Hatalmas bravúr! A DVSC 7 (!) góllal legyőzte otthon a Brestet

2023.10.28. 15:55
Lehengerlő teljesítményt nyújtott a Debrecen (Fotó: Molnár Péter)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában a DVSC elképesztő teljesítményt nyújtva 31–24-re legyőzte a francia Brestet.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6.FORDULÓ
A-CSOPORT

DVSC SCHAEFFLER–BREST BRETAGNE HANDBALL (francia) 31–24 (15–14)
Debrecen, 1500
néző. V:I. Covalcius, A. Covalciuc (moldávok).
DEBRECEN:Gabriel – TÖPFNER 7 (5),HÁMORI K. 3,FÜZI-TÓVIZI 1,JOVOVICS 2,VÁMOS P. 6,PETRUS 5. Csere:BARTULOVIC (kapus), KÁCSOR 3,HAGGERTY 1,CSERNYÁNSZKI 3,Kelemen D., Grosch, E. Johansson. Edző:Szilágyi Zoltán
BREST:Filter – TOUBLANC5 (1),MASZLOVA 9,J. Carlson 2,Foppa 3,Barbosa 4,Mauny 1. Csere:Foggea (kapus), Freriks, Faure, Jarrige, Delaye. Edző:Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 5. perc:3–2. 11. p.:7–5. 18. p.:10–10.26. p.:12–13. 36. p.:18–18. 44. p.:23–18. 51. p.:26–21. 56. p.:30–24. Kiállítások:8, ill. 2 perc. Hétméteresek:5/5, ill. 5/3
Szilágyi Zoltán:– Sok problémánk volt a héten és a lányok küzdőszellemét mutatja, hogy ilyen előzmények után is ilyen színvonalon kézilabdáztak. A védekezésünk, a kapusteljesítményünk és a küzdőszellemünk fantasztikus volt, de a támadójátékunk is remek volt. Boldog és büszke vagyok a csapatra!
Pablo Morel:– A múlt heti bukaresti győzelem után fontos lett volna újra két pontot szerezni, de nem sikerült. Megérdemelten nyert az a csapat, amelyik jobban kézilabdázott: a Debrecen támadásban és védekezésben is extrát nyújtott!

Mikor játsszanak felszabadultan és teher nélkül a Debrecen női kézilabdázói a Bajnokok Ligájában, ha nem a francia kirakategyüttes Brest ellen? A még továbbjutást érő hatodik helyre hajtó, Vámos Mírát és Planéta Szimonettát is nélkülöző Loki a közvetlen rivális svéd Sävehofot és a montenegrói Podgoricát már legyőzte, a hatodik körben pedig bizonyíthatta, hogy egy európai topcsapattal szemben is megállja a helyét – bizonyította is.

Bátran kezdett Szilágyi Zoltán együttese, amely őrizte egy-kétgólos előnyét az első húsz percben, a vendégek a szünet előtti hektikus hajrában (amikor a játékvezetők sem mindig álltak a helyzet magaslatán...) sem tudták átvenni az irányítást. Főleg támadásban volt biztató a debreceni produkció, de az igazi varázslat még csak ezután következett.

Elöl változatlanul fantáziadúsan kézilabdázott a nagy szívvel és akarattal zakatoló Loki, látszott, hogy az előremutató csapatmunkát nyújtó játékosok élvezik a meccs minden pillanatát. A második harminc percre a védelem is összeállt, az előzetesen esélyesebbnek tartott, teljesen széteső franciák sokszor tanácstalanok voltak a debreceni fallal szemben és a horvát Gabrijela Bartulovic is feljavult a hazai kapuban. A 43. percben a szintén sokat javuló szerb válogatott Jovana Jovovics pazar bombagóljával öttel lépett el a DVSC és az előnyt a végéig még tovább is tudta növelni.

