Mallorcán nyert a Villarreal, Javi Puado mesterhármassal vezette győzelemre az Espanyolt; Jesús Navas góljával nyert a Sevilla

M. B.M. B.
2024.09.14. 20:40
Javi Puado triplázott (Fotó: Imago Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójának szombati délutáni meccsein a Villarreal idegenben, míg az Espanyol hazai pályán tudott nyerni. A késő esti meccsen a Sevilla legyőzte a Getafét.

A többet kezdeményező Villarreal szerezte meg a vezetést a Son Moixban, a 27. percben Logan Costa fejese talált utat a hálóba. A hazaiak a második félidőben Raúl Albiol öngóljával egalizáltak, majd – miután Lato Yeremi Pino vállába talpalt – megfogyatkoztak. A „sárga tengeralattjáró” nyomása a ráadás perceiben érett góllá: a korábban Sevillában is győztes találatot szerző Ayoze Pérez ezúttal is megszerezte a három pontot Marcelino gárdájának.

A szombat Javi Puado napja volt Barcelonában: az Espanyol csatára háromszor is bevette az Alavés hálóját. Erre az ellenfél csak kétszer tudott válaszolni, így a katalánok tartották otthon a három pontot.

Megtörte a jeget Sevilla. Az andalúz együttes nyeretlenül állt a bajnokságban négy forduló után, emiatt különösen fontosnak ígérkezett az évadot három döntetlennel kezdő Sevilla elleni összecsapás. García Pimienta gárdája a 23. percben Jesús Navas parádés lövésével szerezte meg a vezetést, majd viszonylag könnyedén verte vissza a fővárosiak támadásait – igaz, a második gól megszerzése nekik sem jött össze. A hazaiaknak még Juanlu Sánchez kései kiállítása is belefért, s a több mint 10 percesre nyúló hosszabbítás dacára otthon tartották a három pontot.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ
Mallorca–Villarreal 1–2 (Albiol 57. – öngól, ill. L. Costa 27., A. Pérez 90+4.)
Kiállítva: Lato (Mallorca, 69.)
Espanyol–Alavés 3–2 (Puado 21., 56., 63 – 11-esből, ill. Conechny 35., Tenaglia 68.)
Sevilla–Getafe 1–0 (J. Navas 23.)