Megbot­lott a lis­ta­ve­ze­tő

Fa­ze­kas Zol­tánFa­ze­kas Zol­tán
2007.01.02. 00:36
Az új év el­ső an­gol baj­no­ki for­du­ló­já­nak rang­adó­ján mind­ös­­sze egy pon­tot tu­dott sze­rez­ni a lis­ta­ve­ze­tő Man­ches­ter United a Newcastle ott­ho­ná­ban. A 22. for­du­ló után így hét pont­tal ve­ze­ti a ta­bel­lát a man­ches­te­ri gár­da, a má­so­dik he­lyen ál­ló Chelsea ked­den az Aston Vil­la el­len fel­zár­kóz­hat.
Paul Scholes két góljával majdnem a meccs hôse lett, de éppen róla pattant be a Newcastle egyenlítô gólja
Reuters
Reuters

So­ká­ig nem kós­tol­gat­ták egy­mást a fe­lek a hét­fői meccs­döm­ping zá­ró fel­vo­ná­sán, je­lez­ve, a Newcastle és a Manchester United já­té­ko­sai nem néz­tek mé­lyen a po­hár fe­ne­ké­re a szil­vesz­te­ri pezs­gő­zés al­kal­má­val…

A 9. perc­ben a wa­le­si Ryan Giggs szer­zett kis hí­ján ve­ze­tést a ven­dé­gek­nek, ám lö­vé­se után a labda el­gu­rult a bal ka­pu­fa mel­lett, majd há­rom perc múl­va jött a ha­zai vá­lasz, Kieron Dyer bom­bá­ját véd­te re­mek ve­tő­dés­sel a Man­ches­ter hol­land ka­pu­sa, Edwin van der Sar. A lük­te­tő ira­mú csa­ta el­ső na­gyobb üté­sét a Newcastle vit­te be: a „Szar­kák” 20 ­éves szél­ső­je, James Milner a 33. perc­ben bom­­ba­gólt ra­gasz­tott a ven­dé­gek ka­pu­já­nak jobb fel­ső sar­ká­ba. Mi­­előtt azon­ban túl­zot­tan be­le­él­ték vol­na ma­gu­kat a ha­zai druk­ke­rek ab­ba, hogy MU-verés lesz a Saint James’ Park­ban, a man­ches­te­ri­ek Paul Scholes tá­vo­li lö­vé­sé­vel egyen­lí­tet­tek a 40. perc­ben.

Még a szü­net előtt újabb gólt szerezhetett volna a ven­dég­csa­pat, de a ko­re­ai Pak Dzsi Szung gu­rí­tá­sa a ka­pu­fá­ról mel­lé csor­do­gált. Ami nem si­ke­rült a pá­lya in­nen­ső ol­da­lán, ös­­sze­jött a tér­fél­cse­re után: mind­ös­­sze hu­szon­há­rom má­sod­perc­cel a kö­zép­kez­dést kö­ve­tő­en Scholes újabb gólt rú­gott, így már a ven­dég „vö­rös ör­dö­gök­nél” volt az előny. Azon­ban még min­dig nem dőlt el az össze­csa­pás, hi­szen újabb for­du­la­tot rej­tett a for­ga­tó­könyv. A 73. perc­ben a má­so­dik baj­no­ki­ját ját­szó David Edgar tá­vo­li kí­sér­le­te után a labda pi­cit irányt vál­toz­ta­tott a két­gó­los Scholes vád­li­ján, ép­pen an­­nyi­ra, hogy Van der Sar ne ér­je el a bal al­só sa­rok­ba sur­ra­nó lab­dát. A 19 éves ka­na­dai vé­dő a Newcastle-t súj­tó sé­rü­lés­hul­lám­nak kö­szön­he­tő­en ju­tott já­ték­le­he­tő­ség­hez, s mint utó­lag ki­de­rült, az ő ta­lá­la­ta vé­gül pon­tot ért a ha­za­i­ak­nak. A Man­ches­ter United több gól­szer­zé­si le­he­tő­sé­get is ki­ala­kí­tott a le­fú­jás előt­ti idő­szak­ban, fö­lény­ben ját­szott (a szög­let­arány 10:1, a ka­pu­ra lö­vé­se­ké 20:8 volt a ven­dé­gek ja­vá­ra), ám a győz­tes gólt nem tud­ta meg­sze­rez­ni, így elő­nye a Chelsea előtt csak hét­pon­tos­ra nőtt, amelyet a cím­vé­dő négy­re csök­kent­het, ha ked­di meccsét meg­nye­ri az Aston Vil­la el­len ide­gen­ben.

Em­lé­ke­ze­tes ma­rad el­ső, csak­nem vé­gig­ját­szott mér­kő­zé­se Priskin Ta­más­nak, a Watford ma­gyar csa­tá­rá­nak. A 20 ­éves já­té­kos má­sod­szor volt kez­dő baj­no­kin (az el­sőn gólt is szer­zett a Wigan el­len fél­be­sza­kadt ös­­sze­csa­pá­son, ám azt a mér­kő­zést a kez­dés­től új­ra kell majd ját­sza­ni), de nem si­ke­rült fé­nyes­re a Fulham el­le­ni ide­gen­be­li ta­lál­ko­zó. Priskin 97 per­cig volt a pá­lyán, ez­alatt volt egy ka­pu mel­lé szál­ló lö­vé­se, hat­szor fu­tott les­re, egy­szer sza­bály­ta­lan­kod­tak el­le­ne, emel­lett pe­dig ka­pott két sár­ga la­pot s a má­so­dik után au­to­ma­ti­ku­san já­ró pi­ro­sat a hosz­­szab­bí­tás so­rán. A nyolc­per­ces rá­adást a ha­za­i­ak ka­pu­sa, Antti Niemi sé­rü­lé­se in­do­kol­ta: a finn olyan sze­ren­csét­le­nül esett a fe­jé­re, hogy hos­­sza­san kel­lett ápol­ni, mi­e­lőtt el­szál­lí­tot­ták a kór­ház­ba. A 34 éves finn vá­lo­ga­tott ka­pus az el­ső je­len­té­sek sze­rint meg­úsz­ta az ese­tet ma­ra­dan­dó sé­rü­lés nél­kül.

Ma­rad­va a ka­pu­sok­nál, az Aston Vil­lá­ban köl­csön­ben sze­rep­lő Ki­rály Gá­bor az elő­ze­tes hí­rek sze­rint is­mét kez­dő­ként kap le­he­tő­sé­get a ked­di, Chelsea el­le­ni ta­lál­ko­zón, mi­vel sem a fel­épü­lő­ben lé­vő dán Thomas Sörensent, a Vil­la el­ső szá­mú ka­pu­sát, sem pe­dig a szin­tén sé­rült Stu­art Taylort nem je­löl­te Mar­tin O’ Neill me­ne­dzser a baj­nok el­le­ni ke­ret­be.