Kane triplázott, a szebb napjait idéző Bayern ízekre szedte a Mainzot

M. B.M. B.
2024.03.09. 17:43
Kane triplával vette ki a részét a bajorok sikeréből (Fotó: Getty Images)
Kiütéses győzelmet aratott a Bayern München a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában. Hazai pályán nyert az RB Leipzig és az Augsburg, nem született döntés a Rajna-vidéki derbin.

BAYERN MÜNCHEN–MAINZ 8–1

Bő tíz percig bírta a nyomást a mainzi védelem a Bayern otthonában, majd a Neuertől induló ellentámadás végén Musiala rúgatott gólt Harry Kane-nel (VIDEÓ ITT). A bajor sztárcsapat nem sokkal később szemfüles góllal duplázta meg előnyét: egy gyorsan elvégzett szabadrúgást Kane fejelte a jobb kapufára, a kipattanót pedig Leon Goretzka pöccintette el Zentner mellett (VIDEÓ ITT). A 31. percben szépített a Mainz, Nadiem Amiri bődületes szabadrúgásgóllal mattolta Neuert (VIDEÓ ITT). A vendégek reményeit a félidő ráadásában oszlatta szét a Tuchel-csapat, Kane szerezte meg második gólját a meccsen (VIDEÓ ITT). A fordulás után bajor erődemonstráció következett: elsőként Thomas Müller passzolt a kapuba fél méterről (VIDEÓ ITT), majd Jamal Musiala váltotta gólra Kane remek keresztlabdáját (VIDEÓ ITT). A hatodik bajor gólt Serge Gnabry sarkazta a mainzi kapuba (VIDEÓ ITT), majd jött Kane, s az épp bravúrral védő Zentnerről kipattanó labdát a kapuba fejelte, ezzel triplázott (VIDEÓ ITT). A pontot az i-re Goretzka tette fel, s beállította a 8–1-es végeredményt (VIDEÓ ITT).

AUGSBURG–HEIDENHEIM 1–0

A 22. percben törte meg a jeget az Augsburg a Heidenheim ellen: a szögletből beívelt labdát JeffreyGouweleeuw kapásból lőtte a hálóba (VIDEÓ ITT). A meccs hátralevő részében több gól nem született, így maradt a hazai siker.

RB LEIPZIG–DARMSTADT 2–0

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt a kezdőcsapatba nevező RB Leipzig már a 3. percben vezetést szerzett a ligautolsó Darmstadt ellen: Thomas Isherwood a saját kapujába fejelte Raum beadását (VIDEÓ ITT). A fordulás után újabb gólt szereztek a lipcseiek, Christoph Baumgartner átlövésből volt eredményes (VIDEÓ ITT), s mint később kiderült, ezzel a végeredményt is beállította.

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–1. FC KÖLN 3–3

A Köln törte meg elsőként a jeget a Rajna-völgyi derbin, Faride Alidou éles szögből leadott lövése a hazai kaput védő Nicolasról pattant a kapuba (VIDEÓ ITT). A korai gólra a 32. percben válaszolt a Mönchengladbach, Franck Honorat volt eredményes (VIDEÓ ITT). Az utolsó fél órában felpörögtek az események, előbb Alidou szerezte meg csapata és saját maga második gólját (VIDEÓ ITT), majd jött hazai részről Robin Hack, s két perc alatt megfordította az állást (VIDEÓ ITT és ITT). Ezzel nem volt vége az adok-kapoknak, Damion Downs góljával egyenlített a Köln (VIDEÓ ITT), 3–3 lett a vége.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Augsburg–Heidenheim 1–0 (Gouweleeuw 22.)
Bayern München–Mainz 8–1 (Kane 13., 45+7., 70., Goretzka 19., 90+2., Müller 47., Musiala 61., Gnabry 66., ill. Amiri 31.)
Borussia Mönchengladbach–1. FC Köln 3–3 (Honorat 32., Hack 71., 73., ill. Alidou 7., 64., Downs 79.)
RB Leipzig–Darmstadt 2–0 (Isherwood 3. – öngól, Baumgartner 50.)