A két sztár közül most LeBron James ünnepelt

2006.11.26. 09:49
A LeBron James vezette Cleveland együttesében összesen hat játékos ért el két számjegyű dobóteljesítményt, így a Cavaliers csapatmunkával kompenzálta Allen Iverson 31 pontos produkcióját, és 108-95-re legyőzte a Philadelphia együttesét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 24. játéknapján. A Dallas sorozatban kilencedszer nyert.
LeBron James szép mozdulattal szerez kosarat. A liga egyik legatlétikusabb játékosa ismét remekelt
Reuters
Reuters

LeBron James a szokásos "felhozatallal" jelentkezett, 25 pontja mellett kiosztott 11 gólpasszt is a mérkőzésen. A fiatal klasszis rengeteg segítséget kapott az ohióiak centerétől, Zydrunas Ilgauskastól, aki 18 ponttal egyéni idénycsúcsot ért el, s emellett leszedett még 15 lepattanót is.

A hazaiaknál Drew Gooden 13, Damon Jones 12 ponttal járult hozzá a sikerhez, s ezzel a Cavs két elveszített meccs után nyert ismét.

A másik oldalon Allen Iverson – aki a mérkőzést 30 pont fölötti átlaggal a góllövőlista második helyezettjeként kezdte – a mezőnyből 28-szor kísérletezett, de csak tízszer talált be, azonban a büntetővonalról 12-ből tíz labdát bedobott, így végül is 31 ponttal zárt.

Iverson mutatványa ezzel együtt sem volt elég a győzelemhez, ami azt jelenti, hogy a Sixers az utóbbi tíz összecsapásából a nyolcadikat veszítette el.

A találkozó elején a Philadelphia lecsendesítette a clevelandi csarnok nézőseregét, hiszen 25-16-ra megnyerte az első negyedet. A Cavs a folytatásban ébredt fel szunyókálásából, de olyannyira, hogy a második szakaszban 35-13-ra legázolta ellenfelét, és biztonságos előnyt szerzett (51-38).

A negyedik negyedben a 76ers egy alkalommal nyolc pontra feljött, valójában azonban egyszer sem veszélyeztette a későbbiekben a Cleveland győzelmét.

Washingtonban a Detroit Chauncey Billups 29 pontjával és ismételten jó csapatjátékkal nyert 115-111-re, és ezzel sorozatban a hatodik győzelmét aratta.

A címvédő Miamiben Dwyane Wade remekelt, 35 pontjával és 12 gólpasszával nagyban hozzájárult a Heat 102-93-as győzelméhez a Charlotte ellen. A floridai együttes három elveszített bajnoki után tudott ismét győzedelmeskedni.

Immáron kilencedik meccsét nyerte meg sorozatban a 2006-os nagydöntő nyugati résztvevője, a Dallas. A Mavericks 85-73-ra verte a vendég New Orleans Hornets gárdáját, a texasiaknál Dirk Nowitzki 28 pontig jutott.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)