Bundesliga: hárommal maradt el a gólcsúcstól a 16. forduló

A Bundesliga 16. fordulójában 41 találat született, ami idénycsúcsot jelent. Az ezredforduló óta csak egy alkalommal esett ennél több gól: a 2001–2002-es idény 34. fordulójában összesen 44-szer találtak kapuba a csapatok.

Bundesliga: bemutatkozott Haller, a BVB őrült meccsen nyert

Győzelemmel kezdte a tavaszi szezont a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga): Edin Terzic együttese az Augsburgot győzte le 4–3-ra. Felépülését követően először lépett pályára tétmeccsen Sébastien Haller.

Bundesliga: idő előtt érkezik a kettőt igazoló Augsburgtól csatár a Herthához

A német labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő FC Augsburgtól igazolt támadó, Florian Niederlechner eredetileg nyáron csatlakozott volna a Hertha BSC-hez, de a csatár már most télen elhagyja az Augsburgot, amely a francia Bresttől szerződtette Irvin Cardonát az olasz Genoától pedig kölcsönvette Kelvin Yeboah-t.

FTC: januárban Bundesliga-csapat ellen játszanak Dibuszék

A Ferencváros jelenleg még Mezőkövesden edzőtáborozó labdarúgócsapata – a Mezőkövesd elleni, mai, 12 órakor kezdődő edzőmeccsel fejeződik be a tábor – januárban a Bundesligában szereplő Augsburggal is találkozik felkészülési mérkőzésen.

Bundesliga: idegenben fordított a Wolfsburg, megint nyert a Bochum

Egygólos hátrányból felállva nyert a Wolfsburg a Hoffenheim otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójának szombati játéknapján. A többi délutáni mérkőzésen a Hertha a Kölnt, a Leverkusen a Stuttgartot múlta felül hazai pályán, míg a Bochum Augsburgban diadalmaskodott.

Bundesliga: kétszer is vezetett, mégsem nyert az Union

A Frankfurt a Hoffenheimet 4–2-re, a Schalke a Mainzot 1–0-ra győzte le, míg az Union Berlin 2–2-es döntetlent játszott az Augsburggal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójának szerdai játéknapján.

Bundesliga: Choupo-Moting két perc alatt kettőt lőtt, élre állt a Bayern

Már 3–0-ra vezetett a Bayern München a Hertha otthonában a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában, a berliniek azonban gyorsan feljöttek, a második félidőben az egyenlítésért küzdöttek, 2–3 lett a vége. A Borussia Dortmund, a Wolfsburg és az RB Leipzig simán nyert, a Frankfurt fordított és elhozta a három pontot az Augsburg otthonából.

Bundesliga: 0–3-ról egyenlített a Lipcse Augsburgban

A 70. percben még hárommal vezetett az Augsburg a Leipzig ellen a labdarúgó Bundesliga 11. fordulójában, aztán Silva találatával szépítettek a lipcseiek, majd a hajrában szerzett két újabb góllal elhoztak egy pontot Augsburgból (3–3).

Feltámadt a Lipcse, Szoboszlai gólpasszt adott

Bundesliga: legyőzte a Borussia Dortmundot az Union Berlin

A német labdarúgó Bundesliga 10. fordulójának vasárnapi játéknapján az Union Berlin 2–0-ra megverte a Borussia Dortmundot. A berlinieknél Schäfer András a kezdőcsapatban kapott helyet. A játéknap első mérkőzésén az 1. FC Köln 3–2-es sikert aratott az Augsburg ellen.

Bundesliga: Xabi Alonso győzelemmel mutatkozott be a Bayer kispadján

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában a Bayer Leverkusen 4–0-ra legyőzte a Schalkét, a Wolfsburg 1–1-es döntetlent játszott az Augsburggal, a Bochum nagy meglepetésre 3–0-ra megverte az Eintracht Frankfurtot.

Videó: dráma – Neuer fejesét védte az Augsburg kapusa a 95. percben

Mint ismert, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Bayern München 1–0-ra kikapott az Augsburgtól idegenben. A 95. percben Manuel Neuer is felfutott az utolsó szöglethez, s Joshua Kimmich beadása után fejelni is tudott a német válogatott kapus, de Rafal Gikiewicz óriási bravúrral védte a próbálkozást. Videó!

Bundesliga: óriási meglepetés, az Augsburg legyőzte a Bayernt

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Bayern München 1–0-ra kikapott az Augsburgtól idegenben. A Borussia Dortmund egy góllal jobbnak bizonyult a Schalkénál, a Bayer Leverkusen hazai pályán játszott 1–1-es döntetlent a Werder Bremennel. Az Eintracht Frankfurt Stuttgartban győzött 3–1-re.

Bundesliga: Demirovic góljával nyert az Augsburg Brémában

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójának nyitó mérkőzésén az Augsburg 1–0-ra legyőzte a Werder Brement.

Bundesliga: az idényben először nyert a Hertha

A Hertha BSC 2–0-ra nyert Augsburgban a német labdarúgó Bundesliga 5. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Bundesliga: katasztrofális rajt után bravúros Augsburg-siker

Sokáig minden mérkőzés döntetlenre állt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójának szombat délutáni programjában, de a hajrában született gólokkal két helyszínen is győzelmet ünnepelhetett az egyik csapat: az Augsburg meglepetésre 2–1-re nyert Leverkusenben, a Hoffenheim kétgólos hátrányból múlta felül 3–2-re a Bochumot.

Bundesliga: Sallaiék négy gólt, Schäferék hármat vágtak

Az Union Berlin hazai pályán 3–1-re legyőzte a Herthát a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 1. fordulójának szombat délutáni fővárosi derbijén, és magabiztos sikerrel kezdte az évadot Sallai Roland csapata is: a Freiburg 4–0-ra nyert az Augsburg vendégeként. Sallai kezdett, a 76. percbeli lecseréléséig volt a pályán, míg Schäfer András csereként húsz percet játszott az Unionban.

Bundesliga: sima címvédést várnak a szurkolók

A Bayern München címvédését várja a német szurkolók többsége a labdarúgó Bundesliga pénteken rajtoló 2022–2023-as idénye előtt – derül ki egy felmérésből.

Németország: Enrico Maassen lett az Augsburg edzője

Enrico Maaßent nevezték ki a német labdarúgó-élvonalban szereplő Augsburg vezetőedzőjének – tájékoztatott az MTI.

Bundesliga: a Leipzig sima győzelemmel búcsúzott a hazai közönségtől

A német Bundesliga 33. fordulójában az RB Leipzig az Augsburgot fogadta. A vendégek röviddel a meccs előtt tudták meg, hogy jövőre is az első osztályban szerepelhetnek, és lendületes játékkal ráijesztettek Gulácsiékra. A 40. perctől kezdve azonban már csak egy csapat volt a pályán, méghozzá a Lipcse, amely Christopher Nkunku remek játékával 4–0-s győzelmet aratott.

Kézilabda Eb: Tudta-e?