Ligue 1: a Bresttől két gólt is elvett a VAR, simán győzött a Monaco

S. B.S. B.
2023.11.05. 19:08
Meglőtte első monacói gólját Denis Zakaria (Fotó: Twitter/Ligue 1)
A Monaco 2–0-ra legyőzte otthon a Brestet, míg a Nice szintén 2–0-s győzelmet aratott a Rennes felett a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A brestiek már a 10. percben azt hihették, megszerezték a vezetést, de a bíró utólag elvette a találatot. Az első gólig azonban így sem kellett sokáig várni, a 16. percben a Chelsea-ből nyáron érkező Denis Zakaria szöglet után fejelt a kapuba (VIDEÓ ITT!), megszerezve első gólját monacói színekben. A félidő végéig ismét utólag vettek el egy találatot a Bresttől, Lilian Brassier gólját les miatt nem adták meg.

A második játékrészben is agresszívan támadták a kapukat a felek, több kihagyott bresti helyzetet követően a hazaiak növelni tudták előnyüket. A 69. percben egy rendkívüli támadás végén Alekszandr Golovin lőtte elemi erővel a labdát a bal felsőbe (VIDEÓ ITT!). A folytatásban hiába is próbálkozott bármivel a Brest, egyszerűen nem sikerült betalálnia – maradt a 2–0.

A Nice–Rennes viszonylag eseménytelen mérkőzésnek indult, majd a 45. percben Jérémie Boga megszerezte a hazaiak első találatát, amivel felzavarta az állóvizet. A második játékrészben mindkét csapatból kiállítottak egy-egy embert piros lappal, ami csak tovább fokozta az izgalmakat. A hajrában Steve Mandanda öngóljával alakult ki a 2–0-s végeredmény – a nizzaiak visszavették az első helyet a párizsiaktól.