Újabb bomba meglepetés: Novak Djokovics is búcsúzott a US Openen

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2024.08.31. 08:03
A GS-rekorder Novak Djokovics már a 32 között búcsúzott a US Openen (Fotó: Getty Images)
Carlos Alcaraz búcsújával nem ért véget a meglepetések sora az idei US Openen, hiszen az ausztrál Alexei Popyrin magyar idő szerint ma hajnalban négy szettben, 6:4, 6:4, 2:6, 6:4-re legyőzte a Grand Slam-rekorder, friss olimpiai bajnok Novak Djokovicsot.

A magyar idő szerint hajnalba nyúló meccssorozat többek közt egy ötszettes amerikai csatát hozott: a tavalyi elődöntős Ben Shelton 2:1-es előnyre tett szert a szetteket tekintve Francis Tiafoe ellen, de honfitársa 6:4, 6:3-mal fordított, s bejutott a legjobb tizenhat közé.

Ellenfele hatalmas meglepetésre azonban nem a világranglista-2., olimpiai címvédő Novak Djokovics lesz, hanem Alexei Popyrin. Az ausztrál az első perctől kezdve egyenrangú ellenfele volt a szerb legendának, sőt, az első két szettben egyszer-egyszer brékelte is, így 6:4, 6:4-gyel nyitott. Djokovics három bréket bemutatva 6:2-re behúzta a harmadik játszmát, és a legtöbben ekkor már azt hitték, jön a szokásos fordítás, de Popyrin pazar játékkal 6:4-re megnyerte a negyedik szettet s ezzel a meccset is.

Huszonkét év, 2002 után tehát most fordul elő először, hogy a Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovics hármasból egyik sem nyer Grand Slam-tornát az adott esztendőben.

Ami a többi meccset illeti: Andrej Rubljov simán, három szettben megverte a cseh Jirí Leheckát, Grigor Dimitrov ugyanígy tett a holland Tallon Griekspoor ellen, ahogy Tommy Paul is az argentin Francisco Comesanával szemben.

A korábban Holger Runét kiejtő amerikai Brandon Nakashima az idén pazarul teljesítő, top húszas Lorenzo Musettit búcsúztatta négy szettben, Casper Ruud öt játszmában ejtette ki a 19 éves kínai tehetséget, Sang Csün-csenget, míg Alexander Zverev egy vesztes szett után simán legyőzte Tomás Martín Etcheverryt.

A női meccsek közül kettőt rendeztek éjjel: a 14. kiemelt Madison Keys három szettben kikapott Elise Mertenstől, míg a második kiemelt Arina Szabalenka a vártnál nehezebben, 2:6, 6:1, 6:2-re győzte le Jekatyerina Alekszandrovát.

TENISZ
US OPEN, NEW YORK
3. FORDULÓ (A 16 közé jutásért)
FÉRFI EGYES (péntek, szombat)
Frances Tiafoe (amerikai, 20.)–Ben Shelton (amerikai, 13.) 4:6, 7:5, 6:7 (7–5), 6:4, 6:3
Andrej Rubljov (orosz, 6.)–Jirí Lehecka (cseh, 32.) 6:3, 7:5, 6:4
Grigor Dimitrov (bolgár, 9.)–Tallon Griekspoor (holland) 6:3, 6:3, 6:1
Taylor Fritz (amerikai, 12.)–Francisco Comesana (argentin) 6:3, 6:4, 6:2
Casper Ruud (norvég, 8.)–Sang Csün-cseng (kínai) 6:7 (1–7), 3:6, 6:0, 6:3, 6:1
Brandon Nakashima (amerikai)–Lorenzo Musetti (olasz, 18.) 6:2, 3:6, 6:3, 7:6 (7–4)
Alexei Popyrin (ausztrál, 28.)–Novak Djokovics (szerb, 2.) 6:4, 6:4, 2:6, 6:4
Alexander Zverev (német, 4.)–Tomás Martín Etcheverry (argentin) 5:7, 7:5, 6:1, 6:3
NŐI EGYES
Elise Mertens (belga, 33.)–Madison Keys (amerikai, 14.) 6:7 (7–5), 7:5, 6:4
Ariana Szabalenka (fehérorosz, 2.)–Jekatyerina Alekszandrova (orosz, 29.) 2:6, 6:1, 6:2