NB II: rangadót nyerve a Kisvárda állt az élre, emberhátrányban szerzett pontot a Honvéd, Bódi duplájával fordított a Barcika

2024.10.27. 16:52
A Kisvárda (fehérben) Szentlőrincen győzött és a tabella élére állt (Forrás: Kisvárda FC facebook)
Hat mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 11. körében. Kora délután a forduló rangadóján a Kisvárda 2–1-re nyert Szentlőrincen és a tabella élére állt. A második helyre lépett előre a Kazincbarcika, amely Bódi Ádám duplájával fordított és hat év után győzte le újra a Szegedet. A Honvéd hamar előnybe került Békéscsabán, végül emberhátrányban az 1–1-es döntetlennek is örülhetett. Az esti programban a Tatabánya fordulatos meccsen 2–2-t játszott Csákváron, az ősszel először ikszelő újonc együttesnek zsinórban hat vereség után sikerült újra pontot szereznie. A Soroksár szinte végig vezetve magabiztosan győzte le az Ajkát, az ezúttal tatabányai vendégségben játszó BVSC pedig pályaválasztóként gól nélküli döntetlenre végzett a Budafokkal.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

Cikkünk folyamatosan frissül...

17 órakor kezdődött:
BVSC-Zugló–Budafoki MTE (helyszín: Tatabánya) 0–0 – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Aqvital FC Csákvár–Opus Tigáz Tatabánya 2–2 (Nagy Z. 7., 80. ill. Harsányi D. 42., Szegleti 45.) – vége –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Soroksár SC–FC Ajka 3–1 (Korozmán 6., Szabó Sz. 39., Lovrencsics B. 64., ill. Csemer 55.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

A 13 órakor kezdődött mérkőzések jegyzőkönyvei:
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAPEST HONVÉD 1–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1460 néző. Vezette: Sipos Tamás (Horváth Zoltán, Szalai Dániel)
BÉKÉSCSABA: Uram – Fazekas L., Albert, Csató M. (Szabó B., a szünetben) – Gyenti (Maronyai, 87.), Hodonicki, Pintér N. (Sármány, 65.), Hursán, Mikló – Czékus (Vólent, 87.), Szatmári I. (Zádori, 74.). Vezetőedző: Csató Sándor
BP. HONVÉD FC: Tujvel – Pauljevics, Kulbacsuk, Szabó T. – Benczenleitner, Csilus, Kesztyűs B. (Sigér Á., 67.), Hangya, – Lőrinczy (Pekár, 44.) – Medgyes (Ihrig-Farkas, 83.), Simon B. (Keresztes, 67.).  Vezetőedző: Laczkó Zsolt
Gólszerző: Simon B. (0–1) a 10., Pintér N. (1–1) a 25. percben
Kiállítva: Kulbacsuk (lerántásért) a 40. percben
Csató Sándor: – Szerettük volna már az elejétől minél többet birtokolni a labdát, támadásokat akartunk vezetni, de az ellenfél nem engedett bennünket kibontakozni. Egy nagy védelmi hibából gólt kaptunk, az első húsz perc után azonban magunkhoz tértünk. A második félidőben szerettük volna a labdákat a szélekig vinni, de kevés értékelhető beadás volt. Nyerni akarunk, de nem sikerült.
Laczkó Zsolt: – Jól kezdtük a mérkőzést, agresszívan letámadtunk. Miután megszereztük a vezetést, további helyzeteink is voltak, de sajnos nem jönnek azok a pluszok, amikkel el tudtuk volna dönteni a mérkőzést. Egyéni hibából hátrányba kerültünk, azután már nehéz volt játszani. A második félidőben tudatosan visszaálltunk, de még így is voltak lehetőségeink. Amikor nem tudsz nyerni, az a legfontosabb, hogy ne kapj ki.

