NB II:A Tatabánya megszakította hosszú vereségsorozatát Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2024.10.27. 16:50
Csákvár archív (Fotó: Gáspár Ákos)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a Csákvár ugyan gyorsan megszerezte a vezetést, de az órási lelkesedéssel és ezúttal jól is futballozó Tatabánya még a szünet előtt fordított, ám előnyét nem tudta megtartani a hajrában.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–OPUS TIGÁZ TATABÁNYA 2–2 (1–2)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezeti: Lovas László (Vrbovszki Pál, László István)
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P. (Nahirnij, 71.), Murka, Umathum, Varga B. – Major M. (Juhász L., 46.), Farkas A., Dusinszki (Szakály D., 58.) – Haragos (Baracskai, 71.), Nagy Z., Gazdag (Dencinger, 79.). Vezetőedző: Tóth Balázs
TATABÁNYA: Lóth – Buna, Harsányi D., Jagodics, Deutsch B. – Szegleti, Derekas - Csernik, Eördögh, Vida (Letenyei, 76.) – Kiprich D. (Jelena, 85.). Vezetőedző: Gyürki Gergely
Gólszerző: Nagy Z. (1–0) a 7., Harsányi D. (1–1) a 42., Szegleti (1–2) a 45., Nagy Z. (2-2) a 80. percben

Tóth Balázs: -  Jól kezdtük a meccset, de azt követően belementünk a Tatabánya játékába, s ez nem feküdt nekünk. A két kapott gól megfogta csapatunkat, de a második játékrészben végre veszélyesek lettek a pontrúgásaink és egy ilyen után egyenlítettünk. Félig üres a pohár …

Gyürki Gergely: - Több volt ebben a meccsben, két pontot itt hagytunk. Meghatározta a mérkőzést, hogy az elején egy játékvezetői hiba után hátrányba kerültünk. A szünet előtt közönségünk támogatásával három perc alatt fordítottunk, ezt követően domináltunk is, de egy pontrúgásból egyenlítettek a hazaiak.

Bár jól kezdett a hazai együttes, és gyorsan megszerezte a vezetést, az életben maradásért, illetve vezetőedzőjéért küzdő Tatabánya negyedóra elteltével átvette az irányítást. Mindez ugyan helyzetekben sokáig nem mutatkozott meg, ám a rendkívül lelkes közönségétől hajtott gárda a szünet előtt három perc alatt megfordította az eredményt.  A térfélcserét követően is egy ideig még a vendégegyüttes dominált. Érett a meglepetés, ám a hazaiak rutinos cseréik után elkapták a fonalat és megérdemelten egyenlítettek. A sereghajtó ezúttal kimondottan jól játszott és közel állt a győzelemhez, végül azonban meg kellett elégednie a döntetlennel. Ezzel megszakadt a Tatabánya hat meccses vereségsorozata, ám hogy ez az eredmény, illetve mutatott játék elég lesz-e ahhoz, hogy a közelmúltban ultimátumot kapott Gyürki Gergely irányítsa a folytatásban is kék-fehér együttest, megjósolhatatlan.

Cikkünk folyamatosan frissül!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 9. helyezett Csákvár a sereghajtó Tatabánya ellen. Amennyiben a Tatabánya vereséget szenved, edzőváltás következhet az újoncnál.