Átjáróház volt Berlinben

HEGYI TAMÁS, SOMOGYI ZSOLTHEGYI TAMÁS, SOMOGYI ZSOLT
2003.05.10. 21:46
Nem panaszkodhatunk, gólokban gazdag szombati játéknapot hagytak maguk mögött a Bundesliga élvonalbeli csapatai, összesen 30 gól esett a hét meccsen.
A brazil Giovane Elber háromszor vette be a Hertha BSC hálóját, és már tizenkilenc gólt számlál, amivel vezeti a góllövôlistát
A kiesés elleni harcban leginkább érintett gárdák kiadós verésben részesültek, aminek következményeként a Cottbus máris búcsút intett az első osztálynak, a Nürnberg reménytelen helyzetbe került, míg a Leverkusen nem tudott elmozdulni a szakadék széléről.
Mindhárom együttes háromgólos vereséget szenvedett – pontosan ugyanekkora különbséggel maradt alul a Bajnokok Ligája selejtezőjébe igyekvő Hertha BSC a már ligaelső Bayern Münchennel szemben Berlinben. Goor-helyzettel indult a találkozó: a belga középpályás tizenegy másodperc elteltével fölé lőtt. Kahn csak szemlélője volt a kísérletnek, minthogy négy perc múlva sem tudott labdához érni, midőn kapuja felé szállt a Nike gömbölyű terméke. Csakhogy akkor hálót is ért, így már nagyon korán előnybe került a Hertha. Marcelinho a jobb oldalról végzett el szabadrúgást, és Ballack – aki kétszer volt eredményes az őszi mérkőzésen – mindenkit megelőzve saját kapujának hosszú sarkába fejelt. Öngól! A 10. percben növelhette volna előnyét a fővárosi legénység, Preetz nagyszerű ütemben érkezett Dárdai mértani pontosságú jobb oldali beadására, de öt méterről mellé bólintott. A Bayern, mintha a pályán sem lett volna, komótos tempóban próbálta felvenni a ritmust.
A 19. percben sikerült is neki – mindjárt az első épkézláb támadásából gólt ért el. Igaz, ehhez szüksége volt Király Gábor hibájára is:
Bundesliga 1.
32. forduló: 1860 München–Energie Cottbus 3–0 (Sao 6., Schroth 34., 65.), Borussia Dortmund–Nürnberg 4–1 (Ricken 27., 54., Reina 65., Koller 68., ill. Csirics 89.), Hertha BSC–Bayern München 3–6 (Ballack 5. – öngól, Marcelinho 60., 89. – az elsôt 11-esbôl, ill. Elber 19., 33., 45., Pizarro 23., 24., Ballack 86.), VfB Stuttgart–Werder Bremen 0–1 (Marques 51. – öngól), Mönchengladbach–Hansa Rostock 3–0 (Demo 37., Forssell 63., Skoubo 77.), Hamburg–Bayer Leverkusen 4–1 (Barbarez 19., Romeo 58., Meijer 90., Jacobsen 92., ill. Balitsch 88.), Wolfsburg–Kaiserslautern 2–2 (Maric 19., 57., ill. Sforza 5., Mifsud 69.). A Schalke–Hannover és az Arminia Bielefeld–VfL Bochum találkozót vasárnap játsszák.
Következik (május 17-én) a 33. forduló: Wolfsburg–Hertha BSC, Energie Cottbus–Nürnberg, Bayer Leverkusen–1860 München, VfL Bochum–Hamburg, Hansa Rostock–Arminia Bielefeld, Hannover–Mönchengladbach,
Werder Bremen–Schalke, Bayern München–VfB Stuttgart, Kaiserslautern–Borussia Dortmund

Bundesliga 2.
32. forduló: Greuther Fürth–1. FC Köln 2–0 (Azzuzi 26., Reichel 82. – 11-esbôl), Duisburg–Reutlingen 2–0 (Voss 48., Ebbers 85.), Lübeck–Union Berlin 0–1 (Baumgart 52.), Eintracht Frankfurt–Mannheim 4–1 (Jones 40., 90., J. Keller 75., Skela 82. – 11-esbôl, ill. Kern 78.). A Karlsruhe–St. Pauli, a Burghausen–Freiburg, az Aachen–Oberhausen, a Trier–Braunschweig mérkôzést vasárnap, míg az Ahlen–Mainz találkozót hétfôn (Tv: DSF, 20.15) játsszák.
Az élcsoport: 1. FC Köln 65 pont, 2. Freiburg 61 (31 mérk.), 3. Greuther Fürth 56 (52–31), 4. Frankfurt 56 (51–30), 5. Mainz 56 (52–33, 31)
a magyar hálóőr túlságosan kimerészkedett kapujából, amit Elber fejjel torolt meg Sagnol beívelése után. A gólkirályi címre pályázó brazil csatár mintegy 12 méterről felugorva mattolta a kint álló Királyt. Talán ezért, talán nem, a 23. percben a HBSC kapusa nem hagyta el portáját Deisler beadásakor, pedig ha ezúttal is "kalandozásra” adta volna a fejét, esetleg háríthatta volna Pizarro fejesét. A perui klasszis egy perccel később megmutatta, hogy lábbal is legalább olyan jó, mint fejjel, 17 méterről megeresztett, Deislertől kapott labdája a háló bal oldalában kötött ki. Király hiába nyújtózott, nem védhette a lövést. Ennél a találatnál Rehmer okolható, aki nem lépett ki a dél-amerikai támadóra.
A negyedik és az ötödik müncheni gólnál már az egész hazai védelemről le lehetett húzni a keresztvizet, miután nem volt olyan ember hátul, aki ne hibázott volna a 33. és a 45. percben feljegyzett vendégakciók során. A berlini csapat atomjaira hullott szét, a középpályássor képtelennek bizonyult megszűrni a Bayern rohamait, képtelen volt megtartani a labdát, míg a hátsó alakzat legfőképpen akkor állt feladata magaslatán, amikor középkezdéshez kellett előreküldenie a labdát. Huub Stevens edző hiába próbálta meg átszervezni együttesét – Luizao és Rehmer helyett Zeckét (Kullancsot), alias Neuendorfot és Madlungot vezényelte a pályára –, a szünet előtt minden maradt a "régiben”, a Hertha csak botorkált, a Bayern meg alkalmasint könnyed léptekkel haladt Királyék kapuja irányába. A pauzát követően a bajnok már nem erőltette a gólszerzést, így fordulhatott elő, hogy az addigra már földbe döngölt Hertha – a lelkes Marcelinhónak köszönhetően – 2–1-re megnyerte a második félidőt.

Tv: a Sport1 vasárnap 18.15-től csúsztatva közvetíti a Schalke–Hannover mérkőzést