SZENTLŐRINC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC: Gyurján – Szekszárdi M., Keresztes B. (Szekszárdi T., 69.), Dinnyés O., Stifter (Papp Cs., 81.) – Kiss-Szemán (Tarcson, 69.), Medgyesi – Hajdú R., Nagy R. (Bíró D., 69.), Vingler – Tóth-Gábor (Ambach, 81.). Vezetőedző: Waltner Róbert
KISVÁRDA: Kovács M. – Széles, Jovicic, Chlumecky, Körmendi (Lippai T., 79.) – Cipetic, Osztrovka (Babják, 90.), Szőr, Bíró B. (Matanovics, 90.) – Mesanovic, Szpaszics (Molnár G., 69.). Megbízott vezetőedző: Révész Attila
Gólszerző: Molnár G. (0–1) a 76., Dinnyés O. (öngól, 0–2) a 88., Tarcson (1–2) a 90+4. percben
Waltner Róbert: – A Kisvárda NB I-es kerettel rendelkezik, ezért büszke vagyok rá, hogy amikor egygólos volt az előnyük, néha időhúzásra kényszerítettük őket. Nekünk is akadtak helyzeteink, amik rendre kimaradtak. A hajrában tudtunk szépíteni egy olyan játékos révén, aki nagyon jól dolgozik az edzéseken. Most talán szerencsénk sem volt, mert öngólt is szereztünk. Ezt majd a sors vissza fogja adni. Optimistán nézek a jövőbe.
Révész Attila: – A boldog állapotunkat a végén egy kissé el tudtuk rontani, mert nem úsztuk meg a mérkőzést gól nélkül. Elkövettünk több olyan fegyelmezetlenséget is, amikre korábban felhívtam játékosaim figyelmét. Nem ez volt az ősz meccse, ahogyan sokan várták, de nagyon meg kellett küzdenünk a győzelmünkért.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 2–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 900 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
KAZINCBARCIKA: Fadgyas – Ternován (Csatári, 56.), Polgár K., Debreceni Á., Demeter M. – Lucas, Varga J. – Szabó M. (Pintér Á., 72.), Kártik, Bódi Á. – Pethő B. (Katona I., 72.). Vezetőedző: Erős Gábor
SZEGED: Takács J. – Szilágyi Z., Horváth M., Pejovics, Tóth B. – Palincsár (Könczey, 70.), Mohos (Pruska, 70.), Márkvárt, Haris (Biben, 90+1.) – Novák Cs., Borvető (L. Sarr, 70.). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Novák Cs. (0–1) az 52., Bódi Á. (11-esből, 1–1) a 65., Bódi Á. (2–1) a 90+4. percben
Erős Gábor: – Nagyon nehéz mérkőzés volt rengeteg párharccal. Jól védekezett a Szeged. Próbáltunk felkészülni a pontrúgásokra, de sajnos pont ebből kaptunk gólt. Ezzel szemben elismerésre méltó, hogy egy ilyen erős csapat ellen meg tudtuk fordítani a mérkőzést. Nagyon örülünk, hogy újra a második helyen vagyunk.
Michael Boris: – A legjobb együttessel játszottunk a bajnokság során. Csalódott vagyok, fájdalmas az utolsó pillanatban veszíteni. Sok helyzetünk volt, amelyeket ki kellett volna használnunk. A második félidőben inkább a pontrúgásaink voltak veszélyesek, de nem voltunk elég pontosak. Tudtuk, nehéz meccs vár ránk és ez be is igazolódott.

Szombaton játszották:

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mezőkövesd, Városi Stadion, 450 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Dobos Dávid)
MEZŐKÖVESD: Juhász I. – Kállai K., Bora, Varjas, Vajda S. – Zachán, Zvekanov (Bányai, a szünetben) – Bartusz (Harsányi, 84.), Cibla, Horváth Kevin (Posztobányi, a szünetben) – Szalai J. (Krausz R., 60.) Vezetőedző: Csertői Aurél
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter, Vajda R., Gajág (Lépő, 85.), Turi T. – Horváth D., Major S. – Koszovcsuk (Cipf, a szünetben), Kirchner, Kiss B. (Kócs-Washburn, 76.) – Horváth P. (Debreceni, 72.) Vezetőedző: Pinezits Máté
Gólszerző: Kirchner (15.)
Csertői Aurél: – Tisztában voltunk azzal, hogy a Kozármisleny hosszú indítások után fog helyzeteket kialakítani, ezeket sajnos végig rosszul reagáltuk le. Az első félidőben játékban is gyengék voltunk, bátortalanul futballoztunk, a támadójátékunkból hiányzott a minőség. A szünet után szerkezetet váltottunk, nyomás alá helyeztük az ellenfelet, de a kontráik életveszélyesek voltak, nálunk pedig továbbra is hiányoztak a villanások. Azért azt hozzá kell tennem, hogy ennyi rögzített játékhelyzet után végül illett volna egy döntetlent kihoznunk ebből a mérkőzésből.
Pinezits Máté: – Az első huszonöt percben megvalósítottuk, amit terveztünk, szenzációs gólt szereztünk, majd utána elkezdődött egy „sakkjátszma” – először magunkkal, majd a szünet után az ellenféllel, akik ritmust váltottak. Többen lázas betegséggel küzdöttek a héten, így vállalták a játékot, emiatt a hajrában úgy nézett ki, mintha emberhátrányban lennénk. Nagyon büszke vagyok a csapatra, remekül vizsgázott mindenki!