Újpest: az első siker a változtatást követően

Amler Zoltán, Rodics DánielAmler Zoltán, Rodics Dániel
2006.10.25. 00:38
Első magyar bajnoki rangadóját sikerrel vívta meg az Újpest Ancsin János vezetésével: remek játékkal, 8–3-ra legyőzte a Csíkszeredát.
Ladányi Balázs (balra) kimagaslóan játszott, két gólpasszal segítette feltámadó együttesét
Meggyesi Bálint

Valahogy minden más. Mármint a Megyeri úton. Kezdve azzal, hogy Eduard Giblak nem a kispad mellett állva, hanem a lelátón a szakosztályelnök, Joós Zoltán mellett ülve szemlélte az eseményeket. Az egy hete menesztett szlovák szakember mosolyogva mondta a Csíkszereda elleni bajnoki előtt, hogy „Minden rendben”, mindazonáltal a meccs közben látva a tekintetét, nem vennénk mérget arra, hogy valóban így van. Mint minden elküldött edzőnek, neki sem lehet könnyű volt csapatát nézni – ő mindenesetre önként vállalta a „kínzást”...

Aztán itt van maga a meccs. Abban kis túlzással semmi meglepő, hogy pocsékul kezdett az első gólt a 26. másodpercben, a másodikat a negyedik percben bekapó Újpest, a folytatás azonban egyértelműen a változásra hívta fel a figyelmet. Egyrészt Ancsin János nem cserélte le kapusát, Marek Kleniart (szegény Giblak mesternek az állandó kapuscserebere volt az egyik „bűne”), másrészt nem esett mély apátiába 0–2–nél, hanem elkezdett jégkorongozni. Két emberelőnyös góllal már az első harmadban sikerült az egyenlítés: Peterdi Imre és a „Mokry-imitátor”, az elküldött szlovák mezében játszó cseh Jan Krulis talált a kapuba. Érdekesség (egyben kicsit mókás is), hogy a második menetben a vezető gólt is egy más mezét viselő hokis, Markó felirattal a hátán ünneplő Michal Jurasko szerezte… A lényeg persze nem ez, hanem maga a tény: új arcát mutatta a tavalyi ezüstérmes csapat. Mindezt a gólok utáni jelenetek is alátámasztották – a játékosok összeölelkezve ugráltak, mindenki lepacsizott mindenkivel, látszott a csapategység. Ami, valljuk be, eddig nem feltétlenül jellemezte a társaságot.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

S hogy mitől a változás? A legegyszerűbb az edzőváltásban keresni a megoldást, de ez önmagában nem adna helyes választ. Nem, mert Eduard Giblak jó edző. Volt segítője, a karmesteri pálcát megkapó Ancsin János is ezt vallja. Ám az sem vitás, hogy az új edző a maga eszközeivel felrázta az együttest. Azt az együttest, amely álomszép góllal zárta a második harmadot: Krulis bombájába Vlado Dubek szúrt bele, összezavarva ezzel Martin Kucera kapust és az egész csíki védelmet.

A harmadik harmad eleje is rég nem látott Újpestet idézett: a fergeteges kezdés két gólban mutatkozott meg – Dubek, majd Szajbert Patrik járt sikerrel. Négygólos hátrányban, 2–6–nál is mentek előre a leginkább az első sorukban bízó székelyföldiek, ám érezhető volt, ez nem az ő napjuk. Igaz, ezt néhány hete az Alba Volán elleni első mecscsük után is elmondhattuk – erre másnap legyőzték a fehérváriakat. Szóval, egy másik UTE ide, 8–3 oda, a mai újabb parti előtt nem árt az óvatosság.

Mestermérleg
Ancsin János, az UTE edzője: Végre egy fontos győzelem! Nagyon együtt volt a csapat, összejött minden, ami két hónapon át nem sikerült. Fortuna most mellénk állt, remélem, mellettünk is marad!

Gál Sándor, a Csíkszereda edzője: Megverettük saját magunkat. Harminckét perc kiállítással nehéz lett volna jó eredményt elérni, ráadásul szerencsénk sem volt. Bízom benne, hogy szerdán javítunk.