Görögország: Németh Krisztián gólt szerzett, nyert az AEK

2009.11.09. 17:45
A görög élvonalbeli labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának utolsó mérkőzésén az AEK hazai pályán kétgólos győzelmet aratott a Lárisza ellen. A vendéglátók utolsó, harmadik találatát Németh Krisztián szerezte.
NÉMETH GÓLJA 1:14-NÉL

A magyar légiós a félidőben csereként lépett pályára és a harmadik bajnoki találatát szerezte görög csapatában, korábban a Janinna, valamint az Olympiakosz ellen volt eredményes.

A sport.gr portál beszámolója szerint az első félidőben nem meggyőző, egyébként is gyenge formában levő athéni gárda sokkal veszélyesebb lett Németh beállításával, valamint Scocco látványos feljavulásával. Az argentin légiós kulcsszerepet vállalt az AEK vezető góljának megszerzésében a tizenegyes kiharcolásával, majd az egész meccsen remekül előkészítő Manduca ívelt pontosan Németh fejére egy szabadrúgásból, a magyar csatár pedig nem is hibázta el a helyzetet, a földre csúsztatta a labdát, amely a hálóba pattant.

Németh gólja után (Fotó: Exedra)

A találkozót meglepően kevés néző tekintette meg, részint a szokatlan időpont, részint az AEK gyenge szereplése miatt, mintegy ötezren mentek ki az athéni Olimpiai Stadionba. A kilátogatók közül az athéni ultrák ráadásul a vezetőség és a részvényesek ellen demonstráltak...

Az AEK negyedszer nyert a bajnokságban és 15 pontjával feljött a hatodik helyre, a Lárisza negyedik vereségét szenvedte el, tíz pontjuk a 11. helyhez elég.

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LIGA
10. FORDULÓ
AEK–Lárisza 3–1 (Majstorovic 18., Blanco 50. - 11-esből, Németh 64., ill. Romeu 45.)
1 Olympiakosz 10 8 2 0 17-4 26
2 Panathinaikosz 10 9 1 0 20-5 28
3 PAOK 10 5 3 2 12-6 18
4 Arisz 10 3 6 1 10-8 15
5 Kavala 10 4 3 3 11-8 15
6 AEK 10 4 3 3 13-11 15
7 Ergotelisz 10 3 5 2 15-12 14
8 Aszterasz Tripolisz 10 4 2 4 13-13 14