Ez aztán a meglepetés: először kapott ki Slot Liverpoolja; Szoboszlai ismét végig a pályán volt

TÓTHPÁL ZOLTÁNTÓTHPÁL ZOLTÁN
2024.09.14. 18:03
A csereként beállt Hudson-Odoi gólja döntött az Anfield Roadon (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában Szoboszlai Dominik csapata, a Liverpool hazai pályán nagy meglepetésre 1–0-ra kikapott a Nottingham Foresttől. A „vörösök” először kaptak ki, míg a Forest második győzelmét szerezte a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Liverpool FC–Nottingham Forest 0–1 (0–0)
LIVERPOOL: Alisson – Alexander Arnold, Konaté (Cimikasz, 75.), Van Dijk, Robertson (C. Jones, 75.) – Gravenberch, Mac Allister (Bradley, 61.) – Szalah, Szoboszlai, L. Díaz (Gakpo, 61.) – Diogo Jota (D. Núnez, 60.). Menedzser: Arne Slot
NOTTINGHAM FOREST: Sels – Álex Moreno (Neco Williams, 81.), Murillo, Milenkovics, Aina – Yates, N. Domínguez (Hudson-Odoi, 53.) – Gibbs-White (Morato, 81.), E. Anderson (Elanga, 61.), Ward-Prowse – Wood (J. Silva, 81.). Menedzser: Nuno Espírito Santo
Gólszerzők: Hudson-Odoi (72.)

A Liverpool remek formában várhatta az összecsapást, hiszen az első három bajnokiját egyaránt megnyerte. A Nottingham Forest ellen is minden adott volt a jó széria folytatásához, a vendégek azonban az első félidőben (is) borsot törtek a hazai csapat orra alá. Már ha lehet ezt mondani arra a defenzív játékra, amit a Forest bemutatott az első negyvenöt percben: a vendégek szinte végig védekezték a félidőt, szó szerint gyilkolták a játékot. A taktika viszont kétségkívül eredményesnek volt, a Pool ugyanis gólképtelennek bizonyult.

A hatalmas hazai mezőnyfölény ellenére igazán nagy helyzet nem is alakult ki a szinte tíz emberrel tömörülő Forest kapuja előtt, leszámítva Luis Díaz lehetőségét a 17. percben: a kolumbiai támadó ekkor a kapufát találta el. Néhány perccel később aztán a Nottingham kapusa, Matz Sels nyúlt ügyetlenül hozzá egy amúgy teljesen veszélytelen fejeshez, és majdnem beejtette a labdát a kapuba, de gól ebből sem született.

A második félidőt már nem kezdte olyan nagy iramban a Liverpool, mint az elsőt, a Forest pedig olykor-olykor felbátorodott és megpróbált megindulni az ellenfél kapuja felé. Olyannyira, hogy egy kontrát végig is vitt a vendégcsapat és ebből mindjárt gól is született: a 72. percben a néhány perccel korábban beküldött Callum Hudson-Odoi tologatta a labdát, majd lőtt, nem is akárhogy: a tökéletes tekeréssel szemben tehetetlen volt Alisson Becker, váratlanul megszerezte tehát a vezetést a Forest. 0–1

A gól után Slot cserékkel próbálta átszervezni csapatát, a meccsen egyébként visszafogott teljesítményt nyújtó Szoboszlai Dominik is posztot váltott, mindhiába. A Forest a hajrában is jól tömörült és végül megtartotta előnyét és – a második félidő alapján –  nem is érdemtelenül megnyerte a meccset – hiába hosszabbított öt percet a játékvezető. Slot Liverpoolja először kapott ki a bajnokságban.