ZTE: Zsórit aligha marasztalják, Bobált Angliából pótolhatják

A ZTE FC minőségi játékosakat szerződtetne a csapat magja és a fiatalok köré – egy középcsatárra biztosan szükség van, míg információink szerint a Mezőkövesdhez igazoló Bobál Dávid helyére egy utánpótlás-válogatott fiatalt szemelt ki.

ZTE: „Szóban megegyeztünk egy jó nevű, küföldi vezetőedzővel”

Végh Gábor, a labdarúgó NB I-ben szereplő Zalaegerszegi TE elnöke évértékelőjében elmondta, közel a megállapodás a csapat leendő trénerével.

NB I: Moniz és Lipcsei is képben a Zalaegerszegnél – NS-infó

Noha Végh Gábor klubelnök pletykának titulálta, lapunk információja szerint ferencvárosi kötődésű lehet a ZTE FC következő vezetőedzője, értesüléseink szerint Ricardo Moniz és Lipcsei Péter is jelölt a posztra – a holland szakember szerződtetésére van nagyobb esély.

NB I: Révész Attilára lazább élet vár, Horváth Dávid szomorú

A labdarúgó NB I utolsó, 33. fordulójában három meccset rendeztek vasárnap. A Puskás Akadémia–Honvéd (1–2) meccs edzői értékeléseivel már jelentkeztünk, most lássuk a másik két találkozó mestermérlegeit a lefújást követő sajtótájékoztatókról!

NB I: a Honvéd csaknem 20 év után, az MTK öt esztendőn belül harmadszor eshet ki

Az első és az utolsó helyezett már ismert, de az ezüstéremért és a második kieső hely elkerüléséért két-két csapat még harcot vív a labdarúgó NB I-ben. A záró 33. forduló pénteken az Újpest mezőkövesdi vendégjátékával indul, szombaton a már kiesett Gyirmót fogadja a bajnok és kupagyőztes FTC-t, majd a negyedik helyen végző és az Európa-konferencialigában induló Fehérvár látja vendégül a Paksot. Az izgalmak vasárnapra maradnak, délután négy órától ugyanis egy időben játsszák azt a három mérkőzést, amelynek kimenetele eldönti, hogy a Kisvárda vagy a Puskás Akadémia lesz-e a második, és hogy a Gyirmót mellett az MTK vagy a Bp. Honvéd búcsúzik-e az első osztálytól.

NB I: „Egy ilyen hiba belefér” – Boris az Újpest ajándékgóljáról

A labdarúgó NB I 32. fordulójában vasárnap három mérkőzést rendeztek. Lássuk a meccsek utáni edzői értékeléseket!

A Zalaegerszeg kikapott odahaza a már kiesett Gyirmóttól

A már biztosan benn maradó Zalaegerszeg 1–0-ra kikapott odahaza a már korábban kieső Gyirmóttól a labdarúgó NB I 32. fordulójában.

NB I: Vignjevics kispesti mérlege már rosszabb, mint Horváth Ferencé

A második helyért zajló küzdelemről, a kiesés kérdésének eldőléséről és a Fradi-szurkolók ünnepléséről szól a labdarúgó NB I kétnapos 32. fordulója. Szombaton a harmadik Puskás Akadémia debreceni fellépésével indul a program, majd ha nyer a Honvéd otthon a Mezőkövesd ellen, már biztosan nem esik ki. Ezt követi a Ferencváros és az MTK csatája, amely után a zöld-fehér drukkerek a pályán ünnepelhetnek. Vasárnap a Paks a második Kisvárdát, majd a ZTE a Gyirmótot fogadja. A programot az Újpest– Fehérvár rangadó zárja, ha a vendégek győznek, már nem lehet elvenni tőlük a negyedik helyet.

NB I: az MLSZ megbüntette az FTC-t, a DVSC-t és a ZTE-t

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága az FTC-t, a DVSC-t és a ZTE-t is pénzbüntetés megfizetésére kötelezte a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért a legutóbbi ülésén hozott határozatában.

NB I: Lehiggadtam az elmúlt években – Dragóner Attila

Dragóner Attila a ZTE FC új sportigazgatójaként olyan edzőt keres a következő idényre, aki bátran beveti a fiatal játékosokat.

Nyolc gólt hozott a Ferencváros–Zalaegerszeg bajnoki!

