Paraúszó Eb: Száraz Evelin ezüstérmet szerzett 100 méter mellen

2024.04.26. 21:49
Száraz Evelin újabb érmet szerzett az Európa-bajnokságon (Fotó: Magyar Paralimpiai Bizottság)
Száraz Evelin ezüstérmet szerzett az S6-os kategória 100 méteres mellúszó számában a Madeirán zajló paraúszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A Magyar Paralimpiai Bizottság közösségi oldala beszámolójában emlékeztet, hogy a Vasas SC paralimpikonja a második dobogós helyezését érte el Funchalban, korábban harmadik lett 100 méter gyorson.

A pénteki döntőkben további négy magyar volt érdekelt: Adámi Zsanett (S2, 50 m hát), Konkoly Zsófia (S9, 100 m hát) és Pap Bianka (S10, 100 m gyors) egyformán negyedikként, Iván Bence (S6, 100 méter mell) pedig ötödikként zárt.

A szombatig tartó Eb-n kilenc úszó képviseli a magyar színeket. Az eddigi hat versenynapon egy arany-, öt ezüst- és három bronzérmet gyűjtött a küldöttség.