Bundesliga: ráijesztett a Bayernre a Darmstadt, de így is simán nyertek a bajorok

M. B.M. B.
2024.03.16. 17:41
Bajor öröm (Fotó: Getty Images)
Öt mérkőzést rendeztek a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának szombati játéknapján délután.

DARMSTADT–BAYERN MÜNCHEN 2–5

Szűk fél óra játék után született meg az első gól Darmstadtban: szépen végigvitt akció végén Tim Skarke helyezett Neuer mellett a kapu bal oldalába (VIDEÓ ITT). A bajorok válasza nyolc perccel később érkezett, Jamal Musiala talált közelről a kapuba (VIDEÓ ITT). A hazai szurkolók már a félidő végét jelző sípszót várták, amikor Harry Kane is megvillant (VIDEÓ ITT), s az angol klasszis fejesével a rekordbajnok ment előnnyel a szünetre. A második félidő derekán eldöntötte a lényegi kérdéseket a Bayern azzal, hogy Musiala másodjára is betalált a darmstadti kapuba (VIDEÓ ITT). A bajorok ezután sem álltak le a gólgyártással, Serge Gnabry közeli találatával (VIDEÓ ITT) már három góllal vezettek. A hajrában Kane-t le kellett cserélni, mert egy beadást követve beleakadt a hálóba, s eközben bokasérülést szenvedett. Az emiatt megítélt nyolcperces ráadásban mindkét csapat betalált még egyszer: Mathys Tel góljára (VIDEÓ ITT) Oscar Vilhelmsson válaszolt (VIDEÓ ITT), így hétgólos meccset nyert meg Thomas Tuchel együttese.

UNION BERLIN–WERDER BREMEN 2–1

A gól nélküli első félidő után két perc alatt két gólt szerzett a Schäfer Andrást eltiltás miatt nélkülöző Union Berlin: előbb Yorbe Vertessen bombázott közelről a hálóba (VIDEÓ ITT), majd Brenden Aaronson is beköszönt egy kényszerítőt követően (VIDEÓ ITT). A 63. percben szépítettek a brémaiak, Duksch szögletéből Mitchell Weiser fejelt az elbambuló Rönnow kapus orra elől a hálóba (VIDEÓ ITT). A szépítés tehát igen, de az egyenlítés már nem jött össze a Werdernek, amely így alulmaradt a „régi erdészházban”.

WOLFSBURG–AUGSBURG 1–3

Egyszerre volt hős és antihős a Wolfsburgban Patrick Wimmer: az osztrák szélső a meccs első perceiben szerezte meg a vezetést csapatának (VIDEÓ ITT), majd a játékrész végén utolsó emberként szabálytalankodott, így nem úszhatta meg a piros lapot. Az emberelőnyt azonnal kihasználta az Augsburg, amely Arne Maier megpattanó lövésével kiegyenlített (VIDEÓ ITT). A 61. percben a vezetést is megszerezték a vendégek, ezúttal Kristijan Jakic volt eredményes (VIDEÓ ITT). A vendégek horvát légiósa a meccs hajrájában is megvillant (VIDEÓ ITT), így a vártnál könnyebben nyert Wolfsburgban az Augsburg.

HEIDENHEIM–MÖNCHENGLADBACH 1–1

Korán megszerezte a vezetést az újonc otthonában a Gladbach, Robin Hack a második hullámban érkezve volt eredményes (VIDEÓ ITT). A hazaiak válasza a 66. percben érkezett, Eren Dinkci bődületes gólt akasztott a jobb felső sarokba (VIDEÓ ITT). A hátralevő szűk fél órában több gól nem született, így pontosztozkodás lett a végeredmény.

MAINZ–BOCHUM 2–0

Az első félidő ráadásában került előnybe a Mainz: Jonathan Burkardt tizenegyesből talált be (VIDEÓ ITT). A Mainz játékosa a második félidőben akcióból is eredményes volt (VIDEÓ ITT), így a hazaiak fontos pontokat szereztek a bennmaradásért folyó harcban.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Darmstadt–Bayern München 2–5 (Skarke 28., Vilhelmsson 90+5., ill. Musiala 36., 64., Kane 45+1., Gnabry 74., Tel 90+3.)
Heidenheim–Mönchengladbach 1–1 (Dinkci 66., ill. Hack 9.)
Mainz–Bochum 2–0 (Burkardt 45+3., 71. – az elsőt 11-esből)
Union Berlin–Werder Bremen 2–1 (Vertessen 50., Aaronson 52., ill. Weiser 63.)
Wolfsburg–Augsburg 1–3 (Wimmer 9., ill. Maier 45+2., Jakic 61., 79.)
KÉSŐBB
18.30: Hoffenheim–VfB Stuttgart (Tv: Arena4)

VASÁRNAPI PROGRAM
15.30: Freiburg–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)
17.30: Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt (Tv: Arena4)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
1. FC Köln–RB Leipzig 1–5 (Adamjan 18., ill. Simons 15., Openda 63., 67.,  A. Haidara 70., Poulsen 82.)