyenlítettek – ez volt a sorminta az első harminc percben (18–18).

A szünet után valamelyest feljavultak a védelmek, az ETO ezen a téren kicsit jobb volt, és hatékonyabban is találta meg a réseket a francia falon. Úgy tűnt, ezzel el is billen a mérleg nyelve a Rába-partiak felé, az utolsó negyedórához érve négy gól volt az előny. A hajrát azonban a Brest is jól bírta, 6–2-es sorozattal három perccel a vége előtt 30–30-nál egyenlített. Az utolsó percben 32–31-nél a hazaiak időkérés után támadtak, de elhagyták a labdát, az ellentámadásnál pedig a franciák világklasszis beállója, Pauletta Foppa három másodperccel a vége előtt átlövésből egyenlített.

A felek az elmúlt négy évben immár ötödször ikszeltek, az ötszörös BL-aranyérmes magyar bajnok így sorozatban három nyeretlen meccsel fejezte be a csoportkörös szereplését. 32–32