A fiesztahangulatban befejeződő meccsen a magyar bajnoki bronzérmes némileg váratlan, de annál megérdemeltebb győzelmet aratott, ráadásul megelőzte a brestieket a tabellán – ezek az értékes bravúrpontok pedig még sokat érhetnek a hátralévő körökben a továbbjutásért zajló küzdelemben.

VÉGE, HÉTTEL NYERT A DEBRECEN!!!

59. perc: Teljesen szétesett a brest, már hét. 31–24

56. perc: ELDŐLT! Csernyánszki góljával már hat közte! 30–24

55. perc: újabb szépítő gól a franciáknál, de ezúttal sem marad el a válasz. 29–24

53. perc: Toublanc szépített hetesből, de Töpfner betalált utána rögtön, nem törik meg a Loki lendülete. 28–23

51. perc: Gólra gól a válasz, Hámori visszaállította az ötös különbséget. 26–21

50. perc: Időkérés a franciáknál.

49. perc: Hámori ezúttal, visszaáll az ötöst különbség! 25–20

47. perc: Cabral is betalál, visszajött háromra a Brest, de Csernyánszki rögtön válaszolt. 24–20

45. perc: Maszlova megszerzi kilencedik gólját és megtöri a Brest gólcsendjét. 23–19

44. perc: HIHETETLEN! Már 5 közte, Csernyánszki szerzett gólt ezúttal. 23–18

42. perc: Újabb gól, újabb remek védekezés a Debrecentől. 22–18

41. perc: Maszlova ezúttal elhibázza lövését, négy lehet közte...

40. perc: Jön is az időkérés a Brestnél.

40. perc: Már három! Beindult a DVSC. 21–18

39. perc: Hámori is betalál, kettő közte. 20–18

37. perc: Maszlova megint pazar gólt szerzett, majd hosszú debreceni támadás végén jött az újabb Vámos-gól. 19–18

36. perc: Foppa egyenlített, de Vámos gyorsan válaszolt. 18–17

33. perc: Hatalmas védés után Petrus visszaszerzi a vezetést a Debrecennek. 17–16

32. perc: Maszlova hetedik gólja egyenlítést ért. 16–16

31. perc: Góllal nyit a Debrecen, de Toublanc szépít. 16–15

FOLYTATÓDIK A MECCS!

FÉLIDŐ!

30. perc: Petrus gyönyörű góljával újra vezet a Debrecen. 15–14

30. perc: Kácsor kapott egy két percest, de sikerült kivédekezni a támadást.

29. perc: Maszlova megszerzi hatodik gólját is. 14–14

27. perc: Időkérés a Brestnél.

27. perc: Vámos most megállíthatatlan, újra vezet a DVSC! 14–13

26. perc: Átvette a vezetést a Brest, de Vámos tett róla, hogy ez ne sokáig legyen így. 13–13

25. perc: Debreceni időkérés.

25. perc: Nagyjából öt perce gólcsend van a meccsen, részben a jó kapusteljesítmények miatt.

21. perc: Véleményes nem fújás után Szilágyi Zoltán kap egy sárga lapot reklamálásért.

20. perc: Csernyánszki és Maszlova gólváltása után marad az iksz. 12–12

19. perc: Maszlova dobása után egyenlít a Brest. 11–11

18. perc: Kácsor messziről talált be. 11–10

18. perc: Töpfner ezt is bedobta, hibátlan hetesből, de ismét gyorsan gólt kapott a Debrecen utána. 10–10

17. perc: Kiegyenlített újra a Brest, de megint kapott egy hetest a DVSC. 9–9

16. perc: Töpfner ezt is bedobta, már 4 gólos. 9–8

16. perc: Mindkét oldalon egy-egy kiállításnál Hámorit akadályozták, hetes jön.

