Serie A: az Inter az utolsó percekben egyenlített a Lazio ellen

Sári RolandSári Roland
2024.05.19. 20:07
Megküzdött egymással az Inter és a Lazio (Fotó: Getty Images)
Az Internazionale 1–1-es döntetlent játszott a Lazióval, míg a Roma tíz emberrel verte meg 1–0-ra a Genoát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) utolsó előtti fordulójában.

A Lazio számára volt tétje a találkozónak, hiszen ha esetleg nem szereztek volna pontot a rómaiak, még megvolt rá a matematikai esély, hogy a Fiorentina beelőzi őket az Európa-ligáért folyó küzdelemben. Ennek ellenére a már bajnok milánóiak kezdtek sokkal jobban, az első percektől fogva szinte folyamatosan ostromolták a vendégek kapuját. A vezetést mégis a Laziónak sikerült megszereznie, a 33. percben szinte a semmiből Kamada Daicsi találta el fantasztikusan a labdát, amely beakadt a jobb felsőbe. A mérkőzés ezt követően sokáig teljesen eseménytelenül alakult, majd a hajrában az Inter kiegyenlített: a 87. percben Denzel Dumfries érkezett jól egy pontos beadásra, és a kapuba fejelt.

Az esti mérkőzés hasonlóan lassan indult. A Bajnokok Ligájának már búcsút intő Roma és a Genoa kifejezetten kiegyenlített meccset játszottak, de nem voltak képesek igazán veszélyes helyzeteket kialakítani. Hiába próbálkoztak sok lövéssel a felek, szinte a kaput sem sikerült eltalálniuk. A 72. percbe ráadásul emberhátrányba kerültek e rómaiak, de furcsa módon épp ezt követően szerezték meg az első találatuk. Alig hét perccel később Romelu Lukaku kiszorított helyzetből fejelt szép gólt, ami elég is volt, hogy megnyerje a Roma az összecsapást.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Internazionale–Lazio 1–1 (Dumfries 87., ill. Kamada 33.)
Roma–Genoa 1–0 (R. Lukaku 79.)
Kiállítva: Leandro Paredes (Roma, 72.)
KORÁBBAN
Monza–Frosinone 0–1 (Seddira 9.)
Udinese–Empoli 1–1 (Samardzsics 90+14. – 11-esből, ill. Niang 90. – 11-esből)
Sassuolo–Cagliari 0–2 (Prati 71., Lapadula 90+1. – 11-esből)
Kiállítva: Matheus Henrique (Sassuolo, 90+3.)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
18.30: Salernitana–Hellas Verona (Tv: Sport2)
20.45: Bologna–Juventus (Tv: Sport2)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Lecce–Atalanta 0–2 (De Ketelaere 48., Scamacca 53.)
Torino–Milan 3–1 (Zapata 26., Ilics 40., Rodríguez 46., ill. Bennaszer 55. – 11-esből)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Fiorentina–Napoli 2–2 (Biraghi 40., Nzola 42., ill. Rrahmani 8., Kvarachelia 57.)