A hivatalosan szeptember 2-án szerződtetett Saldanha ugyan az FTC-ben eddig 21 bajnokin, 10 Európa-liga-mérkőzésen és öt Magyar Kupa-találkozón 1611 percet játszott, azaz meccsenként csak 44.75 percet, a 90 perce levetített gól- és gólpasszmutatójával így is a világelitbe tartozik.
A svájci központú Nemzetközi Sporttudományok Központja, a CIES osztott meg egy statisztikát, melyben 50 bajnokság gólvágóit vizsgálta, s ezen belül azon labdarúgókat, akik legalább 900 percet, azaz 10 mérkőzésnyi játékidőt pályán töltöttek az idényben.
E futballisták listáján nyolcadik helyen áll Matheus Saldanha, aki 1611 játékperce során 14 gólja mellett három gólpassznál jár, továbbá – még a Partizan Beograd játékosaként – két BL-selejtezőn és egy szerb bajnokin is betalált, azaz az évad során lejátszott 2094 játékperce alatt 90 percekre lebontva 1.21 gólhoz járul(t) hozzá, ezzel ötven bajnokság játékosai között nyolcadik helyen áll a rangsorban, pont megelőzve a Bayern München angol gólvágóját, Harry Kane-t.
A listát a Crvena zvezda szerb csatára, Alekszandar Katai vezeti meccsenként 1.65 gólban való részvétellel, amivel a PSG sztárját, Ousmane Dembélét (1.41) és a Sporting CP támadóját, Viktor Gyökerest (1.37) előzte meg, de ott van a hatodik helyen Mohamed Szalah (1.25), a hetediken Mateo Retegui (Atalanta, 1.23), illetve a nyolcadikon az FC Basel svájci válogatott ikonja, Xherdan Shaqiri (1.21) is.
A CIES e heti jelentésében egyébként 65 bajnokság fiatalperceit (U21-es és annál fiatalabb játékosok szerepeltetése) vizsgálta, a legtöbb fiatalt Vancsa Zalán korábbi együttese, a belga másodosztályú Lommel SK alkalmazza, hiszen itt a csapat 69.4 százaléka számít fiatalnak. Az öt elitliga klubjai közül a Strasbourg (59.4 százalék) meggyőző fölénnyel játszatja a legtöbb fiatalt, megelőzve a katalán FC Barcelonát (38.3 százalék) és a szintén francia Reimset (29.7 százalék). Érdekesség, hogy a gránátvörös-kékek BL-elődöntős ellenfele, az Inter a lista másik végén kullog, ugyanis a másik olasz bajnokaspiránssal, a Napolival holtversenyben egyáltalán nem játszatott fiatal játékost a vizsgált időszakban.
Az NB I-ben a legtöbb fiatalt a vizsgált időszakban a Fehérvár alkalmazta (18.3 százalék), megelőzve az ETO FC Győrt (17.8 százalék) és a Nyíregyháza Spartacust (17.4 százalék), a legkevesebb fiatal pedig holtversenyben az FTC-nél és a Kecskeméti TE-nél szerepel, mindössze 6.2 százalék.