15. perc: Újabb hetes, újabb kiállítás, újabb Cabral gól. 8–8

14. perc: Tóvizi ismét két gólossá tette a különbséget, de gyorsan jött a válasz Cabral Barbosától. 8–7

12. perc: Egyelőre a középre betett labdákkal gyűlik meg a baja a debreceni védekezésnek. 7–6

11. perc: Kácsor a bal felsőt dobta ki, egyelőre több mint biztató, amit látunk. 7–5

10. perc: Vámos Petra megint eredményes, de Foppa ismét gyorsan válaszolt. 6–5

9. perc: Kácsor Gréta is beköszönt, de egy gyors, jobb felsőbe érkező lövés után a Brest is betalál. 5–4

8. perc: kiállítás a DVSC-nél, de Catherine Gabriel kivédte az újabb hetest.

7. perc: Hetesből egyenlített a Brest, de Vámos Petra gyors góllal válaszolt. 4–3

6. perc: Nagy védés debreceni oldalon, majd Töpfner dobta mellé a kontrát.

5. perc: Kácsor lövését még védte a Brest kapusa, de Töpfner betalált utána. 3–2

4. perc: Töpfner Alexandra a második hetesét is bedobta, de gyorsan jött az egyenlítés. 2–2

3. perc: Debreceni labdavesztés után jön az egyenlítés. 1–1

2. perc: Hetessel jutott előnyhöz a DVSC! 1–0

Rózsaszín szerelésben a Debrecen, feketében a Brest.

ELKEZDŐDÖTT A MECCS!

Hamarosan kezdés...

ELŐZMÉNYEK

A kezdeti „sokk” egyre jobb formába kerül a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában szereplő DVSC Schaeffler, amely bravúrpontokkal tenné még értékesebbé eddig megszerzett négy pontját. Szilágyi Zoltán együttese már az Odense ellen is mutatott némi életjelet a Győri Audi ETO KC-tól és a német Bietigheimtől elszenvedett nagy különbségű vereséget követően, a Buducsnoszt Podgorica ellen azonban megvillantotta oroszlánkörmeit, így két győzelmével jelenleg a továbbjutást jelentő hatodik helyen áll.

A svéd Sävehof és a montenegrói rekordbajnok Buducsnoszt elleni siker „kötelező” volt, legalábbis ez a két rivális tűnt verhetőnek a BL-rajt előtt, a Loki pedig a nyolcaddöntőt megcélozva hozta is ezeket a meccseket. Innentől kezdve minden pont ajándék, így talán lekerült a teher a debreceni lányok válláról, s ha felszabadultan játszanak, miért ne épp a velük azonos pontszámmal álló francia Brest ellen lépnének előbbre a táblázaton?!

Mindazonáltal könnyűnek korántsem nevezhető feladat vár szombaton a Debrecenre, hiszen a Brest évek óta stabil középcsapat az európai elitligában, s jóval több a nemzetközi tapasztalata magyar riválisánál. A francia együttes mind az öt BL-mérkőzése szoros volt, a hátsó alakzata igen határozott, támadásban pedig több játékosa is kiemelkedő. A beállóposzton Pauleta Foppa levédekezése kulcskérdés, az átlagnál alacsonyabb debreceni védőfalnak ráadásul a jobbátlövő Valerija Maszlova és a jobbszélső Alicia Toublanc megállítására is jelentős energiát kell majd fordítania. A védők mellett kiemelten fontos szerep hárul a Loki világbajnok francia kapusára, Catherine Gabrielre is, aki 26 labdát fogott meg a BL-meccseken.

„A védekezésen lesz a hangsúly, ha gyors gólokat akarunk szerezni, márpedig ez az a játékelem, amelyben jók vagyunk   – fogalmazott a találkozó előtt Catherine Gabriel. – Kulcskérdés a hibák számának minimalizálása is. A Bajnokok Ligájában keményen megbünteti a rontást az ellenfél, nagy eséllyel lerohannak és betalálnak ezekből a helyzetekből, úgyhogy rendkívül koncentráltnak kell lennünk.”

Érdekesség, hogy a Debrecen eddig csak hazai pályán, a Brest pedig csak idegenben tudott pontokat szerezni a sorozatban: mindkettő három mérkőzésből kettőt nyert meg. Ezúttal tehát valamelyik csapat statisztikája biztosan romlik.