Bundesliga: Schäfer visszatért, megszakadt az Union vereségsorozata

M. B.M. B.
2023.11.25. 17:53
Csereként tért vissza a pályára Schäfer András (Fotó: Imago Images)
Egymást követő tíz vesztes bajnoki után szerzett pontot az Union Berlin, amely odahaza játszott döntetlent az Augsburggal. A hazai csapatban csereként pályára lépett Schäfer András, aki májusi sérülése óta először szerepelt tétmeccsen. A délutáni meccsdömping további találkozóin győzni tudott a Dortmund és a tabella élére visszaálló Leverkusen is, kikapott a Leipzig, míg a Freiburg–Darmstadt ütközeten nem született döntés.

UNION BERLIN–AUGSBURG

Ermedin Demirovictizenegyesével (VIDEÓ ITT) került hátrányba odahaza a válogatott szünet előtt edzőt váltó Union, s ugyanígy születhetett volna meg az egyenlítő gól is, de Knoche büntetőjét kivédte Dahmen. A hazai kispadon beugróként dirigáló Marco Grote a 67. percben vezényelte pályára Schäfer Andrást, aki május óta először játszott tétmeccsen az Unionban. A hajrábanKevin Vollandrévén (VIDEÓ ITT) összejött az egyenlítés a berlinieknek, akik egymás utáni 10 bajnoki kudarc után szereztek pontot. 1–1

WOLFSBURG–RB LEIPZIG

A Gulácsi Pétert a kezdőcsapatból kiszorító Janis Blaswich hibája miatt került hátrányba az RB Leipzig a Wolfsburg otthonában – a 32 éves kapus rendkívül szerencsétlen mozdulattal kapott bele Jonas Wind fejesébe, majd a labdát már csak a gólvonal mögül tudta kipiszkálni (VIDEÓ ITT). A lipcseiek Yussuf Poulsen révén egyenlítettek (VIDEÓ ITT), de Rogério bombájával ismét a „farkasok” vezettek (VIDEÓ ITT) – s mint később kiderült, ezzel a győzelmet is megszerezték.2–1

BORUSSIA DORTMUND–MÖNCHENGLADBACH

Alaposan belealudt a mérkőzésbe a Dormund, amely már a 13. percben hátrányba került, miután Rocco Reitz gólra váltotta Pléa indítását (VIDEÓ ITT). A 28. percben Manu Koné átlövésével már kettővel ment a Gladbach (VIDEÓ ITT). A fekete-sárgák 30 perc játék után találtak magukra, s két perc alatt ledolgozták hátrányukat: előbb Marcel Sabitzer lőtt kapásból a hálóba (VIDEÓ ITT), majd Niclas Füllkrug helyezett a bal felső sarokba (VIDEÓ ITT). A szünet előtt a fordítás is összejött a BVB-nek, miután Jamie Bynoe-Gittens lapos lövése utat talált a jobb alsóba (VIDEÓ ITT). A Mönchengladbach az egyenlítésért támadott, a kapusát is felküldte a végén egy szöglethez, de ebből nem vendég-, hanem egy kontra végén hazai gól született – Donyell Malen passzolt az üres kapuba, beállítva a 4–2-es végeredményt. (VIDEÓ ITT)

WERDER BREMEN–BAYER LEVERKUSEN

Pechesen kezdett az éllovas ellen a brémai együttes, kilenc perc játék után Olivier Deman öngóljával került előnybe a Leverkusen (VIDEÓ ITT). A szünet előtt Jeremie Frimpong találatával duplázta meg előnyét Xabi Alonso gárdája (VIDEÓ ITT). A „gyógyszergyáriak” a nyáron megszerzett Alejandro Grimaldo idénybeli hetedik góljával tették biztossá a három pont sorsát (VIDEÓ ITT), és sorozatban a 11. bajnoki meccsüket megnyerve visszaálltak a tabella élére.0–3

FREIBURG–DARMSTADT

Mathias Honsak megpattanó lövésével került előnybe Freiburgban a Darmstadt (VIDEÓ ITT), a sérüléséből lábadozó Sallai Rolandot a meccskeretbe nem nevező hazaiak Lucas Höler révén egyenlítettek (VIDEÓ ITT). A továbbiakban nem született több gól, az egy pontnak a vendégek örülhettek jobban.1–1

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Mönchengladbach 4–2
(Sabitzer 30., Füllkrug 32., Bynoe-Gittens 45., Malen 90+7., ill. Reitz 13., Koné 28.)
Freiburg–Darmstadt 1–1 (Höler 35., ill. Honsak 18.)
Union Berlin–Augsburg 1–1 (Volland 88., ill. Demirovic 39. – 11-esből)
Werder Bremen–Bayer Leverkusen 0–3 (Deman 9. – öngól, Frimpong 42., Grimaldo 76.)
Wolfsburg–RB Leipzig 2–1 (Wind 9., Rogério 66., ill. Poulsen 52.)