Serie A: Osimhen triplázott, a Napoli hétgólos meccsen ütötte ki a Sassuolót

Sári RolandSári Roland
2024.02.28. 19:52
Victor Osimhen háromszor vette be a hazaiak kapuját (Fotó: Getty Images)
Victor Osimhen mesterhármasára alapozva a Napoli 6–1-re kiütötte a Sassuolót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

A kieső helyen álló Sassuolo nagy meglepetésre vezetést szerzett a 17. percben, amikor Uros Racsics a tizenhatosról gyönyörű lövést eresztett el, és a labda beakadt a felső sarokba. Sokáig azonban nem örülhettek a hazaiak, a 31. percben ugyanis a két perc alatt két gólt szerző Napoli vezetett már. Először Amir Rrahmani találatával egyenlítettek a vendégek, majd Victor Osimhen is gólt szerzett. A nigériai sztár a félidő előtt ismét bevette a Sassuolo kapuját, így kétgólos vendégelőnnyel fordulhattak a gárdák.

A második játékrészben a nápolyiak ott folytatták, ahol a szünet előtt abbahagyták. A 47. percben Osimhen megszerezte harmadik gólját, négy percre rá pedig – ezúttal a nigériai gólpasszából – Hvicsa Kvarachelia is belőtte első gólját. A végső sípszóig a címvédő hatodszor is betalált – ismét a grúz által –, így négymeccses nyeretlenségi szériáját kiütéses győzelemmel szakította meg. 1–6

OLASZ SERIE A
A 21. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Sassuolo–Napoli 1–6 (Racsics 17., ill. Rrahmani 29., Osimhen 31., 42., 47., Kvarachelia 51., 75.)