A Bayern München kiütéses győzelmet aratott idegenben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.27. 17:25
Kingsley Coman (középen) szerezte a bajorok ötödik gólját (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján a Bayern München 5–0-ra kiütötte a Bochumot.

Hatalmas Bochum-helyzettel kezdődött a mérkőzés, Broschinski ugrott ki, Manuel Neuer feleslegesen jött ki a tizenhatoson kívülre, de Kim Min Dzse visszaért, és kevéssel a gólvonal előtt mentett. Negyedóra elteltével viszont megszerezte a vezetést a Bayern, Michael Olise 20 méterről szerzett szép szabadrúgásgólt, majd 10 perccel később Jamal Musiala fejjel volt eredményes. A bajorok kézben tartották a mérkőzést, de az első félidőben többször nem találtak be.

A második játékrészben viszont eldőlt, hogy kiütéses sikert arat a rekordbajnok a nyeretlen sereghajtó otthonában. Előbb még csak lesgólig jutottak a vendégek, ám aztán Harry Kane 10 méterről bevágta a labdát a kapuba. Beállása után négy perccel Leroy Sané 18 méterről tekert a jobb felsőbe, majd nem sokkal később Kingsley Coman lőtt 17 méterről, a labda pedig a lécről vágódott a kapuba.

Számos helyzetet kihagyott a végjátékban a Bayern München, így (még) nem szerezte meg 30. bajnoki gólját a jelenlegi kiírásban. 0–5

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Bochum–Bayern München 0–5 (Olise 16., Musiala 26., H. Kane 58., Sané 65., Coman 71.)
Később
17.30: Union Berlin–Eintracht Frankfurt
19.30: Heidenheim–Hoffenheim

Szombaton játszották
Werder Bremen–Bayer Leverkusen 2–2 (Ducksch 74., Schmid 90., ill. Boniface 30., Agu 77. – öngól)
Augsburg–Borussia Dortmund 2–1 (Claude-Maurice 25., 50., ill. Malen 4.)
Kiállítva: Kabar (90+9., Dortmund)
RB Leipzig–Freiburg 3–1 (Orbán 47., Geertruida 58., Openda 79., ill. Doan 15.)
St. Pauli–Wolfsburg 0–0
VfB Stuttgart–Holstein Kiel 2–1 (Undav 19., E. B. Touré 61., ill. Gigovic 84.)
Kiállítva: Chabot (66.), ill. Arp (88.)