A Ferencváros hazai pályán 5–3-ra megverte a Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 31. fordulójában. A már bajnok zöld-fehéreknél a lefújás előtt hat magyar labdarúgó volt a pályán.

NB I: az MTK és a Gyirmót alighanem utolsó esélye, szektorbezárás a Fradi-pályán

Az első idei hétközi fordulóval folytatódik a labdarúgó NB I. A 31. kör kedden a Mezőkövesd–Debrecen találkozóval indul, és ha a hazaiak győznek, már mindenképpen megőrzik élvonalbeli tagságukat, a döntetlen pedig egyik csapatnak sem kedvezőtlen. A folytatásban a 10. helyen álló Honvéd a jó formában lendült és a negyedik helyért küzdő Fehérvárhoz látogat, és veresége esetén még bőven marad izgulni valója. Szerdán lép pályára a kiesésre álló MTK és Gyirmót, és amelyikük nem nyer, annak végleg eldőlhet a sorsa. A Ferencváros most, a ZTE ellen tölti le korábban kiszabott szektorbezárási büntetését, csütörtök este pedig a második helyért küzdő Kisvárda rossz sorozatát szeretné megtörni a tavaszra feljavult Újpest ellen.

ZTE: Dragóner lesz a sportigazgató – hivatalos

A labdarúgó NB I-ben szereplő Zalaegerszeg a hivatalos oldalán jelentette be, hogy június 1-től a jelenleg még a Soroksár kötelékébe tartozó Dragóner Attila lesz a klub sportigazgatója.

NB I: az MTK nyerni tudott a ZTE ellen, tovább harcol az élvonalért

A labdarúgó NB I 30. fordulójában a kiesés elől menekülő MTK 3–2-re győzött Zalaegerszegen.

NB I: a kupadöntő előtt a Fradit is megtéveszti a Paks?

A közelgő kupadöntő párosításával, Paks–Ferencváros meccsel veszi kezdetét péntek este a labdarúgó NB I 30. fordulója. A nagy kérdés: Bognár György, a hazaiak vezetőedzője a zöld-fehéreket is ugyanúgy megtéveszti-e, ahogy néhány héttel ezelőtt az elődöntőt megelőzően az újpestieket? Akkor ugyanis a tolnaiak elvesztették a bajnokit, majd másfél hét múlva a kupában nyertek… A bajnoki cím már a Fradié, az ezüstért még harcol az egyaránt 49 pontos Kisvárda és Puskás Akadémia. Előbbi a Honvédhoz utazik, utóbbi a Mezőkövesdet fogadja. Ha az alsóházban úgy alakulnak az eredmények, már a hétvégén biztos kieső lehet a Gyirmót és a Horváth Dávid személyében új edzővel kiálló MTK.

NB I: az MTK legyőzésével lendületet venne a ZTE

Bedi Bence mérlege százszázalékos az élvonalban az MTK Budapest ellen, a Zalaegerszeg középpályása győzelemmel feledtetné a legutóbbi két bajnokin elszenvedett vereséget.

NS-klub: Kocsárdi Gergely újoncként a négygólos Füle Antalt fogta

Fölényes győzelemmel mutatkozott be az U18-as válogatott az 1993 őszén kezdődő ifjúsági Európa-bajnoki selejtező csoportmérkőzéseinek első fordulójában. Ubrankovics Mihály szövetségi edző Luxemburg ellen (4–0) a kezdőcsapatban számított a 17 éves Kocsárdi Gergelyre is, sőt összességében állandó kezdőjátékosnak számított az Ausztria és Luxemburg előtt az első helyen végző csapatban.

NB I: Fogalmam sincs, a játékvezetők mit néznek – Molnár Balázs

A labdarúgó NB I-ben szombaton három mérkőzést rendeztek. Lássuk, hogyan értékeltek a szakvezetők a találkozókat követő sajtótájékoztatókon!

NB I: fordulatos meccsen nyert a Paks Zalaegerszegen

A labdarúgó NB I 29. fordulójában a vendég Paks Ádám Martin triplájával 3–2-re nyert Zalaegerszegen.

NB I: Ádám Martin az elmúlt 41 év legeredményesebb csatára!

A labdarúgó NB I 29. fordulóját 26 góllal kezdte Ádám Martin, a Paksi FC csatára, aki a ZTE ellen 61 perc alatt három gólt szerzett (ez volt az első triplája az idényben), ezzel évtizedes gólrekordokat döntött meg.

Kézilabda Eb: Tudta-e?