Serie A: két gól 11-esből a 89. perc után – 3–3 a Sassuolo–Napoli

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) szerdai, korábban kezdődő meccsén a Napoli kétszer is egyenlített a Sassuolo vendégeként, majd a 90. percben, 11-esből szerzett Lorenzo Insigne-góllal 3–2-re vezetett is, végül azonban egy újabb büntetőből egyenlítettek a hazaiak.

Videó: nagyszerű gól a lengyeltől, akivel Gulácsiék baja is meggyűlhet

A Napoli 56-szoros lengyel válogatott középpályása, Piotr Zielinski egy igazítás után gyönyörűen csavart a tizenhatos vonaláról ballal a jobb alsó sarokba a Sassuolo elleni olasz bajnokin (amelyen egy félidő után így is a Sassuolo vezetett 2–1-re). Vele Gulácsi Péterék baja is meggyűlhet a március 25-i Magyarország–Lengyelország vb-selejtezőn, 2021-ben ez már az ötödik bajnoki gólja volt.

Serie A: a sorminta folytatódik, legyőzte az újoncot a Napoli

Az olasz labdarúgó-élvonal (Serie A) 24. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén a Napoli mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve 2–0-ra győzött az újonc Beneventót fogadva. Ezzel a nápolyiaknál folytatódik az immár hat bajnoki mérkőzés óta tartó sorozat: idegenbeli vereség után hazai győzelem következik.

Az Arsenal kiejtette a Benficát, 16 között az MU és az Ajax is

Csütörtökön a labdarúgó Európa-liga egyenes kieséses szakaszának első körében a párharcok visszavágóját rendezték meg, így kialakul a legjobb 16 mezőnye. Továbbjutott többek között az Arsenal, a Manchester United és az Ajax is, míg meglepetésre egyaránt búcsúzott a sorozattól a Leicester, a Bayer Leverkusen és a Napoli is.

Serie A: őrült meccsen, edzője nélkül verte a Napolit az Atalanta

Meglehetősen szokatlan forgatókönyv szerint alakult az olasz élvonalbeli bajnokság 23. fordulójában vasárnap kora este rendezett Atalanta–Napoli találkozó: a gól nélküli első félidőben kis túlzással csak a hazaiak edzőjének kiállítása borzolta a kedélyeket, aztán a másodikban kiszakadt a gólzsák, átlagban bő hét percenként estek a találatok, végül az Atalanta 4–2-re győzött.

A Tottenham simán nyert a Puskás Arénában; ikszelt a Milan

Csütörtökön a labdarúgó Európa-liga egyenes kieséses szakaszának első körében a párharcok első felvonását rendezték meg. A Tottenham a Puskás Arénában győzte le 4–1-re az osztrák Wolfsberget, a Roma Portugáliában, az Ajax Franciaországban aratott fontos győzelmet. A Milan nem tudott nyerni a szerb Crvena zvezda otthonában.

Serie A: a Napoli Insigne „százados” góljával legyőzte a Juventust

Lorenzo Insigne 100. napolis góljával a házigazda 1–0-ra legyőzte a Juventust az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójában.

Don Diego csikóbőrös kulacsa – Maradona és Magyarország

Pályafutása során hatszor lépett pályára magyar csapat ellen, és nem kell szégyenkeznie a mutatója miatt: négy győzelem, két döntetlen, 17–5-ös gólkülönbség, hat Maradona-gól.

Napoli: Gattuso nem tudja, a Juve elleni lesz-e az utolsó meccse

Az olasz sajtó szerint veszélyben van Gennaro Gattuso állása. A Serie A-ban szereplő Napoli vezetőedzője nem foglalkozik a pletykákkal, s bizonyítani akarja rátermettségét.

Olasz Kupa: az Atalanta lesz a Juve ellenfele a döntőben

Az Atalanta 3–1-re legyőzte a Napolit a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjében, a párharc visszavágóján, ezzel összesítésben 3–1-gyel bejutott a sorozat fináléjába.

Serie A: hetekre kidőlt a Napoli görög védője

Legalább három hétig nem számíthat Kosztasz Manolaszra a Napoli labdarúgócsapata. A görög válogatott belső védő a Genoa elleni hétvégi bajnokin szenvedett bokasérülést, s a vizsgálatok szalaghúzódást állapítottak meg nála – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

Serie A: Pandev duplázott, a Genoa legyőzte otthon a Napolit

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának szombati játéknapjának záró mérkőzésén a Genoa 2–1-re legyőzte hazai pályán a Napolit.

Olasz Kupa: nemhogy döntést, gólt sem hozott a Napoli–Atalanta

A Napoli és az Atalanta gól nélküli döntetlent játszott egymással a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén, Nápolyban.

Serie A: brusztolós meccsen nyert a Gattusóért is hajtó Napoli

A Napoli hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Parmátn az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában.

Olasz Kupa: a Napoli négyessel jutott a legjobb négy közé

A Napoli 4–2-re legyőzte a Speziát az Olasz Kupa negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé.

Serie A: a Napoli kikapott; nyert a Lazio és a Sampdoria

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának vasárnapi játéknapján a Napoli 3–1-re kikapott a Hellas Verona vendégeként, míg a Genoa hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Cagliarit. A Sassuolo hiába szerzett vezetést a Lazio vendégeként, a római együttes fordított, és otthon tartotta a három pontot (2–1). A Sampdoria idegenben győzte le a Parmát (0–2).

Egy azúrkék angyal az Édenkert közepén – Maradona és Nápoly

Diego Maradona és Nápoly – ha létezik szerelem ember és város között, az övék az volt. Kölcsönös és szenvedélyes, fájdalmas és gyönyörűséges, olyan tomboló románc, amelyet közelről látni, átélni felejthetetlen élmény maradt valamennyi nápolyinak. A kiváltságosok egyike Sergio Siano fotóriporter, aki a városban végigfényképezte a Maradona-királyság éveit, és a Képes Sport tematikus cikkéhez rendelkezésre bocsátotta lenyűgöző sporttörténeti képeit.

Napoli: Arkadiusz Milik kölcsönbe a Marseille-hez igazolt – hivatalos

Arkadiusz Milik, az olasz élvonalbeli Napoli lengyel válogatott labdarúgója 2022-ig kölcsönbe a francia első osztályú Olympique Marseille-hez szerződött – jelentette be a két topligás klub a hivatalos honlapján.

Olasz Szuperkupa: CR 760. gólja után a Juventusé a trófea

Szerda este rendezték az olasz Szuperkupa-mérkőzést, amelyen a Juventus Cristiano Ronaldo és Álvaro Morata góljával 2–0-ra győzött a Napoli ellen, így 9. alkalommal hódította el a trófeát.

Serie A: egy félidő alatt négyet lőtt – kiütéses győzelmet aratott a Napoli

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Napoli gálázott a Fiorentina ellen. Az Atalanta hazai pályán nem bírt a Genoával.