Michael Redd: ötvenhét!

2006.11.12. 12:26
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszában a rendes játékidőben 101-101-s döntetlenre álltak a csapatok Atlantában, a hosszabbítást azonban a vendég Seattle egy ponttal, 12-11-re nyerte vendéglátója, a Hawks ellen: Allen két másodperccel a vége előtt süllyesztette el a győzelmet jelentő kétpontost. Ugyancsak egy pont döntött Clevelandben a házigazda „lovagok” javára a Boston Celtics elleni találkozón. Mindez azonban semmi Michael Redd teljesítményéhez képest!
Michael Redd (Milwaukee Bucks) először ötven pont felett
Reuters
Reuters

A Milwaukee Bucks kosarasa nem kevesebb, mint 57 pontot helyezett el hazai pályán a vendég Utah Jazz kosarába, ám ez a fantasztikus egyéni produkció sem volt elég a győzelemhez, hiszen a házigazdák kétpontos vereséget szenvedtek.

LeBron James (Cleveland) 38 ponttal győzelemre vezette a "lovagokat"
Reuters
A Bucks játékosa kezdőként 45:44 percnyi játéklehetőséget kapott. Mezőnyből 12/20-t, a hárompontos vonalon kívülről 6/12-t produkált, büntetőből pedig az igen parádésnak mondható 15/17 állt a neve mögött a találkozót követően.

A 27 éves védő hat idényt húzza már le az NBA-ban – a mostani a hetedik, csak a Bucksban játszott -, pontátlaga 19.4, ami viszont pályafutása kezdete óta töretlenül emelkedik, tavaly példának okáért már 28.3-mal zárt.
Karrierje során először dobott ötven pont fölött, de már hatodszor zárt negyvennél több ponttal. Az idei szezonban nagyon elkapta a fonalat: hetedik találkozóján már negyedszer dobta túl a harminc pontot.

Redd két ponttal döntötte meg a Kareem Abdul-Jabbar által 1971. december 10-e óta tartott klubrekordot.

Mindez szép és jó persze, annalesekbe való teljesítmény, így könnyen elmegyünk amellett a tény mellett, hogy a mérkőzést ennek ellenére a vendégek nyerték. Egy másodperccel a vége előtt a találkozón 17 pontot szerző Harping duplája a „muzsikusok” sikerét jelentette. Talán nem kellett volna a Bucksnak a félidőben mínusz 21-re állnia, akkor Redd, különösen második félidőben bemutatott remeklése győzelmet ért volna.

Ilyen teljesítmény mellett szinte már „említést sem érdemel” LeBron James 38 pontja, amelynek köszönhetően a „lovagok” legyőzték a Celticset. A hazaiak az első félidőben összesen 34 (!) pontot szereztek és kinézett nekik egy jó kis zakó, amikor a zárórészt 17-tel megnyerték.

Nagyon elbízta magát a Phoenix hazai pályán biztos előnye tudatában – a középső két negyedet 66-35-re nyerték -, mert a negyedik felvonásban mindössze hét(!) pontra voltak képesek – a hazai Nash két büntetője zárta a mérkőzést 20 másodperccel a vége előtt -, de győzelmüket ez a gyatra hajrá sem igazán veszélyeztette.

NBA-ALAPSZAKASZ:

• Atlanta Hawks-Seattle SuperSonics 112-113 - h.u. (26-29, 26-28, 28-25, 21-19, 11-12)
  • Cleveland Cavaliers-Boston Celtics 94-93 (10-25, 24-23, 26-28, 34-17)
  • Milwaukee Bucks-Utah Jazz 111-113 (23-32, 18-30, 28-24, 42-27)
  • Golden State Warriors-Detroit Pistons 111-79 (32-16, 25-16, 29-23, 25-24)
  • Phoenix Suns-Memphis Grizzlies 96-87 (23-23, 31-20, 35-15, 7-29)
  • Chicago Bulls-Indiana Pacers 89-80 (24-25, 19-23, 16-18, 30-14)
  • San Antonio Spurs-New York Knicks 100-92 (32-21, 25-25, 19-21, 24-25)
  • Minnesota Timberwolves-Orlando Magic 98-109 (20-29, 21-30, 26-21, 